Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    KS8000.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Punooooo visa klasa, a garant ima problema sa probijanjem pozadinskog svijetla, ili nesto sl.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Donji je sistem, u mraku se vidi samo na lijevoj strani.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    To je visoka klasa pa opet ima problema, serija 8 je kodvsamsunga vrh
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koji model je vrh, konkretno?

    Kod Stanica mi rekli da ovih dana ocekuju SK85/95. Jedva cekam da vidim cijene. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sve ima potencijalne probleme. Ne mozes generalizovati samsung ko smecare.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Mislim opcenito serija 8 je kod samsuga visa klasa, meni pored oled-a vise nijedan lcd nije vrh, hebi ga navika je cudo
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Nisu oni smecari, veci su smecari sony, i philips tu je cista lutrija sta ce te zapasti.
     
  9. CooK

    CooK Novi član

    Jesi li probao "masirati" taj dio na kojem ti probija pozadinsko osvjetljenje? Za razliku od DSE i bandinga koji se ne mogu popraviti ni na koji nacin, flashlighting i clouding se cesto mogu smanjiti ili skroz otkloniti laganim "masiranjem" zahvacene povrsine panela sa lanenom krpom ili nekom drugom mekanom tkaninom.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nisam, dobra ideja. Bas cu pokusat.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Samo masirati, nemoj sta drugo da ti padne napamet, hahahah
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Kod jarana na 75" Samsungu bilo slicno, popustio sharafe nazad i problem rjesen. Valjda tezina TVa i pritegnuti sharafi doveli do toga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Popustanje sarafa pomaze ja sam na sony 50w807c rijesio dobar dio probijanja pozadinskog tako
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Evo gledam samsung serija 7 za 2018g ne podrzava dts, koji ciganluk u pk. umjesto d abudu bolji oni eve gori, i gori.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa vi opet kupujte samsung...sve dok im kapaju milijarde,njima dobro :D
    kada zaskripi,onda ce poceti malo gledati i korisnike
    mene samsung podsjeca na nase politicare...rade ono sto se njima radi a ne ono sto korisnici zele
    meni nema mrzeg brenda od samsunga,na telefonima uzimaju korisnike lopatom...katakteristike smece a cijena astronomska ...sve osim S serije je meni smece za cifru koju traze...kod konkurencije dobijes duplo vise za manje para
    evo recimo J serija za 2018. godinu...j4 2018 je ustvari j7 2017 izgledom a unutra je chipset iz j3/j5 2017 a j6 2018 na 5,6 inca ima 720p ekran...a cijena telefona 450 KM kod svercera :D
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aj sad i Iphone 7 kojeg sam platio 1800 KM ima 720p ekran. Nije ba samsung nista niti losiji niti bolji od drugih. Svima jemprofit u glavi. Xiaomi da moze furao bi isto, za par godina i hoce.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Crko mi TV neki dan, treba mi nešta veliko 55'' šta valja oko hiljade i par stoja da se uzme i gdje.

    Imam ponudu za Philips 55PUS6262 za 945KM (5 godina garancije). Kakav je ovo deal.
     
    Last edited: Jul 2, 2018
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako nisi gadljiv na IPS onda Samsung 55MU6172.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima 750p ali na 4,7 inca a ovi na 5,6 stave 720p
    iphone na 7+ ima 1080p rezoluciju
    ali da ne spamamo vise,tema je o televizorima :D
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Ko ba kupuje, ja samo komentarisem ne kupujem ni sony ni samsung, a od mobitela samo Xiaomi vec 4g, i prezadovoljan neka budale placaju ime.