Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Vidim u BH telecom ponudi TV-a vise nema samsung 55 6172 nego je sad 55 7172U, po brojevima bih rekao da je ovo bolji model ili? Kakav je to tv, malo je skuplji od 6172, ali ne bi mi to igralo ulogu.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je lošiji, vjerovatno FullHD model.
     
  3. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Pise da je 4k, znaci veci broj, a losiji model?
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Isti je to TV, samo drugacije postolje i bez smart remote.

    https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu7100
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koja serija, ako je 'NU' onda jeste 4K.
     
  6. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Samsung Smart UHD/4K LED TV UE55NU7172U

    Oko 200km je skuplji od 6172.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    6172 je provjeren a jeftiniji, ja bih išao na to.
     
  8. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Hvala ti Cook na ovako detaljnom objasnjenju.
     
    CooK likes this.
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Masiranje je pomoglo za bleed nema ga nikako vise skoro. Bas vrijedi pokusati, nije da ga je bilo nesto i prije. Na jednom mjestu samo. Gori je halo od diminga.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav svima. Opet ja sa pitanjem o OLED-u, LG 55 C7V, odem danas da pogledam kazu u jednoj prodavnici da ga trenutno prodaju za 1300e jer dolazi novi model, C8/B8 verzija. Navodno ce biti oko 2300e a da nece vise nabavljati B7/C7 (tj. da ga vise nece ni proizvoditi tako ga nece ni imati na stanju?)

    Pitanje je sad da li da se zaletim i uzmem ovaj 55" C7V od LG-a za 1300e, da li ce biti dobra kupovina? Pratim malo cijene i u zadnja 2 mjeseca par prodavnica ga vise i nema, tako da je mozda istina da ce ga smaketi s polica... Znam da ste do sad govorili da je mozda i best-buy TV ali da li onda cekati novi, te da li se isplati za te pare cekati. Ganjam nesto sto bi bilo aktivno u narednih 5g minimalno, a furao bi serije, utakmice i ponekad gejming.

    Hvala na savjetima!
     
  11. Esh

    Esh HWB

    To je dobra cijena za dobar tv. Go for it!
     
    donjapa and Sena like this.
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Jos jedno brzinsko, B7 i C6v, razlika je naovdno samo u podnozju, tj 'stand'-u i ramu/okviru ili? Koliko god guglam samo mi to izbacuje. Mislim da cu opaliti narudzbu veceras onda, samo ne znam koji.

    ps: Da li imate kakav soundbar za preporuciti?
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Isti panel
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Ne znam sa sigurnoscu da li je isti panel, ali bih isao na B7 ako nista radi toga jer je 2017 model, a C6 2016.
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Moja greska, isti je panel, B7/C7 a ne C6, kad sam kucao pogresan broj 'okrenuo'...

    Mislim da sam se odlucio, uzeti cu 65" da isprobam za pocetak. Imam pravo vratiti u roku od 30 dana ako mi ne bude odgovarao. Ne znam samo da li ce 65" biti previse ili ne, ali idemo na to pa cemo vidjeti... Hvala opet.
     
    Last edited: Jul 12, 2018
  16. Esh

    Esh HWB

    Nece. Kad sve sredis i nakon par dana gledanja razmisljat ces kako ce novi tv biti barem 75+ ;)
     
    Pelikan likes this.
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja postavio ovaj 55'' i gledam ga divim se velicini...

    ma mislim da nisu prosle dvije sedmice, sjedim i gledam, kontam, da je bar 65'' :D
     
    Pelikan likes this.
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nakon "burne" diskusije sa zenom, kartonom na zidu poredjenja radi 55" i 65" dijagonale ustanovili "smo" da je 55" bolja opcija. Iskreno, na daljinu koju imamo 65" bi djelovao (barem na kartonu) preveliko. Kao sto rekoh, imam 30 dana otvorene kupovine pa ako vidimo da 55" nije to idemo na 65". Bila je 65" u korpi, pa onda opet odi sjedi i izmjeri. Nije lagana kupovina iskreno, nisam znao da cu imati ovakve slatke muke...
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zenu briga jel se uklapa u sobu, spustila bi i na 32 ako misli da je ruzno :D
     
    Eldorado, donjapa and Esh like this.
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Malo je 55" u današnji vakat.
     
    donjapa, Neo Bahamut Zero and Vedo like this.