Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jel' to zbog nadolazećih ASIC-a? :)
    Neka neka, podržavam. :)
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  3. Neso

    Neso Komšija

    Oporavlja se trziste lagano... Bas danas gledam, Vega 64 je opet u zalihama na Newegg, nakon duzeg vremena, a i cijena se malo unormalila...
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Valjda su oni koji su hard core u mining fazonu pokupovali sto im je trebalo. Ne moze ovako vjecno ici.
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    Bit ce uskoro bagatela kartica online, po oglasima :)
     
  6. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Nece bagatela ali hoce po normalnim cijenama. Bagatela ce ici samo RXice

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Pogotovo ove 4 GB.
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Vidjet ces kad izbace sad na ljeto Ampere/Turing kartice, pa ETH ASIC miner... Pa kad se raja krene rijesavat stare arhitekture, hype je cudo haveru. Svi ce poletit prema novoj arhitekturi. Ne kazem da ce biti 1080Ti za stoju, ali ce garant biti ispod normalne cijene koristenog GPU-a.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Al haj stisni pa daj lovu za karticu koja je 24/7 radila u full loadu pa i vise. Ja se nesto ne bi usudio


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Opalit joj jedan full stress test citav dan, opteretit joj proc i memoriju do maksimuma, pratit temp, ako ne crasha, ne vidim razlog za paniku? Ostecen VRM, VRam, radi OC-a, suludih temp, su super vidljivi na golo oko. Sta jos moze da ode u helac, ventilator? Cujem da GDDR moduli jako brzo prnu, jer ETH mineri dosta ovise o memoriji, pa je kolokaju u nebesa... Ja mislim da se sve to da istestirat u jednom danu. Samo moje misljenje, ako sam u krivu ispravite me :)
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tu se radi samo o povjerenju između kupca i prodavača. Ako prodavač kaže da je kartica ispravna, onda ne vidim razlog sto je ne kupiti. Ta je kartica od strane prodavača kroz mining svakako dobro istestirana :) ako je planiraš koristiti za gaming i sl. to će za tu karticu biti odmor, i ne vjerujem da se može sjebati u toku tog odmaranja. Eto ja sam nakon mininga 2014. prodao sve kartice i nikad mi se niko nije javio. Prodao sam kartice u nakon foldanja i sve udure. Sve ovisi kakav ćeš primjerak potrefiti. Kamara je primjera na forumu ovdje, gdje ljudi kupe novu karticu pa se sjebe nakon par dana ili mjeseci, a ne rudare. Naravno, poželjno je da kartica ima nekakve garancije, a bit će i takvih.
     
    dmr likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Taj stress test mi je grafika prolazila a bila pred crkavanje i ubrzo krepala. Ove što su rudarile uzeti samo ako je super niska cijena.
    Nisam nešto puno kartica izmjenjao, ali ove gejmerske su mi sve pocrkle nakon par godina.
     
  13. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    A mozda je super niska cijena onoj koja je pred crkavanje, bez obzira je li rudarila ili ne.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa to je ono sto sam pricao vise puta, veca ti je sansa da dobijes dobru graficku iz majninga, jedino sto strada je ventilator. Grijanje pa hladjenje je najcesci uzrok kvara (tzv hladan lem), naravno da ako je prilikom majninga bilo lose hladjenje postoji sansa da strada vrm, inace sve pet :D
     
    Loki and Al_Galone like this.
  15. hmudd

    hmudd Novi član

    Polovno je polovno, uvijek je lutrija sto ces kupiti, bez obzira da li se koristilio za majnanje ili igranje ili nesto trece...
     
  16. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Proizvodjaci uglavnom daju 3god garancije na graficke kartice, to znaci nesto i da nemas garanciju, znaci da je nivo kvalita puno veci nego nekad kada se davala godina garancije na iste.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Loki

    Loki Komšija

    Ja ne vidim što bi bio problem kupiti karticu koja je radila ne znam ni ja šta ako je ispravna u tom trenutku i ima recimo još godinu garancije...
     
  18. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Ne vidim ni ja, naravni svi bi voljeli karticu koja je 110% ispravna i na njon se igralo samo prestupne godine i u pola cijene.
    Niko nece kupiti 1080ti i pustiti da mu stoji, ili je hardcore gamer koji je klokao na 120% tdp gdje se grijala i do 75 80 stepeni ili je majner kojem je radila 24h ali na dosta manjem tdp i dosta manjoj temperaturi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Većinom kartice izađu iz garancije kad ih ovi majneri stave na prodaju..
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    a koliki su slucajevi sa karta tako crkne poslije takvih opterecenja ?



    Sent from my E6653 using Tapatalk