Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    to su ostavili tako za baksisa postarima :D
     
    Esh, Pelikan, Alibegovic and 2 others like this.
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I mene živo zanima na sta će ovo izaći. Ti kad odeš i predaš preporučenu pošiljku u pošti, ti sam popuniš olovkom onaj žuti papirić gdje navedeš primaoca i pošiljaoca, a onda ga oni provuku kroz svoj sistem odnosno kroz matrični printer na kojem se u vrhu doda samo tracking kod RH... (koji je šaleteraš u međuvremenu nalijepi na pošiljku)..... Ne vjerujem da će netko u Sarajevu u pošti carinjenja sjediti i unositi u sistem imena primaoca (eventualno i pošiljaoca) s običinih pošiljki da bi ti mogli dati informaciju o pošiljkama na osnovu imena i prezimena. Time bi se samo extra zatrpali.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Danas bio postar, donio neke paketice u firmu (svi narucuju na firminu adresu da ne ganjaju postare kod kuce :D), kaze da ne zna ni on kako ce ici za placanje. Danas ono sto je donio bilo je bez placanja, vjerovatno jer je doslo prije 01.07. na carinu.
     
    bhd likes this.
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kao i sve kod nas. Nek su usvojili akcize za gorivo a ne znaju gdje i kako utrosit. Ista stvar i ovdje ce biti :) bitno je samo.gulit narod heeee zivote pokvareni josticku.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ne treba se covjek srkletit samo, halalis 1.8KM i rahat si. Nije bas da mozes nesto promijenit. Pa i Svedska je uvela velike "akcize" za internet kupovanja, a kamoli mi :D
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma znam. Al dje svedska dje smo mi. Buraz meni licno je ok. Al drzava i narod uh... sirotinje na svakom koraku. I ono sto raja naruci sebi nesto sad hoce da oderu. Nije 1.8 nista ovo je cisto princip i nacin poslovanja. Uzmi sve od naroda a nista ne daj. Ovo ti ga dodje ko i bh telecom. Najskuplji pa dodje viber :)

    Al de na temu da se vratimo. Kako ce narod koji radi ? Morat ce po svaku narudzbu u postu jer nisu kuci...i tako platis postarinu..i jos odes po postu :) brao ko god je osmislio ovako nesto.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa i sad vecina ide u postu jer postar samo ostavi onaj papiric da pokupis, ako ti nema nikog kod kuce. Bilo sta da dodje, nebitno je li preporucena, obicno pismo sa robom, paket sa trackingom itd. osim obicnog pisma bez robe sve se mora licno pokupit. Osim ako ne narucim na adresu firme, tad mi donese na ruke. Jest peglanje, ali sta ces. Ko nece da placa posti nek narucuje odmah sa trackingom i po ovom sto pise trebalo bi to da radi kao i dosad. Ali ko zna...
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni sve kineske paketiće ostavlja pred vratima jer živim u kući. Jedino ako je nešto veće da mi ostavi papirić.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Eto kazem ti, dao postaru kljuc da mi ostavlja pakete u sanduce da se ne moram peglati da idem u postu. Znaci dzaba...
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    @adsubzero, tvoj postar ima 20k kljuceva? :D Kako zna ciji je koji :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa koliko znam ne narucuje svako preko interneta, a pogotovo ne ovako cesto.
    Uglavnom, on je zaduzen za ulicu dvije valjda, a ne za pola grada.
    Ima covjek 20-30 kljuceva, a na njima je napisano prezime :)

    Hocu da kazem, poenta je da nakon svih tih olaksica koje hoces da postignes, oni sad otezaju stvar i jos ti naplate.
    Kako ne biti ljut?
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Ljut nego šta, a i sto se tiče tog preporučenog, jednom sam slao tako neku glupost, cover neki, i kaže ona oš preporučeno, reko neću ja vjerujem da su poštari pošteni ljudi i vaša firma da je poštena i da neće se ukrast ništa, a i šaljem na udaljenost od 100km.
    Ona u tom stilu pa sigurnije ti je sa preporučenom postom bas ti guraju pod nos svaku glupost, samo da im pare ostavis. Još sad ovo ti silom naguraju doslovno namet.
    Prvo, moj poštar ne radi svoj posao, zadnja stvar koji sam naručio je vrijedila nekih 6-7km. Vazda, ali bas vazda on ostavi onaj papir žuti bio ja kući ili ne, ne donosi ništa kući, baz obzira može li stati u sandučić ili ne.
    Ma cigani, a mi ko mi, daj gorivo, daj ovo daj ono, šutimo i trpimo
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Buraz.

    Kad kupis od nekog nesto pouzecem, i sad ti on posalje postom, a ti uplatis u posti... koja pegla.

    Prvi, moras otici u postu.
    Pa uzet uplatnicu, pa uplatiti liku tipa 100 KM.
    Iako je LIK platio npr 5-7 km postarinu preporuceno.. ti moras uplatiti slanje para jos 2-3 marke :)
    JErbo slanje para se naplacuje.
    Pa ko ce slat preko lihvara,kad toliko brzih posta u BIH. Fala ti Europo na konkurenciji.
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meni danas dosao paketic iz engleske. Imao tracking number, no 1.8KM.
     
    exwizzard likes this.
  16. kAcA

    kAcA Aktivista

    Nazalost svi paketi (sa i bez trackinga) se naplacuju. Samo nalijepe svoj preko ako vec ima
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    pa ja, uzmi grabi otmi :)
    daj daj daj samo meni, moto drzave :)
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nije ni problem im dati kad bi taj novac isao u pravom smjeru.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kao I see u ovoj drzavi. 0% vjerovatnoca da ce ici u Prave svrhe.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Opet država, lopovi i kukanje. Treba temu otvoriti o državi.