Nvidia Turing [GeForce RTX 20x0 Series]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, Dec 8, 2017.

  1. Neso

    Neso Komšija

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hahahah, ovo je za rolfmao teme.
     
  3. lolak

    lolak Aktivista

    Fora je sto se i ovaj Titan V sad kupuje za mining :D 3k usd, sica..
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Jbga kolega, nekom novac nije upitan faktor u zivotu. Vidjet ces kad GTX Volta izadje, pogotovo high end kartice ce da budu rasprodane u par dana. Naravno, ako Nvidia ne uradi nesto povodom ovog mining s*anja i recimo "osakati" na neki nacin GTX seriju za kopanje, sto ja cisto sumnjam. Ono sto su, kao porucili, retailerima da se orijentisu prema gamerima i stave iste u prioritet, jer suplja od Nvidie. Njima je bitno da se proizvod prodaje i da pare lijezu na racun a sta ces ti sa karticom radit njih totalno ne zanima.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cak i kad splasne mining manija, cijene ce ostati visoke, samo sto ce ih eto biti na stanju.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    I nvidia i amd su ulozili u mining, prodali su cipova za tri godine, nije tu niko naivan.
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    lolak likes this.
  8. lolak

    lolak Aktivista

    Hmm, odakle sad Ampere, osim simpaticnosti sa Voltom?
    Je li moguce da Nv izbaci Pascal sa GDDR6 i kaze izvolite..?
     
  9. Neso

    Neso Komšija

    Ma jok ba... Nova arhitektura je spremna odavno, samo su malo otegli da izmuzu Pascal dokle su god mogli. A moguce je da je bilo i problema oko dostupnosti memorije?
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Ako sam ja dobro shvatio ove portale, sad u aprilu izlazi GTX 2070 i 2080, a zna li se kad ocekujemo 2080 Ti?

    GeForce GTX 780 May 23, 2013
    GeForce GTX 780 Ti November 7, 2013

    GeForce GTX 980 September 18, 2014
    GeForce GTX 980 Ti June 2, 2015

    GeForce GTX 1080 May 27, 2016
    GeForce GTX 1080 Ti March 10, 2017


    2019?
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Ne zna se jos nista konkretno.. Iskreno sumnjam da ce izbaciti bilo sta prije juna.. Sad je Nvidia u nekadasnjoj Intel poziciji, moze i da rebrandira ako hoce..
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    NVIDIA could unveil mining-specific GeForce GTX 2080 cards

    "NVIDIA is poised to release its new GeForce GTX 20 series in the next couple of months, with sources telling me it'll happen in March and then other sources saying April. Whatever the release is, it's comign in the next couple of months and it's going to be big."

    "We could see a GA104 (G = GeForce A = Ampere) split into GP104A and GP104B with A being the consumer Ampere GPU, and the B being a mining-specific GTX 20 series part. The GA104B cards could be headless, shipping with stock coolers and maybe even less PCIe power connectors required."

    https://www.tweaktown.com/news/60839/nvidia-unveil-mining-specific-geforce-gtx-2080-

    cards/index.html


    Edit:

    NVIDIA’s Next Generation ‘Turing’ GPU Launching Next Month According To Reuters

    https://wccftech.com/nvidias-next-generation-turing-gpu-launching-next-month-according-reuters/
     
    Last edited: Feb 14, 2018
  13. Neso

    Neso Komšija

    NVIDIA claims that GPU prices will continue increasing through Q3 2018

    "According to the green team, the two main reasons causing the GPU prices to increase each and every month are the mining craze and the vRAM shortage."

    "Apple and Samsung are willing to pay more for the memory that will be used in their smartphones. Factories are using the same production lines for the memory that is used in graphics cards and in smartphones and this has created a shortage of memory for companies like MSI, Gigabyte, Asus, and EVGA to make graphics cards."

    https://www.dsogaming.com/news/nvid...ces-will-continue-increasing-through-q3-2018/

     
  14. heroic

    heroic Komšija

    Gdje ce vise poskupiti? Pa na kraju cu graficku platiti 5000 i to neku entry level.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Rebrendiranu GTX1050 :D :D :)
     
    heroic likes this.
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa sto logicno je bilo da ce cijene biti vece od postojecih. AMD sigurno nece spustiti cijene svojih grafa, ako nvidia ponudi znatno jace grafe i cijene ce biti znatno vece.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Monopol samo takav.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto je najgore moram uskoro prodati racunar, pa uzeti novi... Nesto imam osjecaj da cu promijeniti hobi do daljnjeg. Ispade moj racunar vrijedniji sad nego kad sam ga kupio i to polovan.
     
    heroic likes this.
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ga i prodas, jer ce rijetko ko danas novac trositi na racunar dok je ovakva situacija. Pa i youtuberi koji rade recenzije kazu da sada ne treba kupovati ram i gpu.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Situacija je stvarno cirkus. Diskovi se nisu nikada oporavili. RAM je tacno duplo skuplji nego prije godinu dana. GPU je nemoguce kupiti a cak je i pojedina periferija skuplja nego prije. Recimo Logitech K360 je bila 60KM u imtecu 2013-te a sada je 100KM. Isto je i sa miševima.