Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nemoj nigdje zuriti nego prati ponudu, uvijek naleti nesto ispod cijene. Ja sam y50 prodao za 800KM, i7 4710hq, 8gb ram itd...
    Tipa prosle godine sam kupio yoga 260 za 700, preprodao za 1000 u roku sedmicu jer neki ljudi ne znaju sta prodaju, ali moras da pratis oglase jer se takve ponude ne zadrze dugo.
    Postavis sebi filter na olx tipa cijena 600-900, 8gb ram i onda pratis sve sto izlazi i lovis neki lap sa cpu 6te generacije i sl u zavisnosti sta ti treba
     
  2. Heller

    Heller Novi član

    kontam i7 4th gen i i5 5gen da mi budu minimum
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sharp kupio Toshiba odjel za laptope...
     
  4. Esh

    Esh HWB

    A vlasnik Sharpa je Foxconn :D
     
  5. Heller

    Heller Novi član

    Znači zaokružili su proces :D
     
    Esh likes this.
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imam stari HP 550 laptop sa 2GB rama (1 plocica).
    Htio sam uzeti jos jednu, hajd reko da probam drugi slot prije nego li kupim jos jednu plocicu. Drugi slot je bijel, ubacim u njega ram i nece da boota, vratim u crni kad nece ni u njemu da boota. Cuju se ventovi da rade i radi lampica na power tipki. Sta sad, jesam li zeznuo ram i jel moguce da taj bijeli slot nije za ram iako izgleda kao DDR2 slot?
     
    Last edited: Jun 7, 2018
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Vjerovatno treba samo clear cmos-a uraditi link
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne radi link, predpostavljam treba bateriju izvaditi. To je patnja ziva na ovom laptopu al valja mi, nema druge... Hocu da ga osposobim za starce, stavio sam SSD i hajd reko da ubacim jos rama.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Probaj da dugo drzis Power dugme, cca 30 sec

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Radi link, ali ide na neki video converter...
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    laptop je muka za rastaviti, laptop ima dva slota za memoriju, obicno su dolazili sa najslabijim core2duo procesorima, pouzdano znam da se serija t72xx moze ugraditi, pa ako ces rastavljati ne bi bilo lose da i to dodas
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    OK hvala, probat cu kad dodjem kući. U laptopu je C2D T5670 1.8GHz, ne znam hoce li se osjetiti ta razlika sa drugim procesorom. Ovo ce biti samo za light office i internet, nista posebno.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Rjeseno, kupio dvije plocice rama i radi super. Onaj stari je izgleda "otis'o" :)
    Trebao bih nekada zamjeniti bateriju na maticnoj jer vrijeme nije tacno al to se moram nakaniti.
     
  14. ZolaIII

    ZolaIII Novi član

    Evo tražio za jaranicinu sestru nešto primarno za studije u rangu do 1500 KM. Pa rekoh da prijavim ako neko traži nešto slično.
    Ko i uvjek cjene prenaduvane i kamara starudija da ne kažem smeća.
    Da ne dužim najbolje što sam našao je
    Acer Swift 3 14" i5-8250u, 8GB RAM-a, 256GB SSD (Intel P600), 14" IPS FHD na piku da ne reklamiram sad. Nije nešto top, displej; nit je puno svjetao nit ima jak kontrast, al je eto ipak IPS. Tastatura je tek prosječna dok je track bal dobar. Baterija je osrednja i traje oko 6h (realnih) s lakšim korištenje dok je kućište od aluminijuma.
    Od mene toliko pa ako ko traži nešto slično trenutno u ovom momentu i ovdje ovo je najbolje što sam ja uspio naći.

    Ljep pozdrav.
     
    Last edited: Jun 18, 2018
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Razmisljam da uzmem neki gaming laptop pošto nemam prostora trenutno za desktop i pitanje je kad ću ga imati. Ugrubo 16gb ddr4, ssd 250gb e sad mala dilema. Pretežno su to i7 7700hq, 1050ti/1060 cijene cca 1000€ zavisno od modela a ima jedan Asus rog sa r5 1600 i rx 580 dosta skuplji pa ne znam isplati li se gledajući na futureproof. Nekako mi suheveli uzeti AMD lapas? Isto tako vidjam ove sa gsyncom ne znam jel to gimmick na lapasu?
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Gtx 1060 + Gsync i 1080p ekran, ne treba ti vise


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemoj samo da ti pri kupovini uvale: bežicni miš, torbu, postolje, antivirusni, win10 i ostale pi*darije.. ahhaha.

    Nemoj ici ispod i7 7700 + 1060. A Gsync ce ti puno znaciti u buducnosti kada budes dropao ispod 60 frejmova. Odnosno, trebat ce ti nvidia.
     
  18. Decerto

    Decerto Komšija

  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma lupetaš iskreno, 2015ta macbook air se može naći po 1000-1100km koji će te fantastično služiti.

    2012-ta pro se može naći za 650-700km u super stanju.

    Ja sam se prebacio sa Della 3737 na Air-a 2015to, nisam požalio sekunde.
     
  20. Decerto

    Decerto Komšija

    govorim o pro,ne o air. Velika razlika.