Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kome se treba obratiti za pakete bez trackinga, ima jos 7 dana fore, nakon toga moram refund raditi, sta se desava, barem 10 paketa je zapelo.
    Samo DS4 dosao, a i on se 15 dana kurlo.
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Odeš do pošte i pitaš ima li išta na tvoje ime da je slučajno stiglo. Meni se dešavalo da čekaju da se nakupi par itema pa tek mi onda donesu..
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dobio sam danas refund,za onaj repeater sto me lik zavlacio od aprila i na paypalu imam da je dosao refund a na kartici,tj. racunu od kartice nema iznosa...je li to ne pokazuje odmah ili treba cekati nesto ?
    mislim da je prije odmah islo na karticu
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    3-4 dana, plafon. Ako se ne pojavi za sedmicu, zovni paypal direktno,
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    ceka se.
     
  6. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Kao sto ti rekose,treba nekoliko dana da banka to proknjizi jer je to prekogranicno placanje.....vrijeme ovisi od banke do banke.....

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hvala...nije neki iznos ,nego samo da provjerim
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije nikad odmah lijegalo na racun. Bit ce nakon par dana.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    I kad plaćaš zna po 2-3 dana stajati rezervisana sredstva dok ti skine,tako i kad se vraća ide 2-3 dana...
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Ako na BH Paypal racun primim 10 puta po X dolara u 3-4 dana, da li ce mi sva sredstva povuci skupa ili cu imati 10 transakcija?
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Odvojeno je.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ako su u pitanju uplate, onda ce sve zajedno biti withdrawn na racun kad bude u available balance. Ako je u pitanju refund (mada sumnjam da imas 10x), onda on ide automatski i ide odvojeno.
     
    heroic likes this.
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kupio neki chip za tv na ebayu, nije skup oko 5$, trebo doc do 21 sept i nije. Kontaktiram sellera kaze mogu li sacekati jos 10 dana pa ako ne dodje da ponovo posalje. Hocu li izgubiti pravo na refund ako budem cekao jos 10 dana, vec sam u plusu 5 dana :D? Kontaktirao sam i paypal kazu ako ne rijesim do 27. da im se javim, hocu li i kod njih izgubiti pravo na zalbu ako se ne javim za jos 10 dana?
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma neces...pravo na refund je 6 mjeseci ja mislim
    ja neki dan dobio refund za artikal koji sam platio krajem aprila

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    ok, hvala!
     
  16. vutra

    vutra Komšija

    Prva narudžba prošla bez problema (relativno :) )

    Onako usput, grafičku sam oko dvije sedmice držao u korpi reko neće li malo pasti cijena, naravno, cijena ostala ista. Dan nakon što sam primio pošiljku cijena padne za ~$70....FML :rolleyes:
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Evo ja dobio mail od amazona za refund od carine haha, vise sam platio carine nego sto je bilo pa mi vracaju automatski.

     
  18. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Evo I ja cekam 2080 TI
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ne znam na koji nacin su regulisali ovo sa 1.80km al cisto uzimanje para.

    Platio shiping 1$ i opet bh posti 1.80km cool.
    Imao sam neki traking broj i pisalo na paketu da sam platio shiping opet nasi zavuku i dodaju svoju naljepnicu :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Meni je neki dan stigao Xiaomi MI band, 20ak eura, nikakav tracking nisam imao, nisu naplatili to 1.8. Ali vidim u emailu od gearbesta da je shipping no. bio sa RFXXXXXXX