1. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja sam imao Invictu zaboravio sam tacno ime modela ugl. kopija Rolexa Submarinera izgledom i trajala mi je 4 godine, cak sam je najvise nosio i vise od ovih "skupih" satova. Znam da sam je tada platio 80 eura cini mi se. I ispadne mi 2 puta u kratkom periodu, jednom je odnesem na popravak bilo 30-ak KM i nedugo nakon toga mi ispadne opet ali s vece visine trehne i ispadne mi jedna kazaljka. I ja opet odnesem sjecam se rekli mi bili isto 30-ak KM i kontam u sebi vala ne davao za sat koji je iznosen 4 godine i koji nov ne vrijedi vise 100KM stalno pare za popravak. Tako da sam ga negdje odlozio u arhivu. :D

    A inace ako ga cuvas mislim da su sasvim ok satovi za ono daily use. Ovaj je moj bio sa mnom prosao i sito i reseto od X broja partija i festivala do kupanja u moru i nista mu nije bilo dok ga ja svojom neopreznoscu nisam sjebao. Zato sam ga ustvari i bio kupio da ga mogu nosati svugdje i da mi nije zao ako mu nesto bude ili ako ga izgubim. Ugl. po meni good value for money.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    onako sa slike mi izgledaju fino,robusni su,sto ja volim jer nosim sat svakodnevno,pa dolazi do udaranja u zid,metal,staklo,prag od vrata i sta sve ne
    sada su na nekom ekstra popustu...bili su 80 dolara,sada ispod 60 ,ovi sto sam ja gledao,tako da cu vjerovatno pazariti jedan
    ima finih kombinacija boja...samo me zanima kakav im je lume,da li je jak ,ako uzmem diver model
    fazon mi je kada u mraku on svijetli :D
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    tako nesto i ja gledam ali malo sam se prekontao zacijenu...ima i postarina,pa najjeftiniji modeli budu oko 80-90 dolara
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Last edited: Oct 15, 2018
  6. ming

    ming Veteran foruma

    2824 je od ETA-e workhorse mehanizam, pouzdan i jeftin i ugrađuje se u sve i svašta od microbrandova pa da Breitlinga i Omege.

    2892 je cjenovno iznad 2824 kalibra i malo je više ušminkan, ne ide baš u jeftine modele.

    Ovaj R-150 od Ronde je vjerovatno kopija nekog ETA mehanizma jer su patenti na 2824 i 2892 mehanizam istekli tako da je legalno napraviti kopiju ETA kalibra, pogotovo od kada je ETA poćela gasiti isporuke za proizvođaće koji nisu u Swatch grupaciji.
     
  7. Ninja

    Ninja Komšija

  8. ming

    ming Veteran foruma

  9. ming

    ming Veteran foruma

    Hi beat titaniumska drkica,

     
  10. nFare

    nFare Komšija

    GS je egzotika teška, niti sam u životu vidio da ga neko nosi, niti u izlogu :D

    @Ninja jel biraš sat na osnovu mehanizma ili?
    Ja bih bio oprezan pri kupovini 39mm sata ipak je to zamalo girly territory. Treba probati prvo.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je seiko fantastična marka, stvarno dobri satovi. Seiko diver, samurai. 44mm

    [​IMG]

    Ovaj mi je zelja dugo vremena. skx009

    [​IMG]
     
    Last edited: Oct 15, 2018
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    42 mm je onaj s linka.
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Mislio sam na ovaj Steinhart što je ming postavio.

    @ Aldin, Skx009 je stvarno ekstra sat, trenutno se može naći po super cijenama na sivom tržištu, oko 150€, što je izvrsna kupovina, ja sam nešto ranije već kupio manji Seiko 5 pepsi,
    stakleno dno ipak ima neku draž :D
     
    Aldiin likes this.
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Dobar je GS ali je došao na cijenu Rolexa. Ovaj diver iznad 10k usd košta.

    Malo macro shotova Grand Seika i završne obrade.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    edgsi and Esh like this.
  15. Neso

    Neso Komšija

  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma kod nas je 700 nov ja mislim. Da ga je ubost ispod 300km da carina ne kači bio bi deal.

    Moj sljedeći je snk 809. Mislio sam da će mi biti mali, ali sada kada vidim kako mi ovaj Junkers stoji od 40mm siguran sam da neće biti problema. Inače sam ga mislio već uzeti, nisam samo radi veličine.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Neso Iskreno, ja bi prije uzeo omegu za puno manje para nego tog rolia..

    @Haker otp negdje ta cifra međutim, za te pare budu na gumi ja gumu ne bih. Samo jubile narukvicu.
    Bude cesto kod hrvata na ovim portalima za 1300kn ocuvani, sa jubile al, nece niko da ga salje ovamo.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je submariner tiha patnja

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    @Haker, Kad skontaš šta dobiješ za nekih 60$, in house automatik za koji će svako ruku u vatru staviti da će raditi besprijekorno slijedećih 10 godina, dizajn, stakleno dno... Zapitaš se zašto ti nije na ruci već :D
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa i pitam se, ali ispao je ovaj Junkers, zadovoljan sam i sa njim sada :)
     
    nFare likes this.