Nvidia Turing [GeForce RTX 20x0 Series]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, Dec 8, 2017.

  1. Neso

    Neso Komšija

    Esh likes this.
  2. Esh

    Esh HWB

     
    Neso likes this.
  3. Picoooka

    Picoooka Guest

  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    3200KM za kes, mozes kompletnan racunar sklopiti za te novce.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Skontaj kakva je potražnja da i do nas već dolazi :D
     
    Picoooka likes this.
  6. ljiljan

    ljiljan Aktivista

  7. Picoooka

    Picoooka Guest

    I bolje samo ti moze pozliti kad bi vidio :D
     
  8. xman

    xman Komšija

    I to ne bilo kakav nego sa 1080 Ti i godinama da gejmas kako hoces:)
     
    Konjislav and Picoooka like this.
  9. Esh

    Esh HWB

  10. Neso

    Neso Komšija

    Za te dvije i po milje dolara koliko kostaju dvije 2080ti ja mogu sastaviti full masinu sa PG348Q i 1080 Ti, da se user-m od igranja na 4K.
     
    Picoooka and Reventon like this.
  11. Neso

    Neso Komšija

  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I kad to dodas na svaku komponentu u pc-u onda ce cijena da ode gore 200-300$ za kompletan build - ako se odluce sve prebaciti na teret krajnjeg korisnika.
     
  13. xman

    xman Komšija

    PC gaming polako postaje luksuz.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Uvijek bio.
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Ako hoces bas high end, onda jeste. Za neke osrednje pare se moze sastaviti masina da se fino naigras. Ne mora svaka postavka u igri biti na enthusiast.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    moze za donekle normalne pare da sve u igri napucas al na 1080p. Sada se pojavila nova klasa gamera koja mora i na max postavkama i na 4k, a to se mora masno platiti.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Sve je to relativno. Ako boluješ za grafikom, treba ti zvijer. Ako ti je gameplay najbitniji, naigrat ces se i na kanti. Sve dok tjeram 1080p 60FPS, ne mislim ulagati ni marke. Da ne kazem da su najzahtjevnije igre ova AAA go**a koja ne mislim ni štapom dirati. Nekome opet AA treba biti na max out, navikao se na 144Hz monitor. Sve zavisi.

    Sa druge strane, ako ti je PC za posao, onda ti gaming bude free.
     
  18. xman

    xman Komšija

    Pomjerila se granica u iznosu koliko kosta high end. Dramaticno.
    Danas eto samo gpu kosta koliko cijela konfa prije 2-3 godine.
    Dobra stvar je sto je hardver prevazisao 1080p max detalji/60 fps koji je fantasticno gaming iskustvo. Ja sa konfom iz potpisa imam debelo preko 60 fps na max detaljima u svakoj igri i to je super jer je to 2 god stara konfiguracija i sigurno cu jos 2 god biti u fps suficitu medjutim problem je sto i danas kosta isto a nije high end.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa mora kostati kad mozes sve na max i dosta si u plusu od tih 60 fpsa i bit ces jos 2 godine, kako kazes :D
     
  20. Picoooka

    Picoooka Guest