AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. Esh

    Esh HWB

    Neso likes this.
  2. Neso

    Neso Komšija

    AMD je tech. revolucija ove decenije, neosporiva cinjenica.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Rekao bih da su low-power SoC-ovi (pogotovo Apple-ovi) veće tehnološko dostignuće u ovoj deceniji.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jesu, sto jest-jest.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Guraju zestok hardwer u APU, tu im skidam kapu.
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

  7. Decerto

    Decerto Komšija

    Ne kontam,na sta mislis ? Frekvencija memorije 1700 mhz,DDR = Double data rate,znaci 3400 mhz.

    Offtopic : Podsjeti me na covjeka koji je dosao da kupi racunar od mene,otvori speccy i pita me zasto je memorija na 1200 mhz (2400 efektivno,jer nije bio xmp upaljen) kad sam fino na piku napisao 3000...al onim tonom kao da ga ja pokusavam prevarit :D .
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Ovo me bunilo

    [​IMG]

    Ja sam mislio da mi memorija radi svo vrijeme na 2400 MHz umjesto na 3200MHz :rolleyes:
     
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    Uredu ti je,ako cpuz kaze da radi na 1600 mhz to i jest brzina tvoje meme,3200 mhz.
     
  10. Esh

    Esh HWB

  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Trebali su ga Sempron nazvati :) Athlon je bio jaca klasa :)
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Ma ovo je kao odgovor na aktuelne Pentium procesore.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nekako mi je ovo najadekvatnija tema, možete li mi preporučiti par techno sites, po mogućnosti da imaju app za android, da malo pratim i čitam. Ispao sam iz fola skroz a volio bih da malo obnovim gradivo.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja uglavnom pratim preko YT i interneta, ne znam koji od ovih imaju app: Linus tech, Gamers Nexus, Guru3D, Wccftech, Jays2 cents, Pauls hardware, Anand tech, Hardware canucks, Hardware Heaven, The Verge. Od domacih Bug.hr, Benchmark.rs i Hardwarebase.net :)

    Ima ih jos dosta, sad mi ne pada napamet.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Guru3d pratim vise od decenije, najbolji site, uvijek imao slicne ili poklapajuce rezultate sa njima.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pratim i ja dosta na youtube, ali bi volio malo i ove pisane medije da upratim.

    Svakako hvala na sugestijama.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda je bolje prebaciti se na ovu temu
    https://forum.hardwarebase.net/index.php?threads/zanimljive-internet-stranice.12664/page-9

    Btw, preporucujem i Level1Techs, jeste i to YT kanal, ali su likovi veci nerdovi nego sve ove gore stranice zajedno, Wendell pogotovo :) Sada je YT najbolji nacin za vijesti pa su se vecina presaltali na to. Za review ja ipak idem na web da citam, najvise na Guru3D. Imaju i svoju app na play store.
    Imas i Linustech tips app.
     
    Last edited: Sep 8, 2018
  18. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Mozda nije bas tech site, ali ima raznih interesantnih tekstova od tehnologije do politike - medium.com. Sad samo ovdje citam :D

    Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
     
  19. Esh

    Esh HWB

  20. Neso

    Neso Komšija

    AMD-u je samo preostalo u ovom momentu, kad imaju super proizvode, da posvete veliku paznju marketingu. Vjerujem da tu moraju jos da porade, sa razumijevanjem da je to jedan od najskupljih aspekata poslovanja velikih korporacija. Entuzijasti i I.T znalci znaju tacno na sta da idu, medjutim takva publika je manjina. Prosjecnom kupcu, koji je vecina, mora da se doprije do psihe. To se radi sa svima dobro poznatim psiholoskim manipulacijama, kroz medije i marketing. AMD bi nakon svih godina stagnacije trebao da radi cuda na polju promocija proizvoda, da se u pomenuto polje ulazu iscrpljujuci resursi. Trebali bi Lisu Su i kompletan marketing tim iz AMD-a poslat u Apple u vecernju skolu marketinga :D
     
    Sena and selvin like this.