Intel 8/9/10/11/12-gen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by forzamilan, Nov 20, 2016.

  1. Esh

    Esh HWB

    Sto su sad pocela preseravanja oko pakovanja..
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Pa AMD je prvi poceo sa sminkerskim pakovanjima, pa ih evo ovi iz Intela ocigledno prate. Hajde bolan, samo nek se nesto desava :D
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Pakovanje extra :D vala su im prije bile sterilne kutije, da su mrvicu dosadnije bile mogli su nalijepit KPlus umjesto Intel.
     
    Neso likes this.
  4. Neso

    Neso Komšija

    Sminkerica

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni je to uzas
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Bespotrebno skroz.
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Nije bespotrebno, to je marketing, morali su izbaciti nesto novo i drugacije na trziste, vremena se mjenjaju. Pogotovo sad kad se AMD probudio...Mozda ce ti zvucati glupo, ali vjeruj mi da ce jako puno ljudi koji i nisu upuceni, kad vide ovo pakovanje na polici stati pa pogledati. Pa se mozda malo i zainteresovati oko istog... Jos ako je prodavac maher pa nahajpa proizvod, eto ti strategije. Sve ima svoje, sve je ovo samo jedan od nacina pristupa krajnjem kupcu. Iskreno, 9900K 8 Core, za $480 je jako skup "mainstream" kako ga promovisu. Za puno manje love mozes uzet Ryzen 2700X 8 Core. Upravo radi toga, sa ovom linijom proizvoda ce morati da rade agresivan marketing. Uporedi cijene svih procesora koje su danas lansirali sa AMD-ovim high core count solucijama i sve ce ti biti jasno. Prpa im je sada za ovaj 8 core segment jer i AMD-ov 2800X dolazi na trziste. Bit ce garant jeftiniji od 9900K, jos i ako dostavi slicne performanse, bice im zajebano...
     
    Esh likes this.
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ne mogu ni zamisliti koliko prazan unutra moraš biti da bi čuvao kutiju od procesora.
     
    Esh likes this.
  9. Tensai

    Tensai Komšija

    Super. Umjesto papira koji je bioragradnljiv koristi se plastika. SIgurno ce ovo pakovanje i podic cijenu proceroa par dolara vise.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ništa bez kofera

    [​IMG]
     
    Konjislav and Esh like this.
  11. Esh

    Esh HWB

    I tech je postao jedan veliki reality show..

     
    Konjislav, Sena and exwizzard like this.
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja čuvam kutiju nekog CPU-a ne znam koji :) u njoj mi onaj stock cooler... u kutiji od MBO su mi sve one zajebancije kablovi i sarafi te gluposti, i to je sve u kutiji od kucista gdje su i ostala sranja vezana za kompjuter.... tako da dobra kutija nekad može pomoći :)
     
    Neso and heroic like this.
  13. heroic

    heroic Komšija

  14. Neso

    Neso Komšija

    Na Newegg i Amazonu je oko $550.
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Ma to vjerovatno da se neko upeca na pre order, pa ce spustiti cijenu.
     
  16. Neso

    Neso Komšija

    Esh likes this.
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  18. Esh

    Esh HWB

  19. Esh

    Esh HWB

  20. Neso

    Neso Komšija

    Haman 300 dolara je skuplji od 2700X, @ 10% performace gain.