Preporuka Graficka karta .

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SoloUltra, Nov 26, 2016.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    cijela porodica na okupu...zena i dvoje djece i kabrio...neprocjenjivo :D
     
  2. kio

    kio Komšija

    Cao raja :)
    Trenutno imam i5 2500, i hd7770. Ima li ko kakvu preporuke graficke do 250-300 KM, gdje bi mogoa da igram (f1 2016, f12016 na high). Trenutno sa hd7770 mi steka na low, mislim nije neki kvalitet. Valja li cemu Rx560.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    GTX 1050Ti
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Definitivno 1050ti

    Odlicna za svoju cijenu. Samo nek znas da su se i igre ubezobrazile...
    Pored grafe trebace ti i upgrade rama da bi se komotno igrao. Ja imao 8gb i morao sam se prosiriti na 12.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  5. kio

    kio Komšija

    Ma nisam neki gamer, cisto da mogu baciti ponekad za svoju dusu. A rama imam 16 giga, tako da bi trebalo faliti. Mislim da mi je psu 450/550, a ne bi zelio da mjenjam psu je li 1050ti power hungry?
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    1050ti troši kao upaljač.
     
  7. kio

    kio Komšija


    Ima li neko preporuku za prodavca ili radnju :)
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa proleti kroz pik i vidi sta se nudi. Ja sam prije mjesec kupio polovnu za 280km al malo jaca verzija sa dva ventilatora i 6pin napajanjem. Oc verzija. Dok su klasicne i nove bile po 320km. Te ne trebaju ni dodatno napajnje.

    Vidi ko ima na stanju da ti moze odmah poslat. Vecina oglasa nesto naruci pa cekaj.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  9. kio

    kio Komšija

    Ako uzmem javim :), Hvala.
    Da ne cesljam PIK temu, koji su provjerni PIK-ovci :D
    Za koliko bih mogao prodati HD7770?, 100 KM.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Puno je to za tu grafu, po meni nekih 70 KM.
     
    kio likes this.
  11. Vedad

    Vedad Novi član

    Skupi malo vise pa kupi 1050
     
  12. Neraa

    Neraa Aktivista

    Za 1,5 godinu je sigurno do sad skupio :D
     
    EL NINO CFC, aNaToMiC ! and Aldiin like this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Novi je clan, svi smo bili na njegovom mjestu :)
     
  14. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    Ma promjenio dvije do sada Vedade :D
     
  15. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Treba mi pomoć, zapeo sam na odluci oko kupovine grafičke kartice. Preporuka je bila, jer sam spominjao da što jeftinije uzmem, gt 1030. No koliko vidim sa tim čudom ne bih mogao ni Civilizaciju plaho da pokrenem pa razmišljam da uzmem šta bolje. Trenutno su na tapeti gtx 1050 i 1050 ti. TI je bolji, barem koliko ja vidim, i ima više memorije ali ne nudi nešto posebno bolje performanse (nešto čitam uglavnom oko 15%) a cijena je dosta veća - za oko 150 km - od gtx 1050. Trenutna konfiguracija je i5-2500k (nije OC), 16 GB rama, Samsung neki SSD (850 mislim da je u pitanju) i napaja ih Chieftec CFT-600W 14CS.
    Isplati li mi se ići na 1050-ti? Moje je mišljenje da se ne isplati ali me brine to što 1050 ima samo 2gb memorije. Nemam volje da mjenjam bilo šta na računaru u skrije vrijeme, jednostavno je preskupo postalo i ne isplati mi se niti imam želju. Moje je mišljenje da se za sada TI verzija ne isplati, mada me interesuje i mišljenje drugih.
    Za sve prijedloge, može i olx bez problema. Radnje u Sarajevu su bezobrazno skupe.

    p.s. Igram se na 24" fhd, mada uskoro bih trebao zbog posla uzeti još jedan monitor. Ne znam koliko to utiče na izbor GPU-a.
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  17. JVC

    JVC Overclocker

    Ja kupujem samo kod Vimaxa u B.Luci izuzetno korektan, povoljan posten momak vec sam 4 konfiguracije od njega kupio sto sebi sto drugima momak je za svaku preporuku
     
  18. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Uzeo sam 1050ti kod InsertHome za 365 km. Što je ok, jer su cijene (kada je pisan onaj gore post) bile oko 450 km.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja se sjećam dok je to bilo i niže.
     
  20. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Grafičke kartice poput moje stare r9 270 OC su maltene pa zadržale cijene što je potpuno smiješno!* Žalosno je da nisam bio u stanju (kada je već bila sila prilika) uraditi dostojan upgrade za neku normalnu cijenu, već sam bio primoran da se nadam da ću naći nešto po sistemu daj šta daš. Još sam i dobro prošao, pod uslovom da mi se ne javi seller sa informacijom da nema ili da je veća cijena nego što je na olxu.

    *Svoju staru karticu sam prije cca 4 godine platio ~440 km u Plusu. Danas se ta ista kartica može uzeti kod mickey84 na olxu za 350 km.