BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. black

    black Komšija

    Imam ovaj Fritz 7390, kupio ga zbog telefonske centrale a sad presao skroz na VOIP pa mi ne treba. Ako uzmem MojaTV NET i dodatni STB hoce li me staviti na VDSL? Na VDSL je VLAN umjesto PVC-a za IPTV i net?
    Ima li kakve akcije za nove korisnike? Mogu li kupiti na piku jedan STB?


    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ja, fino. Ja placam dodatni paket 1 10KM mjesecno a neko ce ga koristiti dzaba 3 mjeseca. Znaci ja ga sad odjavim i ponovo prijavim i imam tri mjeseca besplatno?
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ne moraš odjavljivati, samo potpišeš ugovor na 24mj (ugovor je svakako obavezan da bi dobio benefit, bilo rad se radi o postojecem korisniku koji ce potpisati novi ugovor ukoliko mu je postojeći istekao, ili potpuno novi korisnik). Bolje ti je 50% popusta na mojaTV net (paket je 36KM, pa će te s 50% popusta paket koštati 18KM, dok dodatni paket 1 košta 10KM, tako da si skoro duplo uštedio ili uzmeš Paket2 free na 3 mjeseca, koji je 30KM)

    Postanite korisnik MojaTV Full, MojaTV Net, MojaTV Phone ili MojaTV BH Phone ili obnovite istekli ugovor za jedan od ovih Moja TV paketa na 24 mjeseca i izaberite super poklon.

    · Korisnici Moja TV Full/Moja TV Net paketa imaju priliku uzeti:

    o besplatno korištenje Paketa 1 ili Paketa 2*, tri mjeseca tokom obaveznog trajanja ugovornog odnosa ili

    o besplatno korištenje TV usluge na jednom dodatnom TV uređaju (dodatni STB uređaj) u toku obaveznog trajanja ugovora od 24 mjeseca ili

    o tri mjeseca 50% niže mjesečne naknade za Moja TV Full/Moja TV Net paket

    BTW malo buni ovo što piše da se korištenje dodatnih Paketa 1 i Paketa 2 omogućeva korisnicima koji pristupaju putem optičke mreže.
     
    Last edited: May 8, 2018
  5. black

    black Komšija

    E hvala ti drug, ovo za drugi STB se pravo isplati.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Stihoklepac Stihi postoji li ikakva mogucnost ubrzavanja postojeceg stb uredjaja u smislu brzine prebacivanja kanala ili je tako kako jeste?Imam onaj mali crni stb zte je koliko vidim.Nakon zadnjeg updatea jos je sporiji da ne govorim sto se pojavilo to da kad prebacim kanal prvo malo slika smrzne a onda tek krene.To prije updatea nije bio slucaj.Ili mozda ima neki bolji stb uredjaj da ga zamijenim?[​IMG]

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  7. Esh

    Esh HWB

    To ti je "standard" nakon što se desio "firewire update" :D
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To M8S android box u pozadini? Bolje njega koristi haha :D
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hahaha imas dobro oko pravo :).Jeste mini m8s II
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    On jedini ima tu sivu traku u uglu :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @kolinsb prosle godine sam potpisao ugovor na 24 mjeseca zato i kazem. Trebali su svim korisnicima koji vec koriste tu uslugu dati besplatno dodatni paket a ne samo novim korisnicima.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kao korisnik se slazem s tim, ali to necemo docekati. Njima je cilj da dobiju nove korisnike i zadrze postojece kojima je istekao ugovor.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @SpookyMoO Kod mene je isti stb i nemam tih problema., javi se na pm da pogledamo.

    @black pm pa da provjerimo
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa sta si mislio dobiti dodatni paket na dsl-u. Pa ako dobacis ikad 20 Mbita budi sretan.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Koji si ti bolesnik jbt haha. Pa 18Mbps imam na ADSL2+, a dodatni paket ide sa VDSL.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  16. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Zašto ne?

    [​IMG]
     
  17. zdici

    zdici Aktivista

    Jeli bolje koristiti Cloudflare DNSove 1.1.1.1 i 1.0.0.1, ili Google DNSove 8.8.8.8 i 8.8.4.4 ili BH Telecom DNSove ? Ja dok sam prije koristio BH Telecom DNSove za ADSL znalo mi je na nekim stranicama ne otvoriti kako treba stranicu ili sam imao problema sa otvaranjem zato sam odustao bio od BH telecom dnsova. Kakva su vasa iskustva ?
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A ne znam sta bi ti rekao.Koristio sam opendns,google dns i cloudflare ali opet se vazda vratim na telekom dns.Ne znam zasto ali kroz duze vrijeme primijetio sam da mi uspori net kad sam na drugim dns a ne na bht.Mada je to mozda do mene ali eto kazem.Cini mi se da mi je bolji performans mreze na bht dns.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja na BHtelecomu uvijek koristim njihove DNS-ove kao primarne, kao sekundarne stavim google. Doduse, kod mene je Mikrotik router, pa mogu unijeti DNS-ova koliko god zelim.
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    BHT-ovi se svakako rotiraju tako da vam je auto opcija najbrža, cloudfare je ok ali zna tegliti lokalne sajtove jer nisu keširani, google isto radi ali ništa posebno.