Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    To se i meni znalo desavat fakat...
    izmjerim brziu 117MBit/s a vam otvara .....heftu, mada to moze biti vishe faktora.

    imas upload u medjuvremenu ili je stranica koju otvaras overload :) npr
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    ...ili probas neki drugi DNS server ;)
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Jel vama prebacivanje sporije ide?imam ovaj d3 digitalnu, i kad idem + na programu ili ono favoriti (liste) pa jedno dobrih 4-5 sekundi mu treba da dode signal do resivera, ovo bas iritira.
    I prije je bili sporo, al zadnjih par mjeseci bas zivcira, mjenjao sam baterije na daljinskom nije do njih

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  4. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Kod mene salta odma, mada nije bas neka brzina, probaj u postavkama d3-a vidjeti ima li opcija.

    Sent from my SM-T230 using Tapatalk
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nema opcija za to. Obicno jedno gasenje iz struje ili reset na fabricke postavke (osim ako nemas svoju listu kanala od 140+) pomaze sa ubrzanjem prebacivanja kanala.
    Ima jos i fazon sa nekim tipovima tv-a, najcesce LG da uzrokuje odredjene smetnje pa pomogne promjena pozicije risivera u smislu da se malo udalji ili postavi na policu ispod tv-a.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Na istom je mjestu vec 5god, prije je mnogi bolje radilo. Nemam bas fore da micem resiver, tv je lg smart tv iz 2013 pogledat cu možda tvorničke postavke da uradim resivera ili nesto.

    Doduse mozda i ima neke veze s listama, imam 4 kategorije sa možda 100ak kanala ukupno.
    Nedavno su tvorničke liste bile nestale, al iz suporta su rekli da se jos ljudi žali.
    Kada su vratili tvorničke liste, kao da je ubrzalo prebacivanje na dan sva, sad opet isto sporo.

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Probaj sa resetom risivera na fabricke pa javi jel pomoglo. Default pin ti je 1234, ako nisi mjenjao.
     
    kvaju likes this.
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    mozes li pojasniti sta znaci izaberes drugi dns server , pretoci u howtodothat :)
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator



    Koristi ili te googleove, 8888 ili:

    1.1.1.1
    1.0.0.1
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Šta je ovo danas, svako par minuta mi pada konekcija.. iz kojeg razloga je brzina pala sa 80 na 2Mbps?! Ping 190..

    Zovem telemach, hvala na pozivu ali, trenutno nije moguce uspostaviti vezu sa operaterom, wat?
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kod mene isto, sve popadalo.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Download kritican, 4 mbps, umjesto, 150 koliko bude vecinom, 160 placam. Hamo imas info kakav.
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    Telemach na drugom forumu kaze da se radi na otklanjanju problema, a sudeci po feedbacku korisnika, problem je globalne prirode jer se javljaju i iz drugih gradova.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Isti slucaj, nestaje konekcije.

    [​IMG]
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sta hocete, jedini imate asimetriju u odnosu na upload :) obicno je download vecina hehe

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    U redu je sad kod mene.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene ne baca down preko 9.

    EDIT: Procepilo

    [​IMG]
     
    Last edited: Oct 1, 2018
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Potrefilo se prekid na dva glavna linka, net bio kriza. Sad je OK.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  19. black

    black Komšija

  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jel ovo telemach sa novim EON-om ce ponuditi SK u 4k ?