SCUM

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Aug 29, 2018.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Od danas je dostupna Early Access verzija na steamu. Igra od komšija Hrvata pa je red otvoriti temu.

    "SCUM aims to evolve the multiplayer open world survival game with unprecedented levels of character customization, control and progression, where knowledge and skills are the ultimate weapons for long-term survival."

    Developeri su poprilicno ambiciozni. Pitanje je koliko ce stvari realizirati.






    (gameplay 16:00)

    https://store.steampowered.com/app/513710/SCUM/0
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ovo nesto kao DayZ dodje?
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    Aha....meni se stvarno svidja,ali igra ce propasti 100% ako ne ubace neki basic base building ili da enablaju modding. Bukvalno ti ispadne kao vanilla dayz,farmas gear citav dan dok ne napunis inventory,i sta onda. Ubije te neko,pa reset. Nemas gdje da stekas vrijedne iteme.
     
  4. Esh

    Esh HWB

  5. Neso

    Neso Komšija

    Svaka cast komsijama, moramo i mi neku Bosansku igru napraviti :)
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    imamo i mi igru "Fantasiam" Započeta 2015, na stranici i dalje stoji Copyright 2017 a oficijelna stranica developera je zatvorena. Nisam očekivao da će ova igra biti hit, ali mislio sam da ce je bar dovrsit do kraja ali nismo ni za to sposobni.

    http://fantasiamgame.com/
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koliko ja znam ovo je projekat rađen od strane jednog momka samo..
     
    Last edited: Sep 22, 2018
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Djeluje kao open world RPG i nema goreg zanra za pocetnike. Nece zavrsit za 10 godina.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Nema tu sta sposoban il nesposoban. Treba imat finansijsku podlogu dovoljno jaku da podijeli plate svima za godinu/dvije/tri (koliko vec development traje) da se dogura bar do early accessa. Znaci mjeseci i mjeseci plata puta broj osoba koji rade na tome, bez ikakvog priliva novca. Zeznuta i ozbiljna je to stvar.

    A ne mozes ocekvat da ces placat 3D dizajnera, programera ili sl par stoja mjesecno, te plate su u hiljadama, i na domacem trzistu.

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
    RaP, Sena, Neso and 2 others like this.
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Treba ti opreme 50+ hiljada, onda moras imati licence za svaki tool u kojem radis. Treba ti sprat zgrade za ljude, rezije u hiljadama mjesecno. Imas na plate dati 50ak hiljada mjesecno. Treba ti par miliona za ozbiljniji projekat i to da nema kasnjenja. I kod nas mozes na prste nabrojati ljude koji znaju raditi u Unrealu, a ni njima nije do plate jer kao freelancer imas satnicu 40$. Oni koji se mogu nauciti Unreal, opet na njima gubis pola godine makar. Znaci prvo neces privuci investitora, a taman i da imas pare, nemas ljude da rade. Kad sam kod prijatelja u firmi gledao aplikacije i intervjue, pa to ne znas ni kako je vecina zavrsila fakultet.
     
    Sena and IdeMedoSumom like this.
  11. RaP

    RaP Komšija

    Hm ovo je sub studio od croteama ne znam zasto nisu koristili serius engine.
    Ovaako moraju epcu dati procenat u zavisnosti od prodaje.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    5% ti uzme Epic za UE4, mizerna je to cifra kad skontas koliko je UE mocan alat. Serious engine mu ne moze ni prismrditi.
     
    RaP likes this.
  13. RaP

    RaP Komšija

    Jasta ue4 je odlican, ali 5% na milion kopija nije mizerno.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je to super deal, Epic se vodi formulom: ako ti uspijes - uspijemo i mi. Mnogo bolje nego da odmah na pocetku moras iskesirati poveliku sumu za engine.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ti procenti su za manje, indie naslove. Vece kompanije isplate vecu sumu na pocetku i to je to, ne daju procenat.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

  17. Tensai

    Tensai Komšija

    nije ni prva ni posljednja igra koja je doživila hype na početku i eventualno umrla.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima više faktora ali je prvenstveno early access problem. I kada finaliziraju igru, ljudi se zasite kroz testiranje. To se desilo i WW3. Ne razumijem kako developeri ne kontaju da je ispolirana igra i prvi utisak važniji od sadrzaja.