Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Gdje si uzeo tj kod koga?
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I ja narucih telefon. Na kraju je uzi izbor pao na Mate10pro i Galaxy S9. Oba po istoj cijeni al prevagnuo sam na Mate10pro. Ravni ekran i 4000mAh su odlucili. Sutra dolazi pa javim utiske kad ga malo procackam, :D
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Izabrao si dobro :)
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Dobrodošao u klub :)

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    odlican izbor.
    Ja se lomim izmedju njega i mi6
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo stigao je Mate. Na prvu odlican. Moram se malo naviknuti jer sve je na drugom mjestu u odnosu na stari S7. Kamera je odlicna. Display takodje. Mozda mrvicu manje zasicene boje u odnosu na S7. Za 6" uopste nije velik. Stane u dzep normala a osjeti se da je lakse kucat na tastaturi jer je sira. Jest da je nov i prazan al osjeti se i da je brzi od S7 koji je inace vrlo brz telefon.

    Sent from my Mate10pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    super je uređaj, al mene kamera poslje 7+ nije nimalo dojmila, zato sam ga i prodao, inače, baš fino leži u ruci, i jako ljep telefon, sa odličnom baterijom, nego eto, mislio se malo vratiti na android opet, no nisam dugo :D
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sto se kamere tice S7 je tu bio odlican. Bojao sam se samo da ne bude losija od S7 i nije i to je meni dovoljno. Jedino me malo Emui pegla dok se naviknem. 6 godina samsunga je ucinilo svoje, isto sam s marsa spao. Gubim se :)

    Sent from my Mate10pro using Tapatalk
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    emui sam jedino za par app podesio da ih sustav ne kontrolira, tj štednju baterije, jer je znalo ponekad mrvicu da zakasni notifikacija telegrama i vibera, i što sam se napatio da faking wallpaper promjenim da ga sam ne mjenja :D guraju one svoje magazine nekakve :D

    Inače, emui radi brzo, imaju brutalnih stvari, npr. kucanje po ekranu za screenshot, pa onda ona opcija kao privatnog profila (staviš poseban prst jedan da unlock taj profil, i isto kao da na zasebnoj particiji sprema sve podatke) izuzetno korisne stvari po meni.

    Zadnji updateom dobio faceunlock, fino radi, plus garancije ima ko šporet, vrlo vrlo dobar uređaj.

    https://www.balkangadgets.com/huawei-emui-savjeti-trikovi-mogucnosti/ - kolega drži site, pa podrži ga jednim likeom :D
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    jel neko do sad uzimao kod ovih sa pik-a tj radnja mobitel MobilShop DELTA i Electronic Shop ista je cijena Xiaomi mobitela.
    danas išao do IQ nije bila crna boja pa cu vjerovatno po prvi put naruciti mobitel brzom poštom, ne bih tako uzimao al ovaj put radi se o novom mobitelu pa rizik je valjda manji.

    TK nažalost je nula što se tice ponude Xiaomija, ima genelec al su cijene vrhunske :D

    edit:
    Doduše ima i ProComp iz Zenice tu su sa cijenama.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mislim da niti jedna radnja kod nas još nema Xiaomi Note 5 uređaje već samo plus modele.
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Navodno imaju po slikama uređaj koji je identican Xiaomi Note 5 modelu sa dvije kamere.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imaju dva Redmi Note 5 modela ali ih nema u radnjama za sad nego samo preko svercera sa pika, M1803E7GS je bolji i noviji model sa kvalitetnijom kamerom (AI dual camera). MZB6079IN/MZB6087IN je ona Pro verzija.

    Note 5 Plus je jeftiniji za 100KM i on je u radnjama.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne postoji note 5 plus. Postoje Redmi note 5 i Redmi 5 plus, a neka kombinacija ovo dvoje ne.
     
    Aldiin likes this.
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tako je, nisam dobro naveo ali je jasno na koje telefone mislim.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ljudi,probajte kiwi browser,fenomenalan je i prebrz
    ima ugradjen bloker reklama,ima dark mode,ima opciju slusanja youtubea u pozadini i nevjerovatno je brz
    ja sam ga upravo instalirao i razlika u brzini otvaranja straica na njemu i chromeu je drasticna...iako je i on koristi chromium engine
    meni ce biti defaultni browser od danas :D
     
    forzamilan likes this.
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Msm da je buraz kupovao u delti preko olx, a taj electronic shop se nalazi u Derventi, piše da je u Doboju međutim u Doboj samo dostavljaju u toku dana, ja htio jedno poslijepodne da kupim mob, nazovem, kaže mi lik možeš doći u Derventu, ali nije ova cijena, skuplji je u radnji, kaže mi ovdje plaćamo kiriju, pa reko kako kad bi mi ga donio u Doboj besplatno po onoj cijeni, a da ja dođem u Derventu skuplji, i ništa se nismo dogovorili... Čudak neki. Sa procomp sam razgovarao u to vrijeme, ali nisu imali model koji sam tražio, malo me zavlačili da će doć i nije nikad došao. Na kraju uzeo preko olx iz Banjaluke Džile1970. Nema neke pisane garancije, ali ako bude problema u toku godine da mu se javim. Ja sam mob prodao brzo tako da ne znam da kako bi se priča razvijala da je bilo problema... Sa IQ mobile od prije imam pozitivno iskustvo, ipak su firma koja drži do kupaca. Malo su skuplji, ali dobije se fiskalni račun za uređaj... Nadam se da će ovo moje iskustvo pomoći nekom...

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I ja sam kupio od tog Džile1970. To su ljudi koji kupuju preko aliexpresa samo sto imaju nekog na carini ko ih pusti da prodju bez placanja drzavi. Sad dali to rade u BiH ili dovuku iz Srbije isto je, nema tu garancije. Ako se pokvari halali.
    Ako hoces sigurnu garanciju onda mora biti fiskalni od firme, tipa Genelec. Samo sto je tu cijena dosta veca.
     
    Last edited: Jun 24, 2018
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Vec 2x sedmice sam bez mobitela pa me ovo cekanje i traženje smorilo.
    IQ nazalost nije imao crnu boju i kad je stigao jedan model rezervisan bio, nije mi se uzimao plavi ni zlatni.

    Nafurao sam se na Xiaomi da sam znao da cu cekati 2x sedmice mogao sam ga komotno naruciti :D

    Hvala svim na savjetima i iskustvima dobro je procitati svaki post.
     
    dams82 likes this.