Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. Esh

    Esh HWB

    Hackovan BitGrail, navodno izgubili oko 170 miliona dolara u protuvrijednosti Nano valute.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo sad postalo redovno, svaki mjesec stotine miliona se ukrade.
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Prelagano postaje ta krađa...
    Obično sa berzi gdje nisu osigurani novci...
     
  4. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Pa lagano je jer je ljudski faktor kljuc! Jedan covjek ima sifru :)
    I eto laganini posao...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. Esh

    Esh HWB

  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  7. Ninja

    Ninja Komšija

  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Lijepo je sto to pricaju.

    No koliko su kartica prodali zbog miniga, a koliko zbog gaminga? Garant 10x vise za mining.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gaminga ce uvijek biti, za crypto se ne zna, to govore.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa sta govore ono sto se vec zna :) Hajde da su nekako onemogucili grafe za mining pa da se necim pohvale, vako pricaju sto svi znaju :)
     
  11. Esh

    Esh HWB

  12. Esh

    Esh HWB

  13. selvin

    selvin Moderator

    Cak i kad bi se rudarilo samo po jeftinoj tarifi kod nas, zbog porasta tezine rudarenja gotovo eksponencijalno, opet je vrlo mala zarada. Jedino sto u ovom clanku podrazumijevaju da ce se na grafama izgubiti 50%, a to praksa nije bas pokazala :)
     
  14. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Jos je itekako profitabilno kopati, mozda nije konkretno eth, tj jeste ali nije najprofitabilnije. Na eth ja bih zaradjivao oko 400eur mjesecno dok je na zcash nekih 450eur mjesecno. Ovo je po trenutnim losijim cijenama.
    Ono sto nije sjajno danas jeste cijena grafickih i tu se ROI postize tek nakon 12mjeseci, dok je moj roi nakon 7 mjeseci jer sam grafike placao manje. Dakle danas se ne isplati ulaziti u mining ako zelite ROI ispod 12 mjeseci.
    Ako neko zna bolji biznis gdje ce postici brzi ROI onda je lud sto nista ne radi!
    Ja kada sam pocinjao ROI je bio 12 mjeseci sa tadasnjim cijenama, cijena Eth je bila 300$ i meni je to bilo OK da udjem u projekat. A to nije bilo davno, 10ti mjesec 2017god. Prije 4 mjeseca.
    A vidi me sad.... :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. veki81

    veki81 Aktivista

    Mozes li mi pojasniti ovo boldano ?
     
  16. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Prije 4 mjeseca sam ja trazio svaki moguci savjet da li da krenem u mining, a sada ohrabrujem ljude da krenu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Esh

    Esh HWB

  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  19. Esh

    Esh HWB

    Ma nece, ovo je marketing play / KPI da dodju do veceg broja korisnika.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nadam se, sve zavisi kakao se bude isplatilo i kakav softwer naprave
    10 mobitela=GTX 1080 :)
    Da mi je neko prije par godina rekao da ce se praviti mini elektrane za rudarenje rekao bih da je lud, tako da mi nije tesko zamisliti farmu Xiaomi mobitela i lika koji u 3 ujutro prati coin berzu :)