1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam dva puta sa jome uzimao, odere Bogme carina, ali je sve 100% origigi.
    Ups je dostava, za par dana dodje.
     
    Last edited: May 23, 2018
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A dvoumim se sad izmedju 2 prodavaca na piku.Jedan daje za 565 KM sa 1g garancije a drugi za 549KM sa 2g garancije.Ovaj prvi ima "bolji" profil mada au obojica stari pikovci.Prvi vidim samo tehnologija a drugi sve zivo prodaje.
    https://www.olx.ba/r/26810811/19567
    https://www.olx.ba/r/29687340/19567
    Sta vi velite?
    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Univerzalno nemaju classic verziju.Ovaj sto daje 2g garancije ide preko Kimteca.Necu vjerovatno ni uzimati smart.Izvagao sam ipak za nesto drugo.Hvala svakako.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Narode, kod kuce imam sat Braun AB2, naime rijec je o vintage analognom satu. Starci koristili ovaj sat, podavno vec pao sa stola i prestao raditi. Ja ga htio otvoriti, medjutim, ne znam kako, nema nigdje nekog otvora, ili serafa da se odvrne. Bas je nekakav dizajn.

    Da li ko ima ovaj sat, ima li ko predstavu kako otvoriti? A da pritom se ne shebe? Ima dio za baterije gdje se stavljaju, ali ni tu se nista ne moze uraditi. Izgleda da je jedini nacin da se skine staklo, ali sumnjam da se moze nekako izvaditi a da se ne unisti.

    [​IMG]
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Probaj iscupat staklo kakvim vakuumskim drzacem.
     
    EL NINO CFC likes this.
  7. Code-R

    Code-R Aktivista

    Esh likes this.
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Punim 30ti u Augustu, danas stigao teaser za poklon...

    [​IMG]

    ps. morao sam sliku skinuti s neta, nije dala zena da otvaram pakovanje ali je navodno ovo novo Nomos-ovo pakovanje u kozi umjesto onog u drvetu sto je bilo ranije.

    S tim da sam ga "birao" znam i sta je unutra... Nomos Tangente 38, Ref 164 sa safirnim staklom, dijametar od 38mm i odlicno leži na ruci.

    Prije dvije sedmice krenemo za Japan i u Frankfurtu svratim da vidim imaju li. Nisu imali 35 sa safirom pa sam naručio da dođe. Nakon par dana skontam da mi je možda 35mm i maleno, jer svi staovi koje nosim su 38mm i veći. Naručim onda još i 38mm da mi donesu da isprobam. Jučer prilikom vraćanja iz Japana navratimo kod Wempe na aerodromu, tj oni dođu do mog gate-a i tu testiramo, i izvršimo kupo-prodaju. Ode prodavačica da napravi garanciju nazad do prodavnice (jer ja ne mogu ići na drugi terminal) kad eto je ide donosi mi i poklon od njih za rođendan xD Ne znam šta je, rekla mi da ne otvaram dok ne bude rođendan jer žena rekla da neću ni sat dobiti do tad...

    Uglavnom imao sam priliku malu inspekciju napraviti, kako na ruci tako i u ruci. Sat definitivno po mom ukusu, baš ono što ganjam već duže vrijeme. Elegancija i jednostavnost. Nisam htio datum, nekako mi pegla sa datumom, iako zna biti korisno.

    Sad ću rasprodati sve svoje fashion satove i polako za 35ti vrebati kakvog Rolexa Air-Kinga, prelijep :) Postavim koju sliku u Augustu.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Čestitam, sad imaš pravi sat ;)

    Ako budeš kupovao Rolexa, Explorer, GMT Master ili Submariner. Ili imaj muda pa uzmi Tudora, Black Bay Two tone ili GMT verziju.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Hvala.

    A sto se Rolexa tice, kroy sve satove mi se provlaci slican stil, pa bi vjerovatno to bio proces isprobavanja i navikavanja. Nisam ogranicen samo na Air King, ali je on trenutno nesto "po mom ukusu" od Rolexa. Dok bude vrijeme za kupovinu "velikog brata" Nomosu onda cemo pricati i na tu temu, puno vise nego na temu Nomosa. :)

    Hvala @ming svakako za preporuku, jos prije godinu dvije kad si mi nudio Nomosa tad sam se zaljubio u Tangente seriju. Do tad sam bio neznalica, ali sam se koliko-toliko edukovao o historiji, mehanizmima i sl.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    [​IMG]

    [​IMG]

    Stallone i zlatni Submariner
     
    Sena, Esh, Aldiin and 1 other person like this.
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    znmal ko odakle naruciti g shock original ? osim da hje stranica gshock.com :D
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Amazon.de
     
  14. labelo90

    labelo90 Guest

    Kakvo je vase misljenje o Sector satovima i isplati li se kupovati kod nas.
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Nije brend koji će se naći u ladicama kolekcionara ali sigurno kvalitetniji od mnogih Kickstarter i fashion brendova tipa Invicta Fosil i sl. Uglavnom se reklamira kao "sportski" sat sa naglaskom na dizajn. Imam jedan 5-6 godina nosao sam ga dugo kao daily driver, bio u kontaktu sa vodom, radi bez problema...
    Za cijene jednostavno uporedi sa cijenama shopova po evropi, bude često i popusta. Ja bi ga smjestio u neku klasu Casija recimo. Za neko stručnije mišljenje ima ovdje ljudi koji se bolje razumiju :)
     
    Last edited: Sep 20, 2018
    MakaveliTheDon likes this.
  16. Neso

    Neso Komšija

    Kad vec spomenu Invictu :D Kakav je to ghetto brand, fuj...

    haha gledaj skalamerije

    [​IMG]
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Narode, gdje mogu otici da mi izrade onu narukvicu za sat?



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Zaobilazi tog prodavača satova, prevarant i muljator.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hvala drug, evo tek mu sad vidim profil.

    Hamilton Khaki Field Automatic sat 42mm dvije narukvice (600 KM)
    https://www.olx.ba/r/27242622/114743

    Ovaj? Možda se uspije spustiti na 500, čini se legit