FireFox nadogradnje i nove verzije

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ming, Jul 27, 2006.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    naravno...inace nece prikazati nista
    fazon je sto i ovo pravi problem samo na mozili i samo na jednom racunaru
    svi ostali browseri otvaraju flash normalno...ali sam navikao na mozilu i nije mi prakticno prebacivati se iz browsera u browser,kada koristim flash ali sada tako radim
    cudno je ovo sve i problemi su se poceli javljati na quantumu...iako je puno brzi od firefoxa,izgleda da je prilicno bugovit...jer prije nisam imao bas nikakvih problema
     
  2. dino31

    dino31 Aktivista

    Ima li jos neko problema sa Firefox multiprocess,naime od skoro mi se pojavila situacija da kad otvorim browser i otvorim neku stranicu to traje po par minuta,i zakuca cpu i na 50%. Nesto sam gledao po netu da je u pitanju ova opcija multiprocesses.Pokusavao sam i da u opcijama promijenim broj dozvoljenih procesa za Firefox ali nista od toga. U pitanju je zadnja verzija. Ista stvar mi je na pc-u i laptopu. Vratio sam se na verziju 56 koja radi.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nemam ja tih problema, a na poslu iskljucivo radimo u firefoxu.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Koristim primarno FF i jedino sto optereti CPU jeste sto ga stalno skenira defender. Pa sam ga morao staviti na listu da ga defender zaobilazi. Pogledaj u task manageru da li je MsMpEng.exe u tom trenutku opteretio procesor. Ali svejedno, ako otvara nesto po par minuta onda nije u redu. Da ti se nije kakva gamad nakupila.
     
  5. dino31

    dino31 Aktivista

    Bio je reinstall sistema tako da sumnjam da ima nesto.
     
  6. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Nikakvih problema kod mene.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Meni ff je znao uzimati puno procesora, onda skeniram i nadje malwarebytes nekog minera kroz ff, sada uzima max 20%
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    mogao bi i ja svoj skenirati sa malwarebytes... nisam ne pamtim.. doduse ni ne krećem se nesto po sumnjivim sajtovima ali haj :)
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Imam neki cudan problem vec 2-3 dana mozda, mislim da se ovo desava na videima koji su bili live, nemam zvuka na istim

    konkretno jedan primjer



    Je li ovo nesto do mene, na Chromu ne radi takodjer zvuk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene ima zvuk, FF i Chrome.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima i kod mene
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    svasta, kod mene nema

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ima i kod mene Chrome,FF,Opera.
    Provjeri da nije došlo do mijenjanja izlaza (slusalice/zvučnici) zna se meni tako nekad desiti da zablesa
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nista, pustim bukvalno vise videa na yt, svi rade, samo ovaj gore ne radi, i sl. koji su bili isli prvo live.
     
  15. kio

    kio Komšija

    Je li imao ko problem da kada klikne na hyperlink da se otvori u novom tabu, da na 1-2 sec firefox zaledi. Bas sam poceo pizditi, koristio sam firefox FAQ ali mi nije pomoglo. Je li se ko susretao sa tim problemom?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    meni se desava nakon ovog zadnjeg updatea, mislim da je jucer ili jutros bio, kada kliknem na link u mailu a ako nije otvoren firefox otvori novi prozor sa 120% zumom.

    EDIT: Bilo do addona za zoom, nesto se ne slaze sa novom verzijom.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Reinstalirao opet mi nema zvuka, covjece

    EDIT: Rijesio, u Control Panelu usao u Realtek HD Audio Manager, kod Speaker configuration bio mi ukljucen 7.1 surrounding, stavio na stereo i radi sad.

    e svasta.

    evo i video koji mi je pomogao



    @ 1:38
     
    Last edited: Mar 24, 2019
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. NAILS

    NAILS Moderator

    We rolled-out a fix for release, beta and nightly users on Desktop. The fix will be automatically applied in the background within the next few hours, you don’t need to take active steps.

    In order to be able to provide this fix on short notice, we are using the Studies system. You can check if you have studies enabled by going to Firefox Preferences -> Privacy & Security -> Allow Firefox to install and run studies.

    You can disable studies again after your add-ons have been re-enabled.

    We are working on a general fix that doesn’t need to rely on this and will keep you updated.
     
    Esh likes this.