Igre zbog kojih ste nadogradili PC

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Jul 16, 2018.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam bio opčinjen sa prvim GTA i AoE. :)

    A najviše sam uživao čekajući struja da dođe da igram Prince of Persia :) na x286 :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Prva nadogradnja je bila radi GTA 3 i BF 1942, GeForce 4 MX 440, 64MB. Sjecam se ambalaze, kao da je danas bilo :) Sutalo se i Return to castle Wolfenstein, ako me pamcenje dobro sluzi...

    [​IMG]
     
    Last edited: Jul 16, 2018
    Stihoklepac, heroic and Esh like this.
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    Ja sam vazda bio kokuz, pa sam u vecini slucajeva krpio polovnim dijelovima i low end hardverom, ali onako na prvu bi rekao Quake 2 (VGA), Quake 3 Arena test (RAM), Vice City (VGA+RAM), CoD2 (VGA), StarCraft 2 beta (VGA), GTA4 (CPU).
     
    Esh likes this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je MX440 bila prva graficka. U biti smece od kartice (4200Ti nije bila toliko skuplja koliko je bila bolja), nije se jednostavno znalo.
     
    heroic and Esh like this.
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    CoD4 uzrok, a posljedica Phenom II x4 950 black i HD4870 uz odgovarajucu plocu, ram i napajanje Fortron 650w.

    Konfa i danas radi, malac je dere ali vec uveliko prica o cijenama grafickih, procesora i sl ;)

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mene je Crysis natjerao da kupujem nove djelove. Imao sam athlona 2600+ sa 512mb rama i ATI 9550 128mb gamer edition. I mogao se pokrenuti Crysis al sa jedno 5fps i ja u genelec ko metak i kupim X1650 512mb i jos 512mb rama i ubacim medjutim i to je tako bilo tako da sam morao ponovo do geneleca i tad kupim novu plocu asrock 4coredualasata2 tako se cini mi se zvala i 2gb ddr2 rama i E2180 pentium (osakaceni C2D) i nesto se to nije slagalo sa mojom x1650 grafom pa mi je zamjene za HD2600pro i tad se se vec fino poigrao crysisa i naravno ostalih igara iz tog vremena. CoD4 je tad bio aktuelan i neki NFS. Kasnije se to upgradeovalo po malo a slijedeci ozbiljniji upgrade je izazvao BF3

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Sena and Esh like this.
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Duke Nukem sa 386 na P2/64/Trident S3
    Half Life upgrade sa Trident S3 na Radeon Xpert i kasnije na Rivu TNT2
    CS sa Rive na Geforce 2 i dialup-a na adsl
    GTA3, Richard Burns Rally upgrade na athlona i 9600xt radeona i Logitech FF volan
    Elder Scrolls - Oblivion upgrade na i5 i 6850 ati
    Fifa,GTA, WoT, WoW ati 270x

    Isto tako sam xbox360 uzeo samo radi RDR i prodao, iz istog razloga sam sad uzeo PS4 radi Last of Us i God of War

    Realno najveći upgrade je tražio Oblivion jer se preko noći Bethaseda popišala na tada dovoljno dobar cpu, ram i gpu
     
    Esh likes this.
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Prvi namjenski upgrade, radi igre, je bio zbog XCom: Interceptor. Ako se dobro sjećam u pitanju je bila ATI Rage 3D Pro :D. Dobri stari ATI.... sjećam se da im je support bio beton, meni su bug na driverima koji mi je pravio probleme sa igrom riješili u slijedećem updateu drivera :D
     
    Esh likes this.
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Quake II. Igrao ga u malom prozorcicu 150x150 do tada.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Vedo and Esh like this.
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Prvo je bila neka ATI kartica od 1 mb ali mogla je piciti, Duke Nukem, Hexen, Blood, Doom, Quake, NFS-1 i 2, Heretic, na Pentiumu I,
    Onda je došao PII i ATi Rage 3d 8 mb. Na njemu je išao CS-1.6, Warcraft III, NFS 4 i 5, GTA II, Midtown Madness, Quake II, Unreal.
    Poslije toga je došao AThlon XP i Nvidia GeForce 4 MX 440 64 Mb, losa karta koja tad nije podrzavala nikakav shader i vertex model, ali tjerala GTA III, Vice City, NFS HP2 tj 6, Quake 3, i mnogo drugih igara iz tog perioda. ja sam je upgrejdao na Nvidia 5200 128 Mb da bi mogoa igrati NFS sa sjajnim refleksijama.
    Izlaze shader model 3.0 i Nvidia GF 6600 256 mb, i Athlon 64 3000+ tad je izasao Elder Scrols IV, Far Cry, Gothic II Meni najveća prekretnica u kvalitetu grafike i doživljaja u igrama (Shader model 3.0). ATI je tad kasnio sa izdavanjem prve Shader model 3.0 kartice. Furale se one ATi X800 i X850 koje su imale snagu ali nisi mogao igrati u full detaljima pola igara.
    Poslije nje ja sam otišao na Ati 3850 512 Mb i Phenom II fina grafa služila dugo, tad se igrao GTA IV, i dr.
    Kasnije je došla Nvidia 460 GTX, i I7 2600k.
    Onda je došla žena u kuću, i to je to, kraj karijere. Imam sada 660 TI Bost, da bacim WOT i DOTU II
     
    IdeMedoSumom and Esh like this.
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pozz raja,
    imam 2 pitanja :)

    1. koja je igrica odusevila naseg @dmr prije jedno 2 godine ? :/ ... PC igra je u pitanju, gamepad tip, bijeli "junak" fura-skace tu i tamo...
    2. sta je sada aktuelno za nadogradnju PC ? neki google play-android+PC+LCD gamebox ili slicno ?
    (neka preporuka uređaja, gamepada i sl.)

    treba mi ovo za malu raju i hvala.
     
  12. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Splinter Cell, uzeo Ti200
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Ista grafa i generalno nova konfa zbog Crysis i da bi imao 999fps na Cod2 haha
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za prvo pitanje je lako. Igra koja se samo njemu sviđa, mirrors edge
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nije ta :/ ... vise je 2D za djecu, lik kao kasper, onaj mali duh :)
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ori and the blind forest!!!!
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    To je ta :)
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    Onda ce mu leci i Hollow knight
     
    Esh likes this.
  19. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Ako se traze prijedlozi za slicne side scroller-e, Limbo i Inside su dobre igre.
     
  20. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Half-Life 2 i Doom 3 su razlog zbog kojih sam trazio zamjenu za GeForce MX4000. Mislim da je bila 2005. godina. Studirao sam i nisam imao para za kakvu jaku grafiku, pa sam morao traziti nesto povoljno, ali da je novo. Naletim u jednoj sarajevskoj radnji na Gainward GeForce 3 Ti200 karticu sa 128 MB RAM-a...i tako to :)