Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nema savrsenog Android boxa :) to ti odgovorno tvrdim. Nebitno koliko košta :) na sve i jednom imaš neki problem, od onih banalnih, da ne podravaju DRM pa ti ne radi Netflix, UI reza lockana na 720p a ti imaš 4K TV, jubito može samo 720p ili 1080p, da nema OTA update, do onih krupnijih da ti se reboota box, da se gije previše, da se ruši playStore i appovi, da puca WiFi često, da je stabilan wiFi ali ne može izgurati ni 20Mbps a ti imas net preko 100Mbps, da box zaglavi skroz pa moraš čupati iz struje itd itd. Jednostavno nema idealnog.
     
  2. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ja sam imao samo zvuk na TV sa modulom..... :D:D:D
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo i ja sam zvao, uvest ce ovaj premium eon sa 200 mbsi boxom za stari tv.
    Dodje me isto jer sam sad placao jos cvaju za 160 mbs, a sad necu morati.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel moguce da sad bhtelecom blokira SK na svojim mrezama?

    Najavili EON da ce biti dostupno na svim mrezama al opet kanali tipa SK, N1 ne rade.

    @hamo pipa znas li ti sta ce se na kraju desiti?



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    EON OTT usluga koja je predvidjena za korisnike koji nisu spojeni na Telemach coax mrezu bi trebao da ima sve kanale koji pripadaju paketu bez obzira koji net koristi. Nemam informaciju da li je neki od korisnika vec prikljucio ovu uslugu jer to korisnik sam sebi aktivira i nema standardne podrske kao za korisnike na Telemach mrezi. Paket mu dodje putem poste ili neke od kurirskih sluzbi.

    Ovaj EON za klasicne Telemach korisnike ce i dalje imati ista ogranicenja kao i prije. Takvim informacijama ja raspolazem, e sad hoce li biti promjena, nemam pojma.
     
    Eldorado likes this.
  6. Esh

    Esh HWB

    @hamo pipa gdje je na stranici ponuda za tu uslugu? :eek:
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Slao sam im mail više puta ne znaju ni oni ništa.

    Mozes uzeti paket al na drugim mrežama daj Bože da imaš sve kanale.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Probaj pozivom na free broj 080 031 111
     
    Eldorado likes this.
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam jaranu dao login za Eon, on je na BHTu i npr. Fight Chanel mu ne radi, javi da je nedostupan jer je na drugom internet provideru.

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ne rade ni SK, N1, Fox i jos dosta takvih kanala.

    Najavili su da ce pustit svima sve al haman da od toga nece biti nista.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Nek neko prijavi ovu OTT uslugu pa da vidimo...
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Ma nema od toga nista na taj nacin za interesantne kanale jer bi se kroz EON benefite na vise uredjaja to maksimalno koristilo medju rajom.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam to više vidjeo kao širenje svoje ponude za nove korisnike koji nisu u mogucnosti koristiti Telemach mrezu.

    Imaju EON paketi samo za EON app pa što ne uzeti raju samo sa internetom da placa EON paket TV kanala.

    Vec 10x dana ganjam se sa njima ne znaju ni oni tacno, jedan dan kaze moci ce drugi dan nisu sigurni i tako u krug.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    trenutna eon stranica je neupotrebljiva ako nisi na telemach netu,jer vise od pola kanala ne radi
    koristio ja ljetos...mozes ove nase znj kanale gledati i to je to

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jel se naplacuju poruke dodatno koje se šalju preko unifon servisa?
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ne znam da je jos iko postavio to pitanje :D

    Koliko se sjecam ako se salje sa Unifona na Unifon ne naplacuje se, ali pored Vibera, WhatsApp i ostalih Messenger aplikacija slabo iko koristi Unifon poruke pa valjda zato niko nije ni pitao.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Neka neka, treba sve probati :p

    btw. kad zovem sa unifona, raji izbacuje skroz neki lijevi treći broj..
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Naravno, svakom Unifon korisniku se dodijeli tzv nomadski broj da bi imali mogucnost da pozivaju i svoj broj kao i komunikacija izmedju dva Unifon korisnika.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Zna li ko koja remote control app radi sa ovim Eon boxom? Djeca stalno gube daljinski po kuci, pa da mi je mobitelom kako upravljati Eonom.

    Cest bug je da Eon box javlja da nema interneta pa je videoteka nedostupna & mozes kao gledat samo trenutni kanal itd. Odem pod settings, internet i tamo odradim test interneta i sve ok. Pomogne ili restart ili nakon nekog vreman samo od sebe 'dodje'.

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk