Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kako demantujem sam sebe? Kad sam rekao da nas deru, nisam mislio mene i tebe nego svakoga.
    I opet promasujes poentu koju sam htio da istaknem, nisam izdvojio nigdje kinesku robu vezano za porez, nego sam govorio generalno.
    Sta znaci "previse je onih koji prodaju na netu da bi imali veze na carini"?

    Stvarno bez veze pisemo. Ako hoces vjerovati da placaju sve dadzbine, vjeruj brate, niko ti ne moze nametnuti suprotno.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    note 5 plus vec u radnjama ima po 350 KM,mislim na ovu verziju 4/64
    kakva je to cijena,100 KM skuplja...mislim ok sto je radnja i sve ali prevelika je razlika
    a jeste zapeli za taj model sa novijim procesorom...u koristenju neces osjetiti nikakvu razliku,to je cisto da samo ti znas da je noviji chipset :D
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma zapeli smo ponajviše u dual kameri Note 5 Pro modela :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    100KM razlika izmedju cega? Izmedju pika i online?

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    neko je napisao da u nekoj radnji taj model kosta 450 KM a po piku i vecini radnji se prodaje po 350 KM...na to sam mislio
    ne mislim na online,nego ponudu u BiH

    sto se kamera tice,meni je kamera zadnje sto koristim na telefonu...moze bilo kakva,svakako mi najvise sluzi za hvatanje biljeski,da ne pisem,ja uslikam :D
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Na gb je redmi 5 plus 180$ za 3/32 a 200$ za 4/64 :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Koliko znam gearbest je inace skuplji u odnosu na aliexpress, jesi li tamo gledao?
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    U par deka je to. I jedni i drugi imaju akcije cesto i tu se moze jeftino proci :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel ko narucio mobitel ili cemo samo ganjati linkove gdje se moze izvuci koji dollar :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma ispade da ustedis 40 KM ako ides online. Redmi 5 plus 4/64 350 KM u univerzalnom. Tu cu kupiti, sve ostalo cekas po mjesec i vise dana. Ovdje dobis i "nekakvu" garanciju. A imaju tu u BCC Tuzka
     
    Last edited: Apr 21, 2018
  12. black

    black Komšija

    Ponovio sam se malo, kupio polovan HTC 10. Brz i cist interface, dobar zvuk i kamera ali dosta slabija baterija u odnosu na Redmi Note 3.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Klasicna mana HTC mobitela, baterija im je uvijek bila manjeg kapaciteta u odnosu na konkurenciju.
     
  14. black

    black Komšija

    Mislim da mi je i baterija malo u klincu, vidjet cu da kupim novu posto sam jeftino kupio telefon pa mi se isplati.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Imas li Oreo na njemu, kakav ti je Wifi signal, kazu da je od toga HTC 10 patio
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Izgleda da je svaki HTC od toga patio :D
     
  17. black

    black Komšija

    Signal mi je ok, imam signala kad izađem iz kuće a zidovi su pola netra cigle i betona. Oreo je vec bio na njemu, mozda probam custom ROM pa da vidim kako se baterija ponasa. Ja sam ga kupio samo zbog Snapdragon 820 koji je i dalje jaci od mid range SoC-ova kao sto je SD636 u Redmi Note 5 Pro.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Govoris vjerovatno o slicnim parama. Da je taj htc skuplji 300KM od xiaomia, ne bi toliko doplatio za jaci cpu, jer se razlika najvise vidi u sintetickim testovima :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  19. Esprit

    Esprit Aktivista

    Ja se ponovio sa Redmi 5 Plus (4/64 verzija)
    Prvi moj Xiaomi telefon i utisak je wow, čak i supruga koja je bila skeptik prema Kineskim telefonima i koja me je nagovarala da ipak uzmem sebi neki Samsung, se pozitivno iznenadila...
    Bojao sam se malo kako će mi MIUI leći ali odličan je, animacije su ugodne, ima dosta opcija za podešavanje i mogu reći da mi je naspram MIUI-a stock Android dosadan.
    Htio sam čekati Redmi Note 5 ali od prodavca sam saznao da će kod nas biti bar 200 KM skuplji tako da se nisam htio zavaljivati, a vala mrsko mi bilo i čekati.



    Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne vjerujem da ce biti 200 KM skuplji ali 100 KM hoce sigurno ali ti nisi pogrijesio sa tim modelom
    meni pravo lijepo lezi u ruci i ne izgleda uopste prevelik