Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Super sve, videoteka ogromna, radi toga sam najvise ovo i uzeo. Radi sve fluidno. Ima onaj SportKlub 4K promo kanal, al ubij me ako je ono 4K signal.


    Net na speedtestu je 190/11, skoro pa obecanih 200/12.

    Ne znam sta te jos zanima?

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    de mi reci videoteka... na koji nacin ti chargaju gledanje filmova ?
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @Vedo

    Taj kanal ne ide non stop u 4k, samo kada su neki dogadjaji koji se emituju u 4k, tenis, fudbal i sl. Tako je receno.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel samo na EON Boxu ce biti dostupan SK 4k?
    Hoce li biti na EON app (android, smart itd)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovo su bili neki izsjecci slow-mo, fudbala i F1. Al nisu bili 4K definitivno.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne chargaju nista, u ovom Premium paketu je ja mislim sve ukljuceno (nek me Hamo ispravi), svi izlistani filmovi i serije (milion ih je) imaju zeleni krugic kraj sebe i stoji "Pretplaceni ste" i OK ih gledam. Vidim ima Konak kod Himije, Big Bang Theory i sl, al volio bi da ima i HIMYM i Lud Zbunjen Normalan, te 2 serije volim pogledati.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Voice search preko daljinskog ne fercera, u postavkama sam ga stavio na nas jezik. sta god da kazem na nasem jeziku ovaj ne konta. Veceras rekao "Kralj lavova" , a on izlista "I love Allah" xD

    Ovaj Eon box podrzava Kodi, instalirao sam ga. Nisam prije nikad koristio Kodi, koliko skontah preko njega se gledaju filmovi itd. Ako ima ko na PM da objasni odakle Kodi vuce filmove, kako ga postavit itd bio bi zahvalan :)

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kako ja znam samo live dogadjaji, a i to ne svi. Tako da si vjerovatno u pravu i to nije 4K. Druga stvar i ono sto bude u 4K ide samo preko coaxa i nece biti dostupno za vracanje u tom formatu nego FHD kao i ostali kanali.

    Sto se tice VoD ako pise da si pretplacen to je to, gledaj do mile volje. Mislim ako nesto imas u svom katalogu a nisi pretplacen trazi ti da potvrdis PIN-om i pokaze ti cijenu rentanja.



    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    A kako ide za srednji paket npr da li je manji izbor sadržaja i ima li ga free ili je free u tom najjačem paketu?
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hamo to je putem box-a, ovo pricam putem tv-a. (smart)
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Trebao bi. Evo gledam video klub na slabijem paketu 4k naslova na jačem 12k
    @Vedo šta ima u tom video klubu?
    A za Kodi najlakše ti je na YouTube da pogledaš mada se ja ne bih više zaebavao sa njim, non stop peglanje a i kvaliteta je loša.
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa trebalo bi da je isto, kad kliknes na neki sadrzaj ima sa desne strane pise "pretplaceni ste" ili ima zelenu tackicu ispred naslova. U biti osim malo razlike u izgledu isto bi trebalo biti i na boxu i na smart TV, i na mobitelu, tabletu ...

    @NAILS sta je ovaj Patreon ?
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    @hamo pipa Druze, sta je sa satom na risiveru ? Zadnjih par dana zaglavi ili se vrati u nazad. Neki dan zovem podrsku radi boxeva kad' obavjestenje da se risiveri restartuju zbog sata. Sto znaci nije samo meni. Evo sad se vrati vrijeme sa 15:45 na 15:27. Hajd', restartujem ja njega ali me je zayebao par puta u jutro jer je jedini sat koji vidim u mraku.
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Obicno se desi kada se pusta novi firmware ili neke promjene na boxovima, pa se desi da se neki automatski ne resetuju. Rjesenje je obicno da se ugasi iz struje. A nije bas dobro rjesenje osloniti se na taj sat jer se ovi radovi obicno rade u sitnim nocnim satima tako da se moze desiti da ujutru imas "zaustavljeno" vrijeme na risiveru.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    U ovih par gopdina se desilo mozda dva puta dok zadnjih mjesec vec nekoliko puta. Hvala za info.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima 12.500 filmova i serija, stvarno je katalog ogroman.

    Kolins mi je pomogao oko Kodija, radi super sad i to.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    https://www.wirelesshack.org/top-best-working-kodi-video-add-ons.html
    imas i kako instalirati addone ,sve objasnjeno kao djetetu :D
    sto se tice addona,svaki mjesec dolazi do promjena,pa je najbolje pratiti desavanja na mjesecnoj bazi
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Za one koji imaju EON box i 4K TV u nedelju 28.10 El Clásico bi trebao biti u 4K formatu, a i Mexico Grand Prix.

    @Vedo javi jel foliraju ili je stvarno 4K :D
     
    Esh likes this.
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Fulio i Clasico i F1, vrtio se Pepa Prase na Eon-u :D :D Lagano shvatam onu "ma moje proslo" :D

    Malo je bugovit ovaj Eon box, sa vremena na vrijeme zastane kad saltas izmedju kanala i videoteke, itd. , random se resetuje kad prebacujes itd. Ono, starija osoba bi se bas pomucila sa ovim, nije bas plug & play kao sto je sa obicnim recieverom.