Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Preporuceno nego sta, procitaj clanak prije nego ostavis komentar. Odnosi se na obicna pisma koja kinezi salju a ne na pakete ili posiljke sa tracking kodom. Samo na ta pisma ide to, i ta pisma ce ici preporuceno do tebe kao sto ide i preporuceno u unutrasnjem prometu.

    A kradju sprecava to sto lokalni postar ne moze ukrasti kao sto sada krade, tj.jednostavno ne donese. Ovako mora donijeti ako je preporuceno. Ne kazem da ne mogu opet naci nacin, mogu ali teze.

    To sto moze ukrasti prije oznake, tako ti moze ukrasti i paket sa tracking kodom i opet ne mozes nista.

    Sent from my CUBOT GT99 using Tapatalk
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Rekao bi čovjek da se pošiljke kradu k'o budžetske pare pa je to toliko bitno. Svakako svi nude refund.

    Nego i ako se krade kako će sad to ovo spriječiti krađu?
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa kradu se, to sto mislis da ti ne dostave kinezi, zapravo bosnjo ukrade. A rijesit ce tako sto postar mora pravdat preporucenu posiljku. Ja sam imao problema sa postarom i nije mi skupo 1.8KM ako ce ga imalo natjerati da radi svoj posao. Kome je puno, nek nastavi kukat.

    Sent from my CUBOT GT99 using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni zadugo nije nestala posiljka...sigurno tri godine
    sada ocekujem jednu sto mi je ponovo poslata

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Satra se poštar da mi ukrade pošiljku od dolar a sve mi pošiljke od 20-100 KM i više dostavi. I to pošiljke na kojima vidi koliko nešto košta, a nemaju broj za praćenje. Istraži malo koliko se izgubi pošiljku godišnje.

    Nego ne reče kako će sad ovo spriječiti poštara da nešto učini ako ti ne znaš koji su ti broj dodjelili?
     
    adsubzero likes this.
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Znaci i dalje niko ne zna da li se to placa ako posiljka vec ima tracking number. Radije cu platiti Kinezima za tracking, nego nasoj posti.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve sto sam dosad kupio sa aliexpressa je imalo tracking. Sa ebaya slabo sta.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da su vece sanse da ukrade covjek na carini jer on ima pravo otvoriti svaku posiljku. Tako da ako nema trackinga nemozes ni dokazati da je doslo do poste.
     
  9. black

    black Komšija

    Znaci postar mi hapio delid tool :) Ja nisam imao odavno problema, a godisnje imam i po 100 narudžbi.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  10. Esh

    Esh HWB

    @zoi vjerovatno u toj situaciji je varijanta da sa potvrdom identiteta možeš reći daj mi status svih pošiljki pod mojim imenom ili tako nešto?
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nigdje ne pise da se nece naplacivati paketi sa trackingom.


    Evo dio iz teksta:
    Još jednom napominjemo da će se naplata naknade od 1,80 KM od primaoca vršiti isključivo za obične pismonosne pošiljke sa robom koje su oslobođene carinskog pregleda, a neće se naplaćivati za pošiljke koje dolaze pojedinačno evidentirane i koje ne sadrže robu2, saopćili su.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa pise upravo to :) Samo obicna posta ce se evidentirati.

    Sent from my CUBOT GT99 using Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    treba mi informacija
    stavljao sam neki account od igre na prodaju na ebayu i vidim da se naplacuje 1,5 dolara sto se stavlja na prodaju artikal
    i mislim da mi je skinulo odmah tih 1,5 dolara
    a evo danas je 1. u mjesecu i skide mi opet 1,5 dolara ...a ja sam uklonio artikal koji prodajem
    evo i slika...je li ovo tek sada naplaceno za artikal kada je postavljen ili to naplacuje svaki mjesec
    i ako naplacuje,kako da to ukinem,ugasim i obrisem artikal
    http://icecream.me/e91b4a8cdfcf70b84f4fa3cbf26ffe30
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Koje su evidentirane I ne sadrze robu.

    Dakle ako su evidentirane i sadrze robu, paf 1.8 :D
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Koje su evidentirane (sa trackingom bilo paketi ili pisma) i koje ne sadrze robu (obicno pismo sa papirom bez robe).

    Sent from my CUBOT GT99 using Tapatalk
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vidjet cemo sta ce biti od toga :) Ja narucujem stalno sa trackingom :) Kome prvo dodje nek nam jave njihovo shvatanje i poimanje toga.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sumnjam buduci da je kamara ljudi koji imaju dvojnike sa istim imenom i prezimenom.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Onda mozda uz onaj nesretni CIPS zbog adrese..
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Trebali su zaokruziti na 2km.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zna li neko nesto o ovom ?
    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk