Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. Ninja

    Ninja Komšija

    Ta tehnologija je osmisljena jos pocetkom osamdesetih, samo se neko sjetio da pokusa napravit sredstvo za placanje pomocu toga. Ne vjerujem da ce ikad zazivjeti u siroj upotrebi, posto je probleme s performansama prakticno nemoguce rijesiti.
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    o kakvoj tehnologiji ti pričaš? može link?
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Babe i zabe, poenta je da ti 'fizicki' saljes tu vrijednost a te kolicine transakcija kod vize su nesto sasvim drugo, tj samo se salje informacija (ala poslao ti meni mail isplati nekome jer ja garantujem za njega).
    Sva vrijednost kriptovaluta je to sto je stvoreno nesto 'opipljivo' a digitalno, odnosno jedini digitalni content koji se ne moze kopirati.
    Fiat nece zamijeniti na klasican nacin, ali ako neko nema siru sliku i poimanje sta se mijenja, tesko je to ovako objasnjavati...
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

  5. kvaju

    kvaju Komšija

    A čuj i internetu je trebao neko vrijeme da uđe u svakodnevnicu, zahvaljujući njemu, ja mislim da će ovom još manje trebati. Bitcoin nije nastao preko noći, a masu već postojećih stvari je implementirano u njega koje su već postojale.
    To je fino napisano i ovdje http://nakamotofamilyfoundation.org/duality.pdf

    Njemu je se posrećilo sto je možda timing potrefio
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Problem je sto je to neefikasna tehnologija. Moze se koristiti za neke manje kolicine transakcija, ali ni blizu kao prava valuta. Ideja zvuci fino, siguran prenos vrijednosti bez intervencije centralnog autoriteta, Plus, posto se puca i na anonimnost, gubis svaki vid osiguranja od kradje ili prevare. Blockchain osigurava da ne mozes dvaput potrosit svoj digitalni novac, ali ne i ko ga moze potrosit.
     
  7. Ninja

    Ninja Komšija

  8. NAILS

    NAILS Moderator

  9. Esh

    Esh HWB

  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sta ovo bi, skoci BTC za ~750$
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    Suti, nek skace, da raprodam ovaj buvljak, da se kotarisem :D
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Zar nije ispirilo to sranje s kriptovalutama?
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    [youtube]
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    40 USD kosta Wire Transfer sa USA racuna na nas BiH bankovni racun, na bilo koju sumu. Transfer traje oko 3 radna dana, sto i nije tako strasno.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    I moras platiti 14% poreza :D
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sad kad na ebay-u osvanu ohrndane grafe po 30 ojro :D
     
  17. Esh

    Esh HWB

  18. Žabac

    Žabac Guest

    Zbog te vijesti sam se i registrovao, zanima me misljenje drugih clanova o ovome. Ja to vidim kako propalu investiciju, pogotovo zato sto su oni napravili svoj ICO i ocekuju da ce neko kupiti bas njihov..
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kako ce pogotovo zato biti propala investicija?
    Ako i 1m skupe od tog ico, to su poklonjene pare jer nema mehanizma zastite investitora u ico.
     
  20. Esh

    Esh HWB