Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Trebao rođak donijeti sa sobom pa pošiljka kasnila. Ja tražio da mi pošalje.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja imam s tim problema kad kupujem iz Britanije - platim PDV tamo i onda opet ovdje PDV i carinu...
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    I mene to zeza sa uk. Doduse igre skoro uvijek prodju sa 3.5 km.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sam jednom naručio dvije igre i dobio sam čestitku od porezne, tako da sad jedna maksimalno i to da ne prelazi 50 KM, eventualno koju marku gore :D
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    I ja samo po jednu. BF1 oko 100KM sve ok proslo.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    cime se oni zajebavaju, a dodik prenese hladno 1.5 mil :D bez da ikog upita sta :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Stvarno ne znam kako vam se da peglati sa fizičkim kopijama.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zašto da ne? Dobijem jeftinije nego digitalno, mogu kasnije prodati a i ljepše vidjeti. Digitalno jedno ako je neki ekstra popust ili ako dijeliš s nekim trošak. Jedna od najvećih mana PC gaming's i jeste nedostatak izbora. Možeš kupiti na jedan način sa jednog mjesta i to je to.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Problem je sto vecina nema vise u sta gurnuti disk, ja ne znam ni jel mi radi dvd u racunaru :)
     
    dams82 likes this.
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Gurneš ga u playstation ili xbox :)
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja uzimao fizicke za PS3 i vratio sam sve pare prodajom igara kad sam isceifio, i zaradio cak. Sad digital samo, lakse prebacivat sa igre na igru, sales su dobri i ne moram cekati dostavu koja je nekad znala ni ne doci iz vana.
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Da ovo kad su bili download limiti na internet providerima i ja sam uzimo fizicke kopije, al sad ne vidim potrebe.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma


    Isti sam, rado bih da su mi sve igre na digitalnom izdanju (bf2, bf3) itd itd.. da ih sve pobacam :D nakacis na origin, on zasticen sa second hand...
    fakat moram provjeriti jel i moj dvd radi :D
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa i na Origin i na Steam imas opciju "reedem code" cime prakticno igru prebacis u digitalni oblik i ona se pojavljuje na tvom accountu, DVD(ove) mozes pobacati.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma


    nisam to skuzio, koji kod unosis, klasicni kod sa igre ?

    vrh :)
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa da, klasicni kod od igre. Ja imam BFBC2 na DVD-u i uredno ga reedem na Origin i sada ga imam na Origin. Isto tako i sa MOHA :)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Nešto se spominjao zastoj paketa iz kine. Danas mi dodje paket narucen prvog marta.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    I meni dva paketa došla danas... Još jedan na čekanju

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni su došli ovi naručeni 20. Januara :D
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    "
    Vijeće ministara Bosne i Hercegovine jučer je na sjednici zadužilo Upravu za indirektno oporezivanje da odmah preduzme aktivnosti za objavljivanje Odluke o uslovima i postupku ostvarivanja prava na oslobađanje od plaćanja uvoznih i izvoznih dažbina u "Službenom glasniku BiH", kako bi stupila na snagu.

    Prethodno je zaključeno da Uprava za indirektno oporezivanje definiranje prebivališta u ovoj odluci uskladi sa Zakonom o carinskoj politici u BiH, čime se stvaraju uvjeti za stupanje na snagu ove odluke, saopćeno je iz Vijeća ministara BiH.

    Vijeće ministara BiH podsjeća da se ovom odlukom, između ostalog, od plaćanja uvoznih dažbina oslobađa oprema za proizvodnju te se omogućava građanima da u ličnom prtljagu unesu u BiH robu vrijednu 600 KM, umjesto dosadašnjih 200 KM.

    "

    https://www.akta.ba/vijesti/dat-nalog-uiobih-da-objavi-odluku-o-oslobadanju-uvoznih-dazbina/88257