1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zna li neko kako povecati font u notifikacijskom baru a da se ne radi root?
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jedino da se sve poveca :D
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Miui mi ubija adguard kad ocistim RAM cache. Kako nastimati da radi u pozadini jer ovako cim se ugasi deaktivira se.
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Isto i ja hocu da pitam.Meni ga ubija i bez ciscenja nakon izvjesnog vremena iako sam tamo ga iskljucio u batery saveru da nista ne dira sistem ali opet.Bas bezze

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Security - manage apps - permissions
    Izabrati opciju autostart i dodati tu aplikaciju da ima dozvolu da sama starta. I druga stvar je to sto kazete pod postavkama baterije da ne vrsi nadzor nad aplikacijom.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne pomaže.
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    To sam davno probao.Isto nema pomoci.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja za bilo koju aplikaciju podesim ove dvije stavke radi mi bez problema. Nisam probao taj Adguard.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Probajte da ostavite u postavkama unutar aplikacije da stoji notifikacija, a onda u sistemu iskljucite notifikacije za adguard.
    Ali eto, to je jedna od stvari sto je meni MIUI inferioran, RAM management mu je preagresivan.
    Uostalom kad me neko pita sto ce ti root, pa eto ti razloga, Adaway radi 100% kako treba.

    Btw, kod jarana na Honor 8 lite ne dolaze notifikacije sa ovih aplikacija tipa facebook messenger, viber itd. ako ih zatvoris skroz. To mi je apsurdno. Cuo sam da se na jos par Xiaomi telefona to desava.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa meni je na note 5 to bilo, zato sam i prešao na rom. Jednostavno poruke i notifikacije nisu dolazile šta god da sam probao, kasnije su ispravili da updateom ali kasno mu.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vezano za jaranov honor. Ima u opcijama baterije da se tim aplikacijama dodjeli "online" status.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Probao sve zivo i nisam nasao nista tog tipa da radi kako treba. Bilo je tih opcija da se iskljuci optimizacija baterije ili sl.
    Jedino rjesenje je bilo da se te aplikacije zakljucaju u "recents" da se ne mogu nikako zatvoriti.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo kako to izgleda kod mene. [​IMG]

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Daj nek neko kaze ikona ova sta je zaboravio sam[​IMG]
    Mislim da je gps ali sam ga ugasio pa me zbunjuje.
    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    GPS
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ne znam sto gori ako je lokacija i sve iskljuceno e svasta

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Sve je bilo nastimano, ali opet ista stvar.
    Kako god, covjek vec godinu koristi onako, sad ne bi htio ni promijeniti :D.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U settings, na vrhu u search baru kucaj "gps", onda u location iskljuci location access.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako vam nije mrsko kakav tutorial za njubere da probam rootat redmi 4. Mrsko mi se zezat ali ako uhvatim volje.