Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    donjapa likes this.
  2. selvin

    selvin Moderator

    Poenta mog pitanja za Svedsku je bila odgovor na komentare iznad kako nas deru. Meni je ovo u Svedskoj dosta gore ako se uzme u obzir da na svaki paket placas, a kod nas se provlacis dzaba na manje iznose. Novi iznos, 200KM, je lijep iznos. Cisto da se razumijemo, ne znaci da mislim da smo mi super, vec kad bi se kod nas i 10KM uzimalo fiksno na manje vrijednosti paketa, broj online transakcija bi se upolovio. Tako da je ovo kod nas poprilično labavo po ovom novom zakonu.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Novi iznos je 300KM.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa mora i geekbuying platiti sve dadzbine dok uveze robu u EU skladište. Recimo nedavno sam uzeo fon baš u geekbuying sa EU skladišta. Nisam platio ništa osim DHL par € ali da sam uzeo iz Hong Konga prošao bi dosta jeftinije ali bi na to vjerovatno platio carinu i PDV.
     
    Last edited: Feb 25, 2018
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ma ja 300, nešto mi u glavi bilo 200 :)

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa i to je slucajno proslo bez carine/pdva, a ne zbog eu skladišta? Ili nisi u BiH? :)

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    On ti je sad Svabo :cool:

    I to je bolje nego placati puni porez i carine iz Hong konga (25-30%), izadje te opet jeftinije iz EU skladista
     
  8. black

    black Komšija

    Koji je najeftiniji nacin da se posalje par stoja iz Njemacke za Bosnu? Gledam ima ovaj TransferWise?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A banka? :D
     
  10. black

    black Komšija

    Gledao sam Sparkasse, kod njih je min. 35€ ili 1.5% pa sad racunaj godinu dana.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    0,4% je provizija za uplate iz inostranstva u vecini banaka.
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma u sparkasse su lopovi :D
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Negdje sam nacuo da je najbolje Western Union ali online nekako ne znam detalje i da je naknada minimalna inače obično weternom deru.
     
  14. black

    black Komšija

    I ja sam tako nesta cuo ali ne mogu da nadjem.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Mislim da on pita za njegovu proviziju, a ne kad neko ovdje primi novac. Intesa uzima 5E za primanje na devizni racun, NLB mislim isto, na ostale banke nisam primao novac. Western 5E za slanje ako se ne varam, tako da je za slanje najpovoljnije. Iako kad su meni slali ponekad kazu da su morali i 30E platit, mozda je i do iznosa bilo. Na western union stranici stoji sve...

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  16. black

    black Komšija

    Evo nasao sam na WU ako online posaljes a pare uplatis preko bankovnog racuna platis samo 5€ a ako preko kartice uplatis 20€. Ovo je provizija za 700€.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    Ako to pita, najjeftiniji nacin je da posalje na paypal.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Kako to? Pa 3-5% je provizija za slanje, plus čekanje na novac ovdje itd.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  19. Ninja

    Ninja Komšija

    Ja sam slao, nije bilo provizije. Ali nije bilo ni konverzije valuta, dolar za dolar.
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nema sanse da primis ili da saljes a da neko ne plati proviziju (PayPal). Radim s njim vec dugi niz godina, svakodnevne transakcije haman-ha.