All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na kredit sve, zato su iza Grcke po zaduzenosti. A i autoputevi su im pod koncesijom.
    Mada se barem zna u sta se trosilo, nasi dizu kredit da pokriju kredit koji je za plate i penzije :)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako deru sa putarinama otplatiti će brzo
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Lista nidje veze cim sam vidio Slovenija 51. Ima bolji autoput i od Hrvatske i Austrije a i magistrale su dobre. Banja Luka Gradiska ubjedljivo najbolji autoput sto sam vozio iako se predje za 10min haha.
    Samo Austrija dere da tunelima Slovenci sa vinjetama dok Hrvati jos vise sa naplatnim kucicama. U Hrvatskoj trenutno 1.39€ super95 a u Salzburg za 1.22€ danas sipao omg.
     
    Last edited: Jun 24, 2018
  4. kio

    kio Komšija

    Ma meni je u Evropi, doduse nisam bio u Svici ali Francuska po meni ima najbolje autoputeve, jest da je putarina skupa ali vala uzivas :D. U Njemackoj je gore dosta, ali su ih pravili 30 tih :D
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Njemcka ima dosta stare autoputeve i loši su na pojedinim dionicama ali zato nigdje ni centa za tunel ni vinjetu vozi se koliko hoćeš jest da im je gorivo poskupo.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nama ne trebaju nikakve autoceste, nismo tranzitna država, niti ćemo ikada biti, bezveze se zadužujemo.
    Nama trebaju brze ceste koje povezuju veće privredne centre, recimo Tuzla-Sarajevo, Bihać-Sarajevo, itd, a ne kozije staze kao sada..
    Eno Dodik pravi ghost autocestu, BL-Doboj, pa nema ni 1k PGDS-a, niti će kad imati.
    Autoceste se prave za transport roba i usluga, a ne na to da li ću je privatnim autom iz Tuzle otići na more autocestom.
    Koridor Vc možda i bude imao neku šansu kada se napravi Jadransko-Jonska cesta, ali to neće biti realizovano za našeg života, kao i ova naša autocesta.

    Recimo Tuzla - Karaula - Sarajevo, napraviti treću traku za spori transport, i ispeglati one krivine, i eto ga brza cesta, gdje ćeš za 1h i 20 minuta lagane vožnje doći u glavni grad. A ne sad voziš se 30 km/h i moliš boga da se onaj teretnjak makne na nekom proširenju.
    To nama treba hitno, da se iz ovih kriza izvučemo.
     
    Last edited: Jun 24, 2018
    donjapa, aNaToMiC ! and Ninja like this.
  7. Almir

    Almir Komšija

    ko bi reko da i mi nagurasmo na 200km autoputa u bih racunam oba entiteta, generalno nama nevalja ako autoput prolazi bilizu ili kroz naselje, ako zaobiđe po brdima opet nevalja, imamo takve mehanizme da pravimo cirkus, tipa u svilaju radimo most a nemao još granični prelaz i obratno imamo novi graniči a nemamo most u gradišci...
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Prvo na autoputu podignut zaštitu još 2-3 metra sa strana, da papci ne prelaze autoput kao da je ulica u gradu.

    Doduše, ne znam kakav je zakon kad udariš nekog na autoputu.
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    I da autoceste (firma) pocnu koristiti one kamere i prijavljivati kad npr. autobus ukrcava/iskrcava putnike na zaustavnoj traci.
     
    Aldiin likes this.
  10. nivla

    nivla Komšija

    ja nisam imao udes zbog ljudi nego mi je zivotinja kod kaknja izletila na put, nisam je zgazio, steta na autu 3000, kaze policija nisi zgazio nista, jos mi htjeli kaznu za neprilagodjenu brzinu uslovima na cesti pisati
    zato kod kaknja oprez, krajem aprila covjek medvjeda zgazio, govorim o autoputu sarajevo zenica a ne magistralnom putu



    sto se tice udaranja nekog na autoputu ako nije imao prsluk , ili se nalazio gdje ne treba neoznacen nisi kriv
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cuj medvjed izasao na autoput? Pa dvije ograde trebaju biti da zaustavi te zivotinje... Kvalitetno napravljeno izgleda.

    Policija se drzi zakona ko pjan flase, al hajd da ga vidim kako ce on reagovati na 50kmh kad ti nesto iznenada izleti na cestu 5m od auta, a kamo li na 100-120kmh. Nema tu reakcije, samo drzi volan pravo da neuletis u tudju traku. I ako stanes naglo na kocnicu moze te udariti auto iza.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Viđam ljude kako hodaju autoputem na dionici Zenica Sarajevo, a čini mi se da sam i psa vidio, ali ne mogu garantovati. Ne znam ko bi bio kriv ali mi ne bi bilo nimalo svejedno da nekog ubijem ili napravim invalidom, bez obzira koliko za osoba bila kriva, tako da se nadam da srede to.
     
  13. nivla

    nivla Komšija

    znam,kazem ti cijelu lijevu stranu auta ostrugao/razvalio, pukle dvije felge jer sam instinktivno reagovao da ne zgazim, ne daj Boze da se ponovi samo cvrsto volan i sta bude

    sad cekam izvjestaj da vidim sta je bilo u osiguranju pa cu s advokatom vidjeti isplati li mi se tuziti autoceste, katastrofa
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    znaci nisam puk'o

    danas putovao busem za sarajevo, smlatila me vrucina, jos dvojica migranata sjedila pozadi i bas odudaralo mirisom od njih dvojice.

    hem sto me osamutilo i bio pospan, na izlazu iz kaknja na autoputu staje fraer na autoputu da pokupi lika.

    ja kontam jesam li ja ovo dobro vidio ili sta, kako je ovo moguce?

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Nisi, ja sam vidjao i autobuse i auta da staju, cak i ljude da pretrcavaju znaci oba smjera da dodje do pomocne gdje ga neko ceka sa autom. U zadnje vrijeme doduse dosta manje vidjam auta i pjesake, ali autobuse redovno i dosta bliskih ljudi se vozilo u tim autobusima i svjedocilo takvim "stanicama" na sred autoputa. Jos nekad i torbe vade dole, pa cak i sa one strane gdje auta prolaze.

    Sto se medvjeda tice, u Hrvatskoj vam je bolje auto slupati nego medvjeda udariti, zasticena vrsta, dobijes dosta visoku kaznu sto si ga udario/ozlijedio/ubio (5k ili 10k kuna). Plus jos naravno kaznu za samu nesrecu i sta vec ne. Ne znam kako je kod nas.
     
  16. Ninja

    Ninja Komšija

  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. Ninja

    Ninja Komšija

    I tu se jebeni golfovi sudarise.
     
    EL NINO CFC likes this.
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma


    Klip poslije je jos gori. Glupost je uopste voziti trke sa ovako sirokim autima po uskim ulicama.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma


    Ovo kao na video igri sa ukljucenim cheatovima :D
    Ne mogu da vjerujem kojim brzinama je ulazio u zavoje.
     
    Vedo, edgsi and aNaToMiC ! like this.