Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    All the money in the world.
    Beton. Plummer stariji razvalio

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Tacno krenuo editovati reply da pitam ima li neko neke dobre trilere za preporuciti. Hvala Sena :D
     
    Sena likes this.
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017) - gluma je stvarno dobra ali brate film smor teski. Realni prikaz seljakluka u Americkim vukojebinama. Nista se u citavom filmu nije specijalno desilo. Bilo je jedno iznenadjenje da ne spoilam sad ali u principu nista specijalno... Plus sto se film zavrsi "nedorecen", kao ono mi bi se trebali pitati sta je bilo. Po meni previse navikano.
     
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ni ja nisam ljubitelj 3D-a, tako da blokbastere gledam u Meeting Pointu, ali Panther ne igra kod njih nazalost.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Np. Uzivaj.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    odgledao ovog kandidata za oskara i dobar je ...mada su kraj ukakili :D
    "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" 2017
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja odoh veceras gledati Shape of Water, nisam fan fantazije ovog tipa ali pokupio je dobre ocjene, a i gledacu u IMAX-u tako da mislim da ce biti ugodjaj kako god. Jest' da i kod nas Cinema City radi solidan posao ali sokiram se kad god otvorim Cinestar ponudu i vidim koliko filmova imaju na repertoaru. Doduse sad nije neki izbor ali opet svako moze naci za sebe nesto. Cekam da bude sta dobro u 4DX salama, da vidim i to cudo.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    OK je film, nije dosadno, ali ne znam cemu tolike nagrade.
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Mislis na Shape of Water ili ovaj Three Billboards?
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    The Shape of Water.
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma ja sam to i dozivio kao materijal za neko dobro platno i da se iskljucis na 2h... I ne ocekujem da cu izaci potresen od price ili glume. :D
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aj bas javi dojmove za shape. Kontao ga i ja ici gledat.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  13. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Nisam odavno gledo nesto kvalitetno da me zakuca za stolicu. Mislim da je zadnji takav bio Contratiempo (The invisiblr guest). Hajd ako ima ko kakvu vrhunsku preporuku, da podijeli?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. n3r0n

    n3r0n Novi član

  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Game Night - Ok komedija. Fino sam se ismijao.
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    Shape od Water je dobar, ali precijenjen debelo. Vrijedi ga pogledati u svakom slučaju. Panov labirint mu je i dalje ubjedljivo najbolji film.
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Shape of Water nije los, ali po meni za pogledati u kinu, na TV-u je to dvije ocjene manje. Ja sam ga sinoc gledao u IMAX-u pa je bio full ugodjaj, jer je stvarno film sto se tice efekata i zvuka (a i muzike) na nivou. A sto se tice same radnje i glume, plot je predvidiv do samog kraja a i gluma je solidna, posebno glavne glumice. Najbolje bi karakterisao ovo kao bajku za odrasle... :D U totalu i ovaj film i Three Billboards koji su kandidati da poberu najvise Oscara su mi nista vise nego prosjecni filmovi.
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    Pogledah Black Panther-a

    Iskreno kao priča mi nije ništa specijalno.

    Možda su revjui i breakdown-i imali ulogu da oavko doživim film, ali i Thor: Ragnarok je prošao isti "tretman" tj gledao revjui i breakdown-i prije gledanja samog filma,pa mi je bolje sjeo.

    Znači ovdje ne govorim o tome kakva je glumačka postava bila, ko je režiser i ostala rasna, društvena i politička priča u vezi filma.

    Uglavnom imam potrebu da pogledam film drugi put,vjerovatno kod kuće.
     
  19. Esh

    Esh HWB

  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Born strong dokumentarac, preporuka.