Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jel ima nacin da kako saznam koji mi je trenutni kapacitet baterije? koliko je downgradeovala ili slicno

    da mi pokaze koliko ima mAh, a ne ono koliko je proizvodjac zadao, nego trenutno stanje.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, nema. Aida64 ce samo prikazati informaciju iz specifikacija telefona.

    Imas Accubattery ali je veliko pitanje koliko je to pouzdano. Mjeri koliko je telefon punjen, odnosno koliko je praznjen. No u pitanju je softver, pa kako rekoh - nepouzdano. BTW imas onih hardverskih mjeraca, sto idu izmedju punjaca i uredjaja, ali ne znam mogu li "izbaciti" takve informacije, ili samo pokazuju struju kojom se uredjaj puni.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Accubattery je poprilicno pouzdan, jer mjeri kapacitet u odnosu na procente (koliko se napuni).
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest pouzdan kad skontas da je to softver. Problem je sto driveri prijavljuju neke vrijednosti o punjenju koje cu cisto informativnog tipa. A ova aplikacija to biljezi u vremenu.

    Bio je slucaj gdje je Accubattery izbacivao sulude cifre (meni licno), jer je dobijao pogresne informacije o struji kojom se puni uredjaj.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nista onda, pitam za Xperiju Z5 na onoj drugoj temi sam pisao da sam dobio telefon sa servisa, kako su rekli da su zamjenili bateriju

    pa me eventualno interesovalo da li su novu ubacili ili neku polovnu
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad se baterija promijeni, potrebno je par ciklusa da telefon skonta, tj. da se kalibrira. Napuni do kraja (i kad kaze 100%, ostavi jos), isprazni skroz, napuni opet na 100%, jos jednom ponovi proces i treci put se ne bi trebala ugasit na 30%.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bi da moze, sad nece da puni nikako.

    kad sam dosao kuci, bio sam nakratko stavio telefon na punjac, cisto da vidim da li radi, i radilo je, i onda se desilo sto sam vec gore napomenuo. htio sam skroz da je ispraznim, medjutim telefon se na 30% ugasio sam od sebe, upalio ga ponovo i sam se ugasio, nije mogao raditi bez punjaca. I onda kad sam ga ustekao, pokazivao da puni, ali nije punio, i onda je skroz stao.

    ovako sad kad ga prikopcam prepozna na sekund da sam ustekao punjac i to je to.
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Imas li drugi punjac i kabal da isprobas.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Oreo pusten.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemoj ostaviti taj telefon da se puni bez nadziranja da ti se ne zapali.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehehe. Znam. Po danu se uvijek puni.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Kazem EL-Nino-u. Ima problem sa telefonom godinu dana a zadnji put mu servis stavio ocito defektnu bateriju. Ne bih ja to punio a da mi nije na ocima.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hahah. Ja mislio meni.
    Btw Oreo radi odlicno. Face id su mnogo poboljsali. Telefon kao telefon radi osjetno brze nego prije.
    Vidjet cemo hoce li biti nekih problema.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nemam, ali imam drugi telefon, koji uredno puni, radi i mtp
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dobro ti imaš živaca ganjati se toliko. Kod nas ako s vrata ne jbes nekom mater ne shvaćaju te ozbiljno. Ja bi to halali Huso materi bacio im telefon u servisu poslao ih znaš već gdje jer nije vrijedno živaca kod nas na divljem zapadu.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    brate ja kad udjem u agram, ja izgubim volju za bilo kakvu komunikaciju sa njima. covjek sto radi za salterom, izgleda toliko istraumiran, ne postoji nikakva komunikacija sa njim.


    Jednom kad mi je bio crkao, ja odnio, on poceo paliti, puniti, svasta nesta, reko ne radi, pokusao sam i ja to, al dzaba
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jebeš to, odnesi telefon i ne uzimaju traži novi i gotovo. A žalbu napiši još danas.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Napisao sam email agramu za reklamacije, ombudsmen mi je rekao da je rok 8 dana koliko bih trebao cekati za odgovor. u slucaju da ne dobijem odgovor, onda da se obratim federalnoj upravi za inspecijske poslove, raku i onda ombudsmenu, i čak da zaprijetim da ce izadji na medije ovaj slucaj.
     
    heroic likes this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Eto super, dok to istekne odmah to uradi, ne smiješ biti pasivan.