Nintendo Switch

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Oct 20, 2016.

  1. vutra

    vutra Komšija

    Meni je ovo sumLJivo.
    Sam switch je još uvijek 300$ (~475KM), a igre sumnjam da možeš ispod 90 naći (pojedinačno).
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne kupujem polovne stvari (plus što su me dva poznanika upozorila na ovog lika), a osim toga jedino mi se sviđa varijanta sa dva crvena joycon-a. Dok ja u potpunosti pređem Marija, eto piraterije. :D
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Kupio od ovog lika https://sicozv.olx.ba/
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne javlja se lik, slao sam mu par poruka. Idem u Belfast na koji dan pa ću tamo kupiti. Vratim pdv i izađe ~620KM.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dođavola Nintendo, ako igram Marija u handheld modu ne forsiraj mi j****e motion kontrole i poteze pored toliko slobodnih tipki. Sve super i onda zeznu dojam sa "mi znamo najbolje" kontrolama.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa nisu forsirane, za sve imas kombinaciju tipki.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Isključim motion kontrole u meniju a opet motam 'trznuti' konzolu da bi napravio onaj kružni potez sa kapom ili bacanje uvis, a X i R tipke slobodne. To je meni baš forsiranje.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma ne moras. Otvori gdje su kontrole i pise ti na jednoj strani kako sa dugmicima uraditi a na drugoj sa motion. Sjecam se da je kruzni da vrtis analog u krug. Uglavnom moze sve bez motion.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam se navikao, to kruzno bacanje kape mi je trebalo 10x, ne vise. Do sada sam skupio 660 moona i ne mogu prestati, ovaj Mario je stvarno remek dijelo! Al niposto gledat online gdje i kako naci i pokupiti odredjeni moon, ubije svu caroliju.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Nakon 80 sati sakupljen svaki Moon i svaki rozi novcic. Moze se nagurati na 999 moonova ali ove preostale kupujes za 100 obicnih novcica, pa bi bilo bezveze random grindanje.

    Igra je savrsenstvo, nek ohladi malo, navalit sad na Zeldu, a onda opet nanovo po sve moonove :)

    https://www.dropbox.com/s/fkw0q6cnam7ynld/20180218_025836.jpg?dl=0

    Spoiler:
    Zadnji world je mnogo gadan jer nema checkpointova, dobro me namucio, al ipak steta sto nije na samom kraju opet neki fight protiv Bowsera, bilo bi jos mocnije.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Samo nemoj napraviti istu gresku kao ja pa skupljati sve koroke u Zeldi, izgubio sam volju da je zavrsim :D Mario daleko najbolja igra na Switchu trenutno.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Zeldu sam preko CEMU-u na PCu igrao par sati, malo mi kvari gust sto je sve ogromno a prazno. Nekako mi se vise svidja ideja iz Ocarine gdje imas prave dungeone, tematski totalno razlicite.

    Al eto, treba vidit zasto joj dadose 10/10 skoro svi.

    Al kad zavrsim Zeldu mrka kapa je za Switch, sem ako ne puste kakve remastere ili VC. Jer do novog Marija i Zelda ima jos bar 2-3 godine, a ne znam sta bi se drugo i moglo igrati na Switchu.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni Switch interesantan zbog mogućnosti igranja onih indie igara tipa Binding of Isaac, Stardew Valley, Shovel Knight i sl. u handheld modu. One su mi nekako baš pogodne za to. Jedino je problem što je sve skupo za to, od konzole do tih igara koje se na PC-u mogu naći za siću a na Switchu koštaju dosta više.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja se ne mogu zamisliti da igram neku tezu igru tipa Shovel Knight u handheld modu jer su stickovi ocajni, daleko losiji nego na DS4 ili Xbox gamepadu. Nema ni udubljenje na sredini za bolji grip. Ovo je daleko najveca mana konzole imho. A i konzola je teska, sat vremena i utrnu ruke.

    Kirby je u martu, ovo ostalo nema datum koliko znam, mada bi trebalo izaci jos par jakih naslova do kraja godine.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To možeš i na Viti jer redovno izlaze indie naslovi za tu (zaboravljenu) platformu.
    I ja kontam prodati svoj Switch kad završim Odyssey dok još drži cijenu.
     
    Last edited: Feb 18, 2018
    zoi likes this.
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije ti ovo loš prijedlog. Možda se nekad u skorijoj budućnosti i odlučim na ovo.
    Nisam znao, onda otpada Switch definitivno. Ne isplati se kupovati konzolu zbog jedne igre koja me interesuje (Mario).
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sad kad dignu limit za kupovinu stvari sa interneta kupiš nov japanski model iz Hong Konga jer su na pik-u Vite preskupe i uglavnom u lošem stanju.
     
    Esh likes this.
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koliko košta ta jedna? Neki lik prodaj na piku za 120 KM, navodno u dobrom stanju. Ne znam kako se kreće Vita, jedino što znam da su memorijske kartice skupe kao da su od zlata :D
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    MicroSD adapter košta par dolara ali moraš imati 3.60 FW da bi to iskoristio. Za ostale verzije hack stiže krajem godine.
    Isto tako bih preporučio Slim model sa LCD ekranom (noviji, lakši, ergonomičniji, bolja baterija, 1GB interne memorije, usb port).
    Ovaj jap model iz Hong Konga izađe oko 120€ plus nešto sitno za dostavu.
     
    igor.g and zoi like this.
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    Ako ti nije mrsko cimni link