iMac G4 20" Mod

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by black, Oct 4, 2018.

  1. black

    black Komšija

    Pocetkom ove godine sam nabavio dva iMac G4, jedan 15" pokvaren i jedan 20" potpuno ispravan. Posto mi je zao ovaj od 20" unistavati za mod skinuo sam samo 20" ekran i zasarafio ga na bazu od 15" jer su identicne velicinom i tezinom. Plocu iz 15" sam prerezao i zalemio HDMI kabl za LCD na plocu, USB 2.0, Ethernet i audio izlaz. Unutra sam ubacio miniITX plocu koja je samo za testne svrhe, fali mi i3 LGA1150 da ubacim u svoju staru H81M-ITX plocu i da nabacim macOS Mojave. Fali mi i picoPSU i step up konverter za 24V koji su neophodni za LCD inverter. Bice tu jos par detalju poput Apple Chime kad se pali i pulsiraje LED diode kad je u sleepu. Moram i kondenzatore na originalnoj iMac napojnoj zamjeniti jer je jedan bio dobro napuhan, samo ne mogu nigdje u Sa da nadem Chemicon, TDK ili slicne kvalitetne kondenzatore. Ovaj crni rub oko otvora za optiku je zbog crnog dvostranog ljepila, tu cu staviti nesta providno. [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    Esh, heroic, Reventon and 7 others like this.
  2. black

    black Komšija

    Evo iMac u akciji, za sad samo Windows jer ova J1900 ploca ne podrzava macOS. Smanjio sam svjetlinu ekrana na 30% jer bi u suprotnom opet spalio diodu na boost converteru, na 100% svjetline ekranu treba 36W.[​IMG][​IMG]

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    Esh, Eldorado and Pelikan like this.
  3. black

    black Komšija

    Narucio sam i origigi Apple BT tastaturu i origigi Bluetooth modul iz MacBook-a A1181 samo mi fali neki bijeli BT mis.[​IMG][​IMG]

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    Esh, heroic and EL NINO CFC like this.
  4. black

    black Komšija

    Evo stigli dijelovi koji su falili za LCD, sad jos samo cekam 28mm zvucnik posto je originalni razheban pa da mogu napraviti Apple Chime. Na HDMI sam uradi shielding od bakarne trake koju sam zalemio na HDMI prikljucak i zaljepio vrucim ljepilom da se ne odlemi. Bili su mi se pojavili neki manji artefakti dok je sad slika ko mlijeko :D Malo sam i kablove sredio i podebljao glavni DC kabl jer se prijasnji osjetno grijao.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    selvin, Stormbringer, Esh and 6 others like this.
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Karirani stolnjak daje još 2gb rama :p
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobro si ovo sredio, svaka cast. Ovaj iMac mi je najljepsi dizajnom, i za 10 godina ce biti in.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Bravo, super obavljeno!