BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    V50U može gurati konekciju i preko etherneta i preko optike i preko vdsl2, kakva će linija doći do tog ili nekog sličnog modema ovisi samo o "tehničkim mogućnostima".
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sada sve jasno. Pretpostavljam da GE1 ili neki od FE portova mozete proglasiti kroz system autokonfiga WAN portom i to je to

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Meni su danas zamijenili Genexis za Innbox F60. Osim sto mi sad internet radi :D, sad mi je i malo jaci WiFi signal, na desktopu se primjeti koji je malo udaljeniji. Je li bolji taj V50U od ovog F60?
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Dobio si bolji
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Stihy, pretpostavljam da je kod F60 bolji WiFi, pošto je na V50U kriminalan nakon što se poveže par uređaja :D
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Odlicno :) Bas sam to za wifi primjetio, ostalo nemam sta primjetit jer je bila brzina ok i sa genexisom. Kod mene su konektovana 2 tv-a, 3 telefona, desktop i 2 laptopa. Naravno nikad se ne koristi sve odjednom, ali koristi se ponekad 5 uredjaja istovremeno i sve je ok.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ne bi trebalo biti, kod mene vrti netflix stream, youtube na tabletu, live stream i regularno radi surfanje bez ikakvih dropova, doduše kod mene je sve u krugu od 7-8 metara
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako je moguće da je monter kod mene kući na V44 mjerio 70Mbita? Šuhveli mi sve to.
     
    Last edited: Jun 20, 2018
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    F60 je samo za optiku, da ne bude zabune.
    Ako je linija dobra i ako niste daleko od infrastrukture može se i paket2 spojiti i na V44 i na V50.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima li Telekom trenutno ikakvih drugih modema osim V44 i V50?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ne koliko ja znam
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Mozel se platit da se dovuce optika do kuce al za domacinstvo?
     
  13. Esh

    Esh HWB

    @exwizzard vjerovatno, ali je pitanje koliko se isplati za samo jedno domaćinstvo koje bi plaćalo "malu pretplatu"?
    @Stihoklepac jesi li ti ovo srušio emitovanje utakmice BHRT-a? :D
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Stihija prenijelo ;)
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Stihi ne gleda tekme na poslu ;)
     
    Reventon and Esh like this.
  16. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Iskoristio sam sve opcije da dobijem brzi internet, ili dovuc optiku ili kupovat stan negdje dje ima bolje.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako napreduje to sa optikom, gdje se kopa, sta telekom radi po pitanju toga.

    koliko ce trebati da vecina bih bude pod optikom?

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kod mene u Zavidovidovicima vec razvlace optiku, tako mi rece monter. Fakat su bacili pare kad su prije ~3 god do svakog stana dovukli po 2 telefonske parice. Neka treca firma je angazovana, kao i kad su kopali i postavljali pvc crijeva u kojima su nove parice

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Po mom naselju su razvukli nekakve cijevi prije par godina i na svakom križanju ima onaj šaht. Sad kad misle gurati optiku kroz te postojeće instalacije ne znam.
     
  20. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Tražio sam optiku do kuće / radnog stola (tzv. FTTD) ali mi u tuzlanskoj direkciji rekoše da nije praksa spajati korisnike na optiku, a na njihov zahtjev. Čekaj, kažu, dok naselje dođe na red (moja procjena 2030-2035. godina).