Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ja, Note 5 pro. Pazi, telefoni sa 18:9 ekranima su dimenzijama kao 16:9 telefoni tako da je bolje ici na taj 6". Meni je recimo slot za mem. karticu bitan tako da A2 nebih ni gledao.
    Cak mozda ici na 3/32 GB Note 5 pro, ustedis dosta novca u odnosu na A2, ubacis karticu, vec je i imas predpostavljam, barem onu od 16GB i vozi. Jedino ako ti bas treba 4GB rama, onda ici na to.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    18:9 je super format, bio sam dosta skeptican prema njemu, a bas dobro u ruci lezi.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Cekaj, ti hoces Mi Note 3, koji je takodjer sa 660 snapdragon CPU?


    U biti isti je hardware, samo sto Mi Note 3 dolazi samo sa 6GB RAM memorije, a A2 sa 4GB i moras donaplatiti za vise.


    Mi Note 3 odlican za te novce, no bolje idi na A2 ako vec razmisljas o softveru, nisam vidio da je nesto dobra podrska kod Mi Note 3 na XDA.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Doduse mema Pro verzija sa 3/32GB, to je samo kod Plus modela. Jesu ih iskomplikovali da valja :)
     
    Sena likes this.
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma ja na Mi3 imam 16GB ROM-a, tako da bi mi i 32GB, a pogotovo 64GB bilo i više nego dovoljno. Nemam giga muzike i sl. na telefonu. Xiaomi Mi3 sam uzeo u avgustu 2014. godine (bas sad gledam na to2c accountu, platio ga 297$), i evo skoro 4god je kod mene. Bitnije mi je da ima dovoljno RAMa i solidnu bateriju, nego memory card slot, 3.5 jack.

    EDIT: i ja kompariram ova tri modela i vidim da PRO verzija nema sa 3/32, mada svakako ne bih isao ispod 4GB RAM-a. EL ja bas ne razmisljam mnogo o software-u. Mi3 je na Android M. Neka Note 3 dobije Oreo (a velika je vjerovatnoca da ce ga dobiti) i meni više i ne treba. Noviji androd IMHO uvijek više uzme nego što dadne, uvijek se sporije vrti nego prethodni, a novine koje donese su u X slučajeva kozmetičke prirode, ništa bez čega se ne može :)

    https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8707&idPhone2=9140&idPhone3=8893
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    3 GB je danas za android sasvim dovoljno, super je fluidno.
    Provjerio na A5.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jbg Sena, pa de citaj :) Mijenjam telefon svakih par god. Hoce li 3GB biti dovoljno 2020, lupam (naravno, pod pretpostavkom da ga ne razbijem, mada nikad telefon nisam razbio, od Nokie 3310 kupljene 2001, pa do danas)?
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nece android postati nesto zahtjevniji, ali ja svakako ne bih uzimao ispod 4GB.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa kada sve znaš i siguran si šta ti treba do te mjere da druge ubjedjuješ čemu onda pitanje na prvom mjestu.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma hoce ba kolins, svaki android je laksi, brze phone radi i itd, nekad se nesto sjebe kao moj S8, ali se fixa brzo.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa eto gledaj koji ima barem 4GB rama i sto vecu bateriju. Mislim da je tu Note 5 pro najbolji jer ima 4000mAh bateriju al do tebe je dalje.

    Obzirom na cijene ovih telefona ne treba se puno vezati, koristi 2 god. i prodaj ga za 200KM, doplatis jos toliko i opet imas nov telefon.
    Kako je krenulo, vec sljedece godine ce 6GB rama biti standard, vjerovatno 5000mAh baterija, a razvuci ce ekrane na 20:9 :)
     
    Last edited: May 22, 2018
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hackeru, niko nikog ne ubjedjuje. Radi se o razmjeni misljenja, i nisam od onih koji misle da su najpametniji, nego volim cuti i tudje misljenje. Note 3 Pro sa 6/64 košta 525KM na olx. Note 5 Pro sa 3/32GB košta ~400KM. U sustini pitanje se odnosilo, da li se za 125KM razlike isplati kupiti Note 3 Pro sa svim tim razlikama.
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Otkud uopste ta cijena i otkud da je bolji note 3 pro od note 5 pro?
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kolins misli na Mi Note 3, nije isto kao Note 3 pro. Xiaomi je usro motku sa nazivima :)
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    100% drug :D ne zna se ni ko pije ni tko plaća. PLUS, PRO, PRIME... Mi, Redmi...

    kao sto @Reventon rece, radi se o razlicitim telefonima :) evo komparacije

    https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8707&idPhone2=8893
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kolins, mi note 3 ima zvanicni oreo vec neko vrijeme.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  19. black

    black Komšija

    4GB minimum, ja ne pretjerujem sa instaliranim aplikacijama pa je opet 2.4GB rama popunjeno. Kroz godinu dvije to ce narasti barem do 3GB a onda ce ti biti knap, ja sam se zezno kad sam prije dvije godine kupio 2GB umhesto 3GB, jbg bilo mi skupo.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  20. black

    black Komšija