Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    selvin and Sena like this.
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo da je 27", em sto je preveliko 32", em sto nije tako velika rezolucija.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ma kako preveliko, ovo je idealno. A za rezoluciju, 1440p na 32'' ti je isto kao 1080p na 24'', isti pixel density, tako da ne vidim problem.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  4. Esh

    Esh HWB

    Ima i MVA model nedostataka, vidjet cemo kakav ce biti BLB na IPS modelu, situaciju sa mrtvim pixelima i sl., ali za 500 KM da uopce dobijes 1440p..
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    premalo je 1440p za 27", bar meni, probo sam. Meni bi idealno bilo 30" ali ni taj nije los.
     
    Ninja likes this.
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Ja imam 27" sa 1440p, dobro je, ali godilo bi još 2-3 inča.
    Još uvijek mi ne treba dioptrija, ali sam primijetio da se tačkice dupliraju vertikalno ako se ne primaknem dovoljno.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja eto od nedavno imam i kuci 27'' 1440o, a na poslu vec nekoliko mjeseci... i ako nije velik, nije ni mali... Jebi ga, veci mi je od TV-a u spavacoj sobi :)
     
  8. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    TN i 1080p, hmmmm :D Al da za multi FPSe se ubio
     
  10. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ja sam probao 4K i ultra wide 60 Hz Panele, medjutim kad sam probao 144 Hz monitor razlika je nebo i zemlja bez obzira na proizvodjaca. Ne kazem da je slika nesto super dobra na TN panelu i tacnost boja ali odziv je strasno dobar.
    Ko nije probao tesko da zna o cemu govorim. Osjecaj je kao kad imas losu graficku tipa 1030 pa je zamijenis sa 1080 ti.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa jest al imas i 165Hz IPS 1440p monitore, jest da su poskupi :)
     
  12. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    To je tacno da ima. Ali nemam ja druze 600 eura za takav monitor ovaj me je kostao 290 eura. Sva ostala ponuda 27 inca na 144 Hz je vec dobro preko 350 eura.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    da je 600 eura, gdje ima? :) Ja gledam po piku polovnjaci 1400KM
     
  14. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    To sam vise "okvirno" govorio znam samo da nisu za obicne smrtnike jer su strasno skupi.
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Malo egzotike...

     
  16. igor.g

    igor.g Komšija

    Smradovi ne spomenuse da monitor ima ventilator u sebi, LOL o_O:D:D, koji je u radu cak i u 2D modu i pri tome bucniji nego li ijedan moderan PC danas.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Imam ga vuse id mjesec dana, monitor je vrh pogotovo za lovu koju kosta, sa philipsa 27" presao.na ovaj, nije prevelik naviknes se za 2 dana, meni je bilo bitno da ima odlicnu sliku, i boje za grafiku, i video monitor je smijesno jeftin, a fenomenalan.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Mislis na MVA model? Kako si prosao sa mrtvim pixelima, cijena, radnja?
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    MVA bas ima lose uglove spram IPS, bar ono sto sam gledo na YT
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Suplja prica, skinuo philips ips stavio aoc mwa, ugao gledanja odlican, mozes se vrtiti koliko hoces slika odlicna, mozda jeste manji od ips-a, ali ni blizu kao sto se prica pa uz racunar sjedis, i radis negledas sa strane, ono ako vas je vise sve se fino vidi ni blizu lose kao sto se pokusava prikazati.