Nova graficka i black screen

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Scholl, Jun 7, 2017.

  1. Scholl

    Scholl Aktivista

    podeseno mi je ovo kao i na videu.
    Probaacu ovih dana ubaciti neke druge plocice rama i neku grafiku da vidim hoce li biti isto
     
  2. Waha102

    Waha102 Aktivista

    Kolega navrati do mene ja ću ti rijšiti taj problem ako nisi već riješio.
     
  3. Scholl

    Scholl Aktivista

    gdje te mogu pronaci?
     
  4. Scholl

    Scholl Aktivista

    Raja , da ne otvaram novu temu, problem je isti. Samo bih zelio misljenje, jer je ovo ocigledno do maticne ploce, ja sliku imam i preko integrisane i preko 1050 TI.
    Dakle moje pitanje je: Da li mogu promijeniti maticnu plocu SAMO, i vratit sve komponente u tu neku drugu plocu koja ce podrzavati i5 2500, 8 GB rama DD3?
    Koliko toga bi se moralo ustimavati radi druge maticne, koja bi bila ispravna i ne bi bacala ove hjeroglife kao na videu i da nema ovog kuhljanja kad se pali, i da racunar ne ulazi u windows 2 minute i vise,a sistem je an SSD
    Valjda sam jasan...
    eto svaki savjet je dobrodosao
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Ako si siguran daje do ploce, naravno da mozes iskoristiti ostatak komponenti, mozda ces jedino Windows morati reaktivirati ili reinstalirati zbog promjene ploce.

    Ponavljam, ako si siguran da je do ploce, onda bi reinstalacija uz odgovarajuce drivere mogla rijesiti i problem oko brzine podizanja sistema.

    Za buku, to je stvar ventilatora i eventualno BIOS postavki..

    Jesi li ti nosio ovo u servis?
     
  6. Scholl

    Scholl Aktivista

    Nosio sam, oni kazu moze se fleshati bios, ali postoji kao neka mogucnost da maticna "stane" i da onda bude mrtva,pa mi to nisu ni preporucili..
    Ne znam sta bi drugo moglo biti, jer racunar radi perfektno kada udjem u windows.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    U kakav si to servis nosio ziv bio, ako ne smiju BIOS instalirat? :)
     
    Aldiin likes this.