Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Dojmovi. Opet kazem, nisu izbrisali bazu jer ti artikli i dalje postoje kao PRODANO/ZAVRŠENO. Mozda je neki bug.
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Definitivno se slažem sa tobom. Pik je pun seljaka, stanje je gore nego na auto pijaci.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Kod mene svi otkriveni :D imam osjecaj da im se invertovalo hide/show :D

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    generalno, pik je sranje zesce. da nemaju ovoliko korisnika, davno bi ih neko pojeo, a ubishe pare. Ne mozes nista objaviti kako treba.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa cijela drzava nam je takva, ne znam kako vi al ja dje god da krenem nailazim samo na takve :)
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Yep. 90% šalterskih radnika nije nista bolje od klasicnog pik korisnika.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jedan je kupac od mene nesto narucio, a da ja nisam ni znao za to, nego mi je PIK nametnuo opciju dostave putem A2B, a da me nije pitao, i odem u postavke nisam nasao nigdje da se to moze iskljuciti osim da stavim cijena po dogovoru, jos se radi o isteklom oglasu.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Svaku narudžbu možeš odbiti, a imaš i u opcijama da to isključiš. Također na svakom pojedinačnom artiklu imaš za to opciju ili makar napomenu.
     
    Reznor likes this.
  9. Walter

    Walter Novi član

    Nešto su zeznuli sa bazom, svi artikli koji su u završenim i stariji su od 6 mjeseci, iste nemožeš ponovo objaviti, prijavljuje neku grešku "nije vaš artikal".
    Ako hoćeš da objaviš recimo nešto slično onome što si prodavao prije pola godine, nemožeš jer prijavi da nije tvoj artikal. Niđe veze.
    Ovo se desilo prije 2-3 mjeseca tada im se sve pobrkalo i nikad to nisu ni riješili.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo sad je iskljucena dostava po defaultu, ali je definitivno bila aktivirana kad je tek krenula ova usluga.
    Nego ovo je neki novi level kupovine na piku. Sad mi se javlja covjek da kupi od mene Ford radio pita me imam li Facebook profil. Na to mu kazem u cudu kakav Facebook profil pa kaze da vidim gdje zivis.
    Moze, evo sacu ti i kafu pristaviti :D
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hahahahaahahaah prejako


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo kod mene jedno relativno pozitivno iskustvo. Kupio tastaturu od Funky Fish, na profilu 129, lik u porukama kaže da je 97 sa dostavom 101km. Super sve, reko pošalji samo nemoj da je kutija pohabana jer je za poklona. Sutra stiže, kutija kao da je neko žvakao, hajde kontam transport, ja kući kutija mokra, racun u kutiji mokar. Popizdim javim se liku, covjek super bio stvarno, molio me da mu uslikam i vratim a da on pošalje novu. Ugl nisam odavno naišao na nekog sa pika ko je ovako susretljiv i da brzo odgovori i izadje u susret.

    Vjerovatno se može desiti, ali a2b je u pitanju bila, lik me pitao da li da šalje euro expresom, reko hajde preko njih jeftiniji su. Prvo svaki put me zivka da se nadjemo u gradu, a sada nisam ni upratio kombi, prilazi mi neki mali lik ja konto prosjak traži marku, kad gledam tastatura mu u ruci. Ja mu plaćam i pitam šta je sa kutijom kaže nemam pojma i zbrisa.
     
  13. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Suma sumarum nedavnog iskustva na olxu:

    Mickey84 nema na stanju, otvoreno kaže da nema i ponudi šta će mu doći za par dana. Dođe kada je i rekao, odmah se pošalje i sutra (tj. u subotu) je već stiglo. Iskren, otvoren i komunikativan. Svaka mu čast.

    Inserthome se ne javlja, ni prije ni nakon narudžbe.

    GamingshopBN nema na stanju iako je tek postavio oglas. Onda najednom nađe nakon tri dana.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mickey84 je definitivno naj ok lik na olx. Kupio sam od njega x stvari, mahom skupljih i uvijek ispostuje sve sto kaze. Ranije je radio na crno, a zadnju grafu gtx1060 6gb kad sam kupio vidim da ima neku radnju. Lik nema nijedan negativan ili neutralan dojam od nekoliko hiljada ostavljenih. Cak i kad je negdje skuplji malo, ja kupim od njega.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  15. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Kupio sam koristen RAM od sunlight i sve je OK bilo, od kad sam mu reko da posalje dobio sam za 24h.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ja ocu narucio Samsung j3 2017 za 122€ na akciji i imam kupon za dodatnih 10e jos odavno u Mediamarkt-u tako da za 112€ mislim da ni sa kinezima ne bih prosao bolje. On svakako nije zahtjevan korisnik tako da ce mu biti i vise nego dovoljan.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa otprilike je ta cijena za Xiaomi Redmi Note 4x, 3/32GB verzija. Dosta bolji telefon, ali posto si ocu uzimao, nece on primjetiti neku razliku zasad :)