All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pa ne znam jel mogu ici na manje dimenzije kod 17-ke felge?

    Kad sam uzeo auto na felgama su 225 45 dimenzije bile pa sam nastavio sa takvim dimenzijama. Razmisljam cak da zamjenim ove 17 ke felge jer previše je uvala na cesti pa osjetim da me nekad zadnji kraj ljulja :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koje je auto u pitanju?
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Audi A4 2002 god lepeza felge S line model felgi tako ih zovu. Barem po piku.

    Univerzalne felge ima više rupa za šarafe.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zar ovo nije interijer od prve generacije?
    [​IMG]

    dok recimo, Peugoeot 208 je imao tu novu smjernicu sa kokpitom kojeg se nisam mogao sjetiti, jer sam podavno gledao

    [​IMG]



    i btw, ne znam kako vama nije zapelo za oči ova prednja svijetla, nekako fale ona led running lights
    i VW T-Roc prednja svjetla mi se ne svidjaju

    [​IMG]
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    Zar mu dnevna nisu te vertikalne bijele linije sto se pruzaju od farova prema dole

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jesu, ali mi opet izgleda ružno, mislim, ne baš toliko da je ružno, ali izgleda kao da fali tim svjetlima.

    [​IMG]


    A na 3008 mi se svidjaju, generalno, 3008 mi se čitav pravo sviđa, interijerom su miljama ispred VW-a
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za tvoje auto idu gume 205/55 16 ili 225/45 17, to je fabrika propisala i drzi se toga. 225/55 17 ce izgledat na A4 kao traktorska guma.
    Felge 7Jx16 ili 7Jx17, ET 42, PCD 5x112.

    Sad ne znam koje gume planiras uzeti, predpostavljam zimske. Onda uzmi celicne 16" i kvalitetniju gumu, a te alu ostavi za ljeta.
     
    Last edited: Feb 22, 2018
    Eldorado likes this.
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovo sto je Reventon rekao...
    Ja imam istu kombinaciju samo sto su alu i ljetne i zimske...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    Eldorado likes this.
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Razmisljam kao i do sad M+S i opleti zimi ljeto :D

    225/45 sam vozao 5x godina opcenito navikao sam se na auto i gume maksimalno iako sam napravio promašaj sa prošlim gumama doduse polovnjak solidan al ispostavilo se da je plastika više od gume.

    Halalio sam 400-500km za nove 4x pa da sam miran.

    Vidim da ima i omjer r17 215 45.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    M+s znas da nisu svesezonske?

    Ja sam prije par dana kupio dvije Continental ts860 a dvije sto sam skinuo (ts850) poklonio jaranu koji ih je ostavio u garažu jer mu žao da ih sad troši koliko su dobre :) 2013 godina ali nisu 20k prešle, ni blizu sigurno. I sad zimu 2018/2019 cu uzeti još dvije i opet miran 5 godina.

    A ljetne su gy eagle F1 asymmetric 2 samo kad njih budem mijenjao uzet ću neke "lošije" jer ove su Y Index brzine i nikako nisu za ovog auta...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja pored General Tirea nikad vise necu uzeti kakav premium brand gume. Nadavao sam se para i za i Michelina i Continentala u proslosti. General Tire "Grabber GT" sam imao prije par godina na Touaregu i sad uzeo za Audija "General Tire Snow Grabber Plus". Spustam se niz Bjelasnicu, snijegom prekrivena cesta skroz, osjecaj kao da vozis po suhom, znaci bez problema i preticati par auta niz brdo sa autom od 2.5 tone :) Nikakvog proklizavanja, grip stvarno je*eno dobar, a cijena duplo manja od ovih "premium"brandova.

    Ljudi vec preko 100 godina proizvode gume:

    https://www.generaltire-tyres.com/car/the-brand
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni su bitnije performanse ti se gume na mokrom nego na snijegu. Po snijegu voziš par dana ukupno, bar moj slučaj, jer grad uvijek čiste, ali je zato uvijek bljuzga i mokro....

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Interesantno u Austriji guma ne smije biti starija od 4 god mora se mijenjati :D
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Eldorado
    215/45 su ti uze od tih koje imas, sto ce ti to? Ako zivis u hercegovini gdje nema snijega mozes se provlaciti sa jednom gumom kroz godinu, od Sarajeva i Zenice pa sjevernije to nije pametno. Pogotovo ne sa nekim jeftinjakom tipa Tigar.
    @Vedo
    Nisam upratio da si zamjenio Tuarega za avdu, koji je sad model?
     
    Eldorado likes this.
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    @Reventon - zamjenio Touarga davno za F10, pa nedavno F10 za Q7

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    problem sa gumama nizeg ranga sto su dobre max 2 sezone kasnije to bude govno od gume a sare ima kao u prici. sto se tice zime imam dobra iskustva sa alpin4 i ts830 850 860 sve su mi bile top, inace mi odgovara taj continental jedini problem je sto su skupe



    Sent from my SM-N920C using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sad se sjetih da je Q7. A General tire je dobra za terence, za limuzine neznam kakav je kvalitet.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma



    Kakva ljepotica
     
    Bio_Sam_Zmijanac and aNaToMiC ! like this.
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vedo, kod tebe gume siroke ko necije auto :D:D
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma