Poljoprivreda

Discussion in 'Generalna diskusija' started by IdeMedoSumom, Jul 16, 2014.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kakve su cijene tih topova? Gledao sam i ja nesto.
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Koliko se sjecam 300 KM je za online narudzbe. Fizicki mozes uvesti do 600 KM vrijednosti robe, ako nisam sta pobrkao.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Correct :) odete preko grane i kupite to sebi ko ljudi :)
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mislim da ce tako i biti, ali hajde kad smo vec na temi, da li je 600 KM po osobi ili po automobilu?
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    Ja takođe nisam mogao rahat da sjetim od muha i komaraca i sl insekata u objektu otvorenog tipa pa sam nabavio el uređaj koji privlači insekte i strujom ih ubije, stvar je super ali je skupa kao taj top :) tražio sam ovdje po bih pa sam na kraju kupio vani.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mislim da se odnosi na osobu/putnika.

    EDIT: Cl. 34. Pravilnika

    Član 34.
    (Roba koja se nalazi u ličnom prtljagu putnika)


    (1) Od plaćanja uvoznih dažbina oslobađa se lični prtljag putnika, te roba nekomercijalnog karaktera u ličnom prtljagu putnika koju putnici unose sa sobom iz druge države u propisanoj vrsti, količini i vrijednosti (član 207. tačka a) alineja 16) Zakona).

    (2) Oslobađanje od plaćanja uvoznih dažbina odobrava se uz sljedeća količinska ograničenja po putniku i danu:

    a) duhan i duhanski proizvodi:

    1) do 200 cigareta, ili

    2) do 100 cigarilosa (cigarilosi su cigare težine do 3 grama po komadu), ili

    3) do 50 cigara, ili do 250 grama duhana za pušenje, ili

    4) odgovarajuća proporcionalna kombinacija količine navedenih duhanskih proizvoda,

    b) alkohol i alkoholna pića:

    1) s učešćem alkohola većim od 22% volumena, ili nedenaturirani etilni alkohol s učešćem alkohola od 80% volumena i više: 1 litra, ili

    2) s učešćem alkohola 22% volumena i manje: 2 litre, ili

    3) odgovarajuća proporcionala kombinacija količine navedenog alkohola i pića,

    c) mirno vino: 4 litre,

    d) pivo: 16 litara.

    (3) Putnici do 17 godina nisu oslobođeni od plaćanja uvoznih dažbina na robu iz stava (2) ovog člana.

    (4) Oslobađanje od plaćanja uvoznih dažbina na ostalu robu nekomercijalnog karaktera iz stava (1) ovog člana ograničava se na predmete u vrijednosti do 600,00 konvertibilnih maraka po putniku i danu, neovisno od vrste prijevoznog sredstva kojim putnik putuje.
     
    donjapa likes this.
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije neka skupoca, jedino me brine sta ce komsiluk reci za ratno stanje cijeli dan.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Navika je cudo :)

    Namjestis ga da puca svake 3 minute, bice veselo.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mogli bi se navici na polomljene topove :)
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja, kad kod nas rode visnje, znam da su poslije tresanja, to bi znaci trebali biti za max mjesec dana ?
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Haha visnje su vec rodile, a bit ce zrele za mjesec :) :) visnji i rezdeliji ne moze ni 100 gradova nista, ko korov haha

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    aham super.
    Planiram visnjevacu pravit :D:D
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zavisi koja je sorta, kod mene na poslu visnja za sedmicu se moze brati :)
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene su tek pocele malo da rumene...a tresnje mi zavrsavaju...nije nesto puno ni rodila,vise od pola je struhlo na grani...prvo led ostetio a onda kisa na to i gotovo,truhnu a kada jedna pocne trunuti u grozdu,onda prenese trulez i na okolne

    a sto se tice visnje i leda...moze je led ostetiti...kod mene je haman pa svaka ostecena ali eto,bude sta bude :D

    btw.danas sam profrezao kroz sve redove sto sam zasadio i papriku i paradajz i chili...jos okopati i da postavljam crijeva za navodnjavanje,da malo prehrane kroz kap po kap pustim,zemlja mi je najgori moguci kvalitet...chili paprike su se primile ali su bas male ,treba ih malo pogurati da krenu
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma i kad je osteti nista joj ne fali, samo sto nije na oko lijepo. Kod nas svake godine rodi pravo, bude soka i kolaca do sljedece. A imamo ogroman orah, zna ne roditi po 3-4 godine, pa jedne rodi. Nemam pojma sta je tu fazon.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    priroda...sve tako ide
    jedne godine bas rodi,druge puno slabije...orah kod mene prosle godine skitio,nije nikada rodio kao prosle godine a ove godine ne znam da sam i jedan vidio na drvetu :D
    tresnje isto tako...prosle godine skitile,ove 1/5 u odnosu na proslu
    zavisi od puno faktora,vremena,insekata koji oprasuju,...
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Eh, danas nas grad pogodio... Srecom nama nije osteceno previse ali kod komsije, 1km vazdusnje linije od nas, sve unisteno. Ulozio je dosta novca, maline, aronija, orah, jagode, sve - ako ista prezivi bice dobro... Covjeku dodje da place kad prica, bas ga usralo.

    Nase je to gdje ima puno vode, njegovo je to gdje ima puno leda...
    https://www.dropbox.com/sh/whgt338butuv4at/AADUw-rDw3A4G1-piQhCi32Ia?dl=0
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Majstore mreza po kvadratu 35 feninga. Ko zivi od toga mora se pobrinuti za zastitu.