1080 Ti repair

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Shibby, Mar 11, 2018.

  1. Shibby

    Shibby Aktivista

  2. Esh

    Esh HWB

    Ipak djeluje da je ova na vjecnim lovistima.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Baca li grafa sliku na monitor?
     
  4. Shibby

    Shibby Aktivista

    Ne mogu da drzim upaljenu, počne se usijavati. Tako da ne znam.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    sta ba usijavati, milis pocne se dimiti? Ovo napojna sekcija otisla, sigurno da se isplati popravljati s obzirom na cijenu grafe, ne znam da neko kod nas ovo radi.
     
  6. Shibby

    Shibby Aktivista

    Koliko ja vidim treba ovaj izgorjeli mosfet zamjeniti. Samo ne znam kome da ga odnesem. Ima li kakvog majstora u BiH da ovo zna popraviti?
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Možda bi ja mogao popraviti al nemam zamjenski dio.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa moze se naruciti sigurno sa ebaya

    EDIT: Probaj samo odlemiti ovaj mosfet i vidi moze li raditi bez njega, ja sam imao jednu maticnu kojoj sam napravio kratak spoj na jednoj fazi i isto se zarilo i pusilo se, samo sam odlemio taj mosfet i maticna radila uredno na preostalim fazama.
     
    Last edited: Mar 12, 2018
  9. Waha102

    Waha102 Aktivista

    Ako je već došlo do usijanja onda je šteta nastala i na pcbu i na vodovima ispod. Ponekad je temperatura toliko visoka da počne topiti bakarne vodove i napravi ogromnu štetu na pcbu. Pcb obično ima i vodove u srednjim slojevima i međuvodove sa jedne strane na drugu pcba tako da ako je tu šteta nastala neće joj biti spasa. Druga stvar koja je više zabrinjavajuća je tvoja napojna koja nije reagovala na tako visoke struje kratkog spoja i nije isključila napajanje.
     
  10. Shibby

    Shibby Aktivista

    Računar je bio ugašen kada sam stigao, ali kad sam ja ponovo hito upaliti, prvi put se zadimilo kod 8-pinskih kablova, a drugi put (automatski se pokušao upaliti nakon prvog neuspjelog pokušaja) je počelo da se usijavanja. Pokušat ću odlemiti taj izgorjeli MOSFET, pa ponovo uključiti.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Čisto informativno, koje je napajanje u pitanju?
     
  12. Shibby

    Shibby Aktivista

    EVGA BQ850
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa da, shitty OEM pri čemu ta napojna jedva prolazi 80 Plus Bronze certifikat.
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Tuga vidjet PCB u ovakvom stanju, jos 1080 ti :)