MasterBuild

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by heroic, Feb 9, 2018.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bio sam ja nekad. :)
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Igrat cu ja sad, vidjet cete vi :D ma realno ako hoces dobre komponente to su u 90% slucajeva gamerske.

    I slovenci su me se sjetili...bit ce zanimljiv bajram :)
    [​IMG]
     
    Last edited: Jun 14, 2018
    zoi and Sena like this.
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Koliko te dodje carina+porez+ spediterske usluge na ovo?
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam imao slican setup. Samo je u mene sve bilo sa akrilom.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Jun 14, 2018
  5. heroic

    heroic Komšija

    Bilo je 328€ (stvari + postarina) + 186KM (carina, pdv i taksa)

    Slao sam obicnom postom nisam DHL Express, stiglo za 2-3 dana.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Narucio sam loop za GPU, cekaju se komponente.
    Narucio sam loop za GPU, kostao me 400KM, imam vec GTx 1080 EKWB blok.

    [​IMG]
     
    heroic likes this.
  7. heroic

    heroic Komšija

    Ja nisam smio GPU, prvi mi je custom loop, a i planirani budzet sam davno prekoracio.

    Evo jucer sam upravo isao po maticnu, svi dijelovi su tu (osim 3 ventilatora i jednog SSD-a).

    [​IMG]
     
    Last edited: Jun 17, 2018
    EL NINO CFC likes this.
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Super, postavni slike kada bude sve gotovo.

    Ja sam postavio blok, stavio sam kartu u PC da se uvjerim da je sve proslo OK i trenutno je koristim iako nema sistema vodenog hladjenja i GPU temp ne prelazi 40C u normalnom web surfingu i gledanju filmova. Naravno nema 3d GPU loada. :)
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Build sam dogovorio da radim sa prijateljem, bice slika korak po korak :D
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    I tako sam jucer krenuo sa sklapanjem :D. Jos uvijek nisam zavrsio, slike saljem dok odmaram.

    Konacno pocinjemo...
    [​IMG]

    Prvo ide rastavljanje kucista, novi Cosmos je tu ekstra, sve je lagano, pristupacno. Srecom imaju samo 2 vrste sarafa, jedni za prednji plasticni dio (nesto duzi) i drugi za sve ostalo.
    [​IMG]

    Pa onda montiranje CPU, RAM, SSD i ekwb waterblock na plocu.
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Nastavak slijedi :D
     
    Esh likes this.
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Odlicno, i ja cekam svoje dijelove sa EKWB, pa cu da sastavim loop, vec sam GPU blok namontirao :)
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Moje prvo custom vodeno hladjenje.
    [​IMG]

    Rezanje cijevi, stavljanje fitting-a, zatezanje.
    [​IMG]

    Moj prvi loop gotov :)
    [​IMG]

    Jos da sam se sjetio provjeriti moze li graficka stati...
    [​IMG]

    U nastavku popravljanje loop-a, punjenje, testiranje na curenje.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nadam se da si uzeo neku boju za loop.
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    Nakon malo popravaka cijevovoda i 2h "utjerivanja" vode u rezervoar.

    [​IMG]

    [​IMG]

    I jutros nakon dosta provjere da nigdje ne curi, evo kako je to na kraju ispalo.

    [​IMG]
     
    zippoo likes this.
  15. heroic

    heroic Komšija

    Finalni proizvod.
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Prvi boot :D
    [​IMG]
     
    h2o, hurmash1ca, Neso and 9 others like this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Super izgleda. Za svoj ukus bi ugasio to svijetlo na vrhu, prejako.
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Build Review (1. dio)

    Za kuciste Cooler Master Cosmos C700P stvarno nemam primjedbi, sve je dostupno, moze se rastaviti na osnovni skelet i ponovo sastaviti bez po muke. Fan/RGB controller je dosta praktican. Controller ima 5 izlaza za ventilatore i na front panelu kucista ima button za low/high. RGB ima 3 izlaza, 2 su vec zauzeta sa LED trakama od kucista. Za 6 RGB ventilatora su mi trebala samo 2 splitter-a, 1 direktno sa ploce, a drugi sam ubacio u kontroler, a kontroler na plocu (ima svoj kabal). Kuciste je odlicno za cable management, osim jedne stvari a to je prednji USB3 portovi imaju 2 kabla za front header, sto moja ploca ne podrzava, pa cu morati nabaviti splitter. I sami ti kablovi su dosta debeli (plus dva kabla idu) i prilikom spajanja na maticnu treba malo akrobacije.

    Napojna Cooler Master MasterWatt Maker 1200 je druga prica. Napojna je kvalitetna, titanium efikasnost, modularni kablovi, silent do 20% potrosnje....itd. Medjutim kabal za maticnu je nocna mora, iz nekog razloga su odlucili da naprave nekakvu plasticnu kutiju koja drzi te kablove "na okupu", ali zbog nje ti kablovi strse 10cm ispred ploce, pa tek onda ih se moze saviti nazad prema kucistu. Po meni skroz nepotrebno i samo otezava kabliranje.

    Ventilatore Cooler Master MasterFan RGB imam u tri varijante, 140 Air Pressure, 120 Air Pressure (2kom) i 140 Air Flow (3kom). Dva 120 AP koristim za radijator, dok 140-ke koristim na kucistu. Intake na prednjoj stranici su dva AF i jedan AP (u donjem dijelu gdje su HDD-ovi), dok je jedan AF exhaust na zadnjoj stranici kucista. RGB radi super, sync-a se sa Asus Aura RGB bez problema, trebalo mi je 2-3 klika da podesim sve (kuciste, ventilatore, plocu, graficku, tastaturu, mis) na istu boju.

    Za EKWB komponente nemam primjedbi, sve je fantasticno osmisljeno i vidi se da je dizajnirano od strane ljudi koji imaju dosta iskustva s tim. Spajanje loop-a je bilo lagano, jedini problem sam imao sa sipanjem rashladne tecnosti (moje neiskustvo/greska). Rezultat je bila super tiha pumpa, jedino se pri pokretanju cuje neki zvuk, poslije je skoro pa besumna, sa PWM konekcijom na plocu jos tisa. U rezervoaru idalje imam neke mikro mjehurice i kao neki kondenz prvi vrhu, navodno to s vremenom nestane. Rezervoar sam drzao otvoren prvih 24h, poslije sam zatvorio zbog pomjeranja kucista.

    Nisam stigao nesto posebno testirati, sto se tice temperatura CPU je do 35C na idle, sobna oko 23-25. Buka je nepostojeca, ovo je definitivno najtisi build koji sam ikad napravio. PSU i GPU uopste ne pale ventilatore kad je malo opterecenje, pumpa se bas minimalno cuje, ali kad se zatvori side panel prigusi se i to skoro da se nista i ne cuje. Jedini zvuk koji cujem su ventilatori na radijatoru, ali opet skoro pa ne rade kad nema opterecenja, vjerovatno ako stavim na silent mode da biti jos tisi. Za programiranje je idealno. Veceras cu probati overclock i gaming sa GTA5 :D.

    Vise slika veceras :)
     
    Last edited: Jun 25, 2018
  18. heroic

    heroic Komšija

    To je do slike i do bijele boje na kojoj je po default-u bilo podeseno. Bio sam preumoran za vikend pa ni mobitel nisam mogao normalno drzati.

    Stavio sam na crveno sve i nije ni blizu tako bljestavo.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @heroic predivno :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ekstra!