Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Loki

    Loki Komšija

  2. Esh

    Esh HWB

    E, onda sve znaš.. Na 27" je prava šteta ne uzeti 1440p, ali ga kod nas nemaš ispod 900-1000 KM..
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  4. heroic

    heroic Komšija

    27" sa 1440p je idealan monitor.

    Ja svoj Asus PB278Q ne bih prodao ni za tih 900-1000KM da mi neko ponudi, iako ne vrijedi sad ni pola toga :D Jednostavno mi previse koristi, ako ne bude koristio kuci, nosim ga u kancelariju.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    next.ba

    nego, niko da mi odgovori što da spojim preko dvi, a ne preko hdmi (kako sam već spojio)? tj. @Sena mi je ostao dužan taj odgovor :)
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Navodno je bolja slika preko dvi, tj.ostrija, barem je tako dmr govorio davno, doduse on je sa DP uporedjivao.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    Nema razlike, spoji preko cega hoces. Ja generalno monitor spojim preko DVI-a da imam HDMI slobodan ako spajam PC na TV i slicno.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja preko DP-a sam spajao, ma isti klinac kao sto heroic kaze.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Ja isto nisam primjetio razliku, a spajao sam razlicite inpute (DVI, DP, HDMI) na isti monitor, cak razlicite graficke (dva PC-a, laptop)...itd. slika uvijek "ista". Ako ima razlike ja je nisam uspio primjetiti.

    Doduse ja ne igram bas igre, ali po onom sto sam procitao nijedan od ovih nema razliku u latency-u koja se mjeri bilo cime vecim do nanosekundi, mi ljudi jedva milisekunde razlikujemo.
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Nema razlike, isti je signal.
     
  11. n3r0n

    n3r0n Novi član

    ima razlike, preko HDMI ide i zvuk, dok preko DVI samo video signal... korisno kad recimo želiš u monitor uključiti zvučnike ili slušalice ili kad spajaš komp na tv
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Nema kad je u pitanju kvaliteta slike, a naravno da nisu isti. DP isto nosi zvuk pa ga ne mozes ustekati u TV (uglavnom).
     
  13. Ninja

    Ninja Komšija

    Isti je video signal. Nema nikakav konverter signala u DVI-HDMI kablu, samo drukčije rasporedjene žice.
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    može li mi neko reći koja je iduća niža rezolucija da mi može ispuniti sliku bez onih praznih prostora ispod i iznad?

    zbog ograničenja konfe koja je u sigu, ne mogu sve igre igrati u full hd rezoluciji, a kad spustim recimo na 1600x900 imam crne linije. koja rezolucija može ispuniti cio ekran?
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa na kojem monitoru...
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    1650x1050
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hvala, probat ću pa javim ;)

    p.s. koja je iduća niža, za svaki slučaj?
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    a nije ti to ba do rezolucije vec scalinga, vidi u kontrol panelu grafe da razvuce na monitor cijeli a ne da ide 1:1. A ona reza je 1680x1050 ako mislis na 16/10 monitor.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je 16:9 monitor, znaci ide 1600x900, 1366x768
     
    Sena likes this.