Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Je li pricas iz perspektive firme? Mada mi je i to čudno...

    Kao prvo, mislim da se ne plaća carina vec izvozne dadzbine u slucaju izvoza. Kao drugo, fizicko lice ne može naplatiti pdv koji spominjes. Ili jos gore platiti dupli pdv, ako si mislio da plati za robu za koju je već platio pdv. A kao treće, i najvažnije, fizičko lice ne može uopšte ništa prodati / izvoziti u inostranstvo. Možeš jedino nekome nešto poslati kao paket, kao da šalješ tetki u Njemačkoj. Pa obrt ne može raditi izvoz, a kamoli fizičko lice.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kingston A400 SSD 120GB 240GB 480GB 2.5 inch SATA III HDD Hard Disk HD SSD Notebook PC 120 240 480 G Internal Solid State Drive
    https://s.click.aliexpress.com/e/H33OYTQ

    Jel ovo org ili kopija? Od ovih kineza meni je sve kopija
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Na aliu imaš opciju da čitaš komenare vezane za artikal. Odeš na feedback i vidiš šta raja govori. Koliko ja vidim ostavljaju screenshote i govore da su brzine uredu.
     
  4. Tensai

    Tensai Komšija

    To je Kingston i mislim da je ovo Kingstonova oficjelna prodavnica na aliexpressu. Možeš mirne duše kupit.
     
    Haker likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sada ce i ove rasprodaje u cemerici,treba to sacekati,sigurno ce biti jos nizih cijena
    i ja cu tada nesto pazariti sigurno
    je li 11.11 black friday ili je neko drugo cudo,vidim vec idu preorderi na stranicama
    na aliju ima opcija,uplatis depozit 10 ak eura i onda 11.11 imas nizu cijenu
     
  6. rainman

    rainman Aktivista

    Baš hoću da upitam, da li ovo što pričaš vrijedi za fizička lica? Mene interesuje jednostavna prodaja kao preko pika samo u inozemstvo. Ne razumijem zašto nekom praviti fiktivnu fakturu? Zar nije dovoljno naznačiti vrijednost pošiljke i poslati? Šta ako svom dalekom rođaku Olafu von Willendorfu poklanjam i šaljem tastaturu koja vrijedi 100€ ? :D Realno navest ću vrijednost pošiljke u slučaju da me Pošta zezne sa dostavom.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Aliexpress ima svoj datum za sale, 11.11. Mozda je to nesto kinesko, hajd znaj.

    Ja sam tako ulovio dva ekstra proizvoda, Blitzwolf punjac sa 2.4A 5V i 3.0 QC izlazom, te njihov Qi wireless charger, oboje za nekih tricavih $20. Tako sam i poceo sa Alijem.
     
  8. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    23.11. je Black Friday.....
     
    zippoo likes this.
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Selvin je dobro ispravio moje navode, u slucaju izvoza placas spediciju (trosak izrade izvozne deklaracije varira zavisno od speditera) + Taksu 10.50KM. Sada ako navedes vrijednost npr 100$ ili Eur nijedna brza posta ti nece poslati posiljku bez prethodnog izvoznog carinjenja, tj daces im autorizaciju da ti odrade carinjenje i platices ove navedene troskove njihovoj spediciji.
    Takodje primatelj ce vjerovatno morati platiti troskove uvoznog carinjenja u slucaju da navedes visoku vrijednost posiljke.

    Za BH poste ne znam kakva je njihova procedura.
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kojeg je ono black friday?

    Ganjam neki android box pa razmisljam da cekam crni petak.

    Na kojim sajtovima bude najboljih ponuda.

    Eventualno mozda i Xiaomi watch amazfit :)



    Edit.

    23.11 ove godine ako google ne grijesi :D
     
    Last edited: Oct 30, 2018
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Aliexpress 11.11 imaš već prednarudžbe pa pregledaj ponudu

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li neko kakvu preporuku za android box?

    Kodi (filmovi i serije) najviše ce se gledati.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    ja sam imao a95x 2/16gb, može na njega libreelec, leti kodi na njemu.
    al rješio sam ga se, jer od djece nisam ga upalio 2x svega, plus, mislim da sam prestar za praćenje tih addonova, koji su 'živi' koji ne, čekam Netflix dok još malo rješi ponudu
    za naše područje, pa ga uzmem.
     
    Eldorado likes this.
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    narode,trebam pomoc
    danas mi dodje mail,da sam platio FB 25 dolara za nekakve reklame...uplata preko paypala
    niti sam sta placao,niti sam sta gledao...uplata je napravljena potpuno automatski
    ovo mi se desilo dok sam bio na poslu i nisam mogao dalje caprkati...kada sam dosao kuci,udjem u paypal,vidim transakciju,malo klikcem i vidim da na paypalu ima neko sranje automatske uplate (automatic payments) i da mi je to bilo aktivirano za facebook,ebay i netflix
    netflix sam jednom aktivirao mjesec danas gratis ...valjda je ostalo
    za ebay isto nemam pojma sto je aktivno
    za facebook...isto...sada nemam pojma ni gdje su otisle te pare,niti u koju svrhu

    moje pitanje je,mogu li ja kako te pare vratiti...gdje se zaliti za povrat novca ?
    da li je neko imao slican problem?
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    Pa na mailu od paypala, gdje ti je racun za te usluge dosao, tj potvrda, u dnu bi trebao imati kao refund ili cancel ili slicno.
    Ali prvo sta bi ja uradio je promjeni pass od paypala i od maila gdje ti je paypal.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nasao sam nesto,pa sam se zalio...ali nema da zatvoris ili nesto...ima samo da prijavis problem,sto sam i uradio
    ovo je neko sranje na paypalu...valjda napravljeno za placanja koja se ponavljaju,kao mjesecne pretplate i slicno...samo mi nije jasno kako je na FB samo nesto platilo...kada nisam ni placao ni prije...zadnju reklamu koju sam platio na FB je bila 2016 ja mislim i nije bilo problema od tada
    ovaj paypal je postao glupost teska...jos nikada mi nisu rijesili problem sa onim refundom ...fol "prate trag" novca ali nista jos nije uradjeno
    ovo postaje smece od usluge haman
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jesil se ulogovo u FB da vidis jel makar na tvoj account stigla uplata?
     
  18. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ne znam, meni Paypal radi ko sat....sreća što postoji.... :D juče poslao lovu rodici u Deutsche da mi kupi nešto, regulara, samo malo kolju sa provizijom..... :confused:
    ali je ipak manja nego da šaljem Westernom ili Moneygramom....
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Poz, jel iko nasao dobar 4G mobile wifi a da nije pretjerana zara skupo ?
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Nije do paypala vec do servisa kojem si odobrio automatska placanja preko paypala. Promjenom sifre neces nista dobit, vec trebas disable te servise za automatsko plaćanje ako ne koristis. Moze ti se desiti da je neko ko je admin na Facebook stranici, na kojoj si i ti admin, odradio uplatu reklama preko tvog accounta slucajno. Provjeri u ads manager ili kako se to sad zove.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk