Predložite tastaturu

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stihoklepac, Mar 17, 2014.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Vjerujem da je super, Microsoft generalno pravi jako dobre tastature, samo im je onaj receiver preglup. Na Desktop 5000/5050 je velicine USB stick-a, dok Logitech na onaj mali moze spojiti i do 6 uredjaja. Pritom ne mozes razdvojiti mis i tastaturu nikad, spojiti na drugi receiver...itd.

    Ja se nazalost ne mogu navici na te razdvojene, iako bas curved/ergonomske, kucam samo sa prva tri prsta, rijetko 4ti, a mali prst skoro da i ne mogu koristiti.
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Istina za receiver. Ovdje je manji, oko 15mm izviruje iz USB rupice, ali ako ga slomis ili izgubis, tastaturu i mis mozes samo bacit.
     
    heroic likes this.
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zar se ne moze na ebayu narucit :D
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Ne moze se spojiti sa uredjajima, imam ja jos nekih Microsoft wireless miseva, ali dzabe, svaki na svoj receiver.

    Meni je ovo njihovo vise kao nevidljiva zica nego bezicno...ustekaj i ne diraj :D
     
    Ninja likes this.
  5. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Sto se tice poslovne tastature, trenutno koristim Logitech Ultrax, ali se vise ne proizvodi. Ako je mozes naci na netu negdje mogu je toplo preporuciti, tastatura je san snova za kucanje po citav dan. Pored nje, poprilicno me iznenadila tastatura od Mac-a (puna, sa kablom).

    Za gaming imam Corsair K70 sa Cherry MX red prekidacima vec cca 2.5 godine i prezadovoljan sam. Ima crveni backlight i multimedia tipke. Za stimanje jacine zvuka ima metalni kolut.
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Apple tastature imaju dobre tipke, ali kao da se trude da naprave ergonomski što gori proizvod.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Uzeo sam na poslu mis i tastaturu od apple-a, cca 500KM oboje... tastatura i nije losa, fina za kucati, ali mis je katastrofa, prenizak, nema gripa, neergonomican.. ma los... jedina dobra stvar je te touch kontrole, samo se polomis ziv :)
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Ali mozes reci da si iskusio nove stvari :D
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    To jeste :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Ponovih se danas sa Asus ROG Flare sa Cherry MX Red switchevima, na prvu sam prezadovoljan, iako sam namjeravao kupiti Claymore model, zavrsih sa ovim zbog wristpad-a.

    Tipke su jako mekane i svidja mi se, iako je za mrvicu bucnija nego sto bih zelio. Kucanje super, iz prve sam kucao 90wpm u prosjeku, dok mi je inace prosjek izmedju 100-110 na Microsoft 5050 i Logitech K350. Posto mi je spojena na laptop nisam se igrao sa softwareom jos, kad sastavim svoj PC onda cu.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Trebao si ganjat MX Brown za nešto "tiše" tipkanje..
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Ocekivao sam da ce biti MX Brown jer su u radnji jedno vrijeme imali samo te, ali eto mene zapalo ovo. Nije puno glasna, ali za razliku od membrane ista je buka kucao sporo ili brzo. Ovo mi je inace prva mehanicka tastatura koju ja koristim, imao sam neku CM Storm, ali sam je skoro pa odmah poklonio.

    Jos mi se ne svidja sto je UK layout, razlika izmedju UK i US je u 2-3 tipke, nista bitno. Napamet kucam, ali me OCD izludi, mislim da ce mi ovo biti test za naredni period. :D

    Narucio sam i Surface keyboard za posla, ali to nece jos zadugo stici iz USA.
     
  13. Esh

    Esh HWB

  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    33.6$ u Kini... Svaka im čast... Oni još samo da i Windows počnu prodavati :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    heroic likes this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Drama su, najbolje od svega što im je kvaliteta prilično dobra.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da, imam nekoliko stvari od njih i super su

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  17. Neraa

    Neraa Aktivista

    Kad bi se ovo moglo ocekivat oficijalno u prodaji za evropu? Svidja mi se pa bih vjerovatno narucio pa javim utiske.
     
  18. vutra

    vutra Komšija

    Ima li neko ideju gdje mogu naći Logitech G910 Spectrum/Spark s našim slovima i "velikim" enter-om?
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba mi preporuka za tastaturu do 100KM. Skroz sam ispao iz fazona oko periferije, dugo nisam pratio nista oko toga.

    Sada imam Microsoftovu wireles tastaturu koja odbija da umre jos od core2duo konfe. :)

    Ne treba mi mehanicka, mogu obicne tipke ali da ima barem neko pozadinsko osvjetljenje, bijelo ili crveno, jer vecinom sam navecer za PC-om.
    Mislio sam na Logitech G105, G110 ili G510 modele. Sad ne znam koliko su stari ti modeli i isplati li se uzeti polovnu ako je ocuvana? Ili ici na K seriju?
     
  20. rainman

    rainman Aktivista

    Ako vec nisi kupio tastaturi, samo cu da te savjetujem ako se odlucis za mehanicku tastaturu onda gledaj da kupis cherry mx prekidace. Gateron takodjer nisu losi, neki ih cak stavljaju rame uz rame sa vintage ili lubed cherry switchevima. Kako god, ako vec izdvajas cifru od 100 KM onda bjezi od rubber dome taststura.