Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Pa samo govorimo o tome da u slucaju narudzbe iz SAD-a i placanja dadzbina da bi bio skuplji nego u univerzalno.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nećeš ni u USA (uglavnom) platiti cijenu sa apple dot com već na to ide tax od 7-10% u zavisnosti od savezne države.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa da, i to ima jos dodatno ako je porez ukljucen. Mada mozes to izbjeci, ali svejedno ce biti skuplje od ovog naseg crnog trzista :D
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovi nasi su ispekli zanat, uvoze bez placanja dadzbina drzavi, jos naveliko dobiju dobru cijenu.
     
  5. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Hajd mi samo objasni kako uvoze bez carine, a na veliko? Taman mi treba da nešto uvezem.....
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pa ne veliko se mozda misli pedesetak xs telefona. Opce poznato da i oni i ostale "radnje" svercaju preko granice, uglavnom telefone kupljene na masne ugovore kod operatera pa ih otkupe za ok cijenu, ili prodaju ukradenu robu iz madjarske i sl. Nije rijetkost da na granici povale po koje vozilo sa takvom vrstom robe.
    Ko ima para za xs i xs max vjeruj mi nece ni gledati univerzalno nego otici u neki apple store i napraviti rezervaciju i uzeti validnu garanciju i racun.
    Zasto se uopste cuditi kako carinu zaobilaze ebeni mobiteli, kad ti caronici pustaju puno vrijedniju robu i narkotike.
    Pricao mi je jedan uposlenik takve radnje da dobiju ponudu od samih carinika da zazmire i kad su odredjene smjene... Ipak smo mi najkorumpiranija vukojebina ako ste zaboravili.

    Sent from my MI 6X using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 11, 2018
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    ios 12 meni bas ubrzao tablet, nema bugova za sad.
     
    Last edited: Oct 11, 2018
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Bilo je slucajeva kad im je zaplijenjena roba, dakle SVERCAJU, pa ako prodje prodje.
     
  9. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Pa dajte na pm ako koga znate,mene oderu svaki put....

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mogu ti izdat fiskalni ako su prosvercali. A kako znamo izdaju fiskalne.
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    To možda samo izgleda kao fiskalni.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam par puta putovao iz Budimpeste za US, i sad trebao mi prevoz iz Zenice do tamo. Imam jednog poznanika koji je drzao mobitel radnju i on gore redovno isao po robu, pa me poveze uz odredjenu cijenu. Lik zna kad koji carinik radi na kojem prelazu. Kako nasih tako i na 'Rvatskim prelazima. Zna i gdje nije dobrodosao pa ta mjesta zaobilazi. Par puta sam i vidjeo kako ih pripazi sa pakovanjima nekog pica.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Joj sto bi ja volio da vam sipa upadne za te price gdje se vrti krijumcarenje vako javno po forumima.
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Hoce, nemaju sigurno pametnijeg posla :D
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    narode,treba mi informacija
    mogu li se na iPhoneu 7+ u listi poziva iskljuciti kontakti iz vibera,wpa i tako to...skypea
    da ne pokazuje te pozive,nego samo regularne sim pozive
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Mislim da ne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    U Settings nadji npr. Viber i iskljuci mu pristup kontaktima.

    Mozda, nisam probao.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nema rjesenja...hvala u svakom slucaju

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    2.899,00KM. iPhone XS Max, 64GB. I hladno uzimaju 10,00KM za dostavu. AT Store. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk