All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A samo 10 min izmedju te dvije slike.

    Tako kod nas vecina uvezenih dobije "podmladjivanje". Narocito ako auto izgleda kao da ima tih 180k na koliko je vratio.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imaju sablon, dizel 180-220, benzinci 130-160k km...
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Skoro se vozim u taxiu, Octavia A5, na satu 600k, kaze vozac vracena je vec dva puta po 200k, znaci ima milion :) Kad je bude prodavao opet ce je vratiti na 180k i izbrisati trag da je bila na taxiu... Neko kupi i misli da se namirio...
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    https://www.fleeteurope.com/en/features/calls-stronger-eu-measures-against-rising-odometer-fraud

    Da ne bude da se to samo kod nas radi.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma jasta, sve to sto se radi kod nas, radi se i vani.

    Samo sto je vani zakonom kaznjivo, pa ipak nekima to nije prepreka. :)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Treba mi jedan motor koji kod nas nije dostupan (polovan), kome se obratiti oko uvoza iz EU?
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Motor za auto ili motocikl?

    Ako mislis na motor od auta, uvozi se kao i bilo sta. Nema onog ogranicenja na euro normu itd. Treba ti faktura odnosno racun gdje si ga kupio, na granici se regularno carini. Placa se carina i PDV, plus nekih sitnih troskova spedicije, sve ukupno jedno 30% na cijenu sa racuna ako se ne bi desilo da ne uvaze cijenu pa rade procjenu, onda na tu njihovu vrijednost ide tih 30% troskova.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Motocikl je u pitanju, polovnih nema na našem tržištu a nov je nerealno skup. Radi li ko od ovih auto kuća po principu da ostavim depozit, nabave mi ono što želim i onda plaćam ostatak kada ga uvezu.
     
  9. dino31

    dino31 Aktivista

    Softversko cipovanje motora da ili ne? Prednosti i mane? Nacitah se svakakvih stvari pa ne znam ima li vise stete nego koristi.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    znam dosta ljudi koji su to odradili, i niko nije imao nikakvih problema. Nisu radili kod sumnjivih likova, i nisu se pravili previse pametni :) pa neke kombinacije pravili kao neki....
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja odradio preko ebay-a. Poslao covjeku svoju mapu, covjek odradio, ja flashao. Nije mi se svidjalo kako ide, poslao ponovo, odradio, zavrsio. 30 evrica, zvoni. Evo ide haman godina, nikakvih problema. Trosi litar vise, ali to je zato sto ga sad vozim s vise meraka.

    @Neo Bahamut Zero
    Vecina ovih "uvoznika" to radi, medjutim to je macak u vreci. On trazi gore najjeftinije sto moze da zaradi sto vise. To se onda ovamo usminka i proda tebi. Najpametnije je traziti sam ili da ti neko gore pouzdan nadje, da preko autokuce/speditera samo zavrsis uvoz da se ne peglas.
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dog može li se to kako za forda odraditi tako?

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Konstantno mi je u glavi Dog-ov signature :D:D
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  15. Loki

    Loki Komšija

  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Prvi znaci proljeca..

    [​IMG]
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sipa snijegu cijeloj BiH...i to onaj gusti
    ako ovako nastavi,sutra ce ga biti 20-25 cm :D
    ako napada ovoliko,to ce biti najveci snijeg ove godine u Gracanici...za druga mjesta ne znam :D
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Danas sam sat i 10 minuta vozio od mosta Suade do prvog skretanja na glavnu cestu na Pofalicima. Kolaps totalni saobracaja. Evo prosjecne potrosnje za tih 70 minuta xD

    https://imgur.com/a/KSf88
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Oh dear, oh dear.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne kontam kako tolika potrošnja kad si 95% vremena stajao haha :D fakat ogromna potrošnja od OHR-a do USAID-a haha :D