All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Honda CBF600 ili Suzuki GS500F ako ne bude ništa od ovog prvog. Ovdje ponuda slaba (ili su neadekvatno održavani) pa sam angažovao neke ljude u Švicarskoj da se pobrinu za kupovinu i uvoz.
     
    donjapa likes this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije luksuz 1.4 TSI sa 170KS, a platis preko 700KM registraciju, 2.0 TFSI 200KS je nesto malo skuplje. Ta auta su stara 15 godina. Ili recimo neki Mercedes 3.0D 1990 godiste da platis 850KM isto kao novo.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za naše ceste bi se ubio Porsche gt3 :)
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidjao sam Ferrari i Lamborghini , jos ga popne na trotoar gdje ja nebih ni G2 :D
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Super je imati jace auto, ali 90% ljudi, ukljucujuci vas sto spominjete kako vozite auto sa 150-200KS, izadje iz grada nekoliko puta godišnje :) Kaze dpf-ovi se vade, i ne vadili se kad kod nas ljudi kupuju A6 i slicna auta za grada... Tu stvarno pomaze 200KS, kad vidis zuto na semaforu na 70-80km/h da dodas na 100 bez problema.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
    heroic likes this.
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa samo vi tako dodajite gas na žutom, pa će ljudi nastavit umirat.
     
    heroic likes this.
  7. selvin

    selvin Moderator

    Sarkazam druze. A javljas se ti koji si rekao da je golf 2.0Tdi 170KS dobar za grada? :)

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Umre se prije ili kasnije, ne znam sto se pravi toliki problem.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Danas ogrebah aluminijsku felgu od trotoar a inace su bile ko nove. Ogrebotina je na dva mjesta i pofina. Moze li se ovo kako tretirati?
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Moze jasta, drugu otpao komad sa ivice 18ke na novom audiu tako negdje preko trotoara, sredio za 20-25KM. A ogrebotine jos lakse. Odakle si, Sarajevo ili?
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    Što me nervira ovo vrijeme, ozbiljno razmišljam o nekoj zaštiti protiv leda,grada...mislim da one obične cerade nebi imale vajde već nešto bolje što bi moglo da apsorbira led.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ma cerade su neprakticne skroz. Imaju oni folovi sto se vrte po reklamama sto se iznad auta rasklopi u slucaju leda, ali kod nas bi to ljudi ukrali za dan. Je li zivis u stanu ili u kuci? Ako si kod kuce, napravi kakvu nadstresnicu pored i rijesi se.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledam neki dan ispred zgrade V70 2015/16 god. Ubio ga led. Tuga.



     
  14. n3r0n

    n3r0n Novi član

    I mene je toga strah, ali treba se nadati da neće padati baš krupno... ja zaštitu pokušavam naći ispod nekog stabla, kad već nemam nadstrešnicu
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Liku ispred moje zgrade pala grana (relativno mala) sa drveta na novu mazdu 6 i ogulila boju sa haube. Nije bas da je stablo dobra zastita jer kad pada led otkida i grane. A i u slucaju vjetra je veca sansa da nesto udari u auto.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mene nije strah, i to je jedna od prirodnih opasnosti, meni auto vrijedi 4k, onaj koji ima auto od 50k nek razmislja o tome.
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Pokrij dekama ako mozes, ja sam tako u Splitu. Masa auta dan prije bila izudarana meni nije bilo jasno sta se desilo dok mi nisu rekli.
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne razumijem, sto si pokrivao auto dekama ako nisi znao sta ce se desiti? Ili si ga pokrivao nakon sto si saznao sta se desilo? :p

    Grad je iznenadna pojava, nije bas da se mozes pripremiti na to. Ako si u tom trenutku kraj auta, i ako imas pri ruci zastitu, sta god nabacis dobro je da ublazi koliko toliko. Ali sad da pri svakom parkiranju prekrivas dekama... (haj, barem si siguran) :)
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    kontam neko elegantnije rešenje viđao sam te cerade koje imaju i sloj kao spužve (nije spužva ne kupi vodu) lijepo zategne da vjetar to ne odnese a sve se spakuje u veličinu torbe.

    prije par godina kad je tz pogodio led ja to nisam shvatao ozbiljno al kad sam vidio koju zajebaciju napravi vrjedi se potruditi oko zaštite.

    Imam ja kasko i garažu, ali ovako kad sam na poslu, putu i sl nemam gdje to ostaviti a imam vremena da u slučaju nevremena izađem i za 3-5min to nabacim...i da se kasnije ne jebem sa kaskom jer cijelo auto onda se mora raditi i košta to dosta...

    Pa sam kontao možda je neko kupovao pa da baci kom
     
  20. heroic

    heroic Komšija

    Drugima se vec bilo desilo dan-dva prije, a sutradan sam ja trcao sa dekama da pokrijem kad je poceo padati :D

    Sad mi preslo u naviku, gdje god parkiram, dekicu i preko auta :p

    Pa ako ti je za nedaj Boze, neces svaki dan stavljati, deku u gepek i ako vidis da pada trci stavi, moze i za druge stvari posluziti (zastita od prljanja gepeka kad prevozis nesto...itd). Neces ganjati eleganciju u kriznoj situaciji :D Ako imas kasko glavno je da krov i sajbe pokrijes koliko mozes, hauba i gepek se daju ispeglati lakse.
     
    Last edited: May 31, 2018