Igre 2018

Discussion in 'Igre i konzole' started by Aldiin, Dec 27, 2017.

  1. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Sniper Elite 2 Steam Kljuc:
    Edit: Aktiviran
     
    Last edited: Nov 3, 2018
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Neko uzeo..
     
  3. vutra

    vutra Komšija

  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako se nekom igra a way out nek se javi da probamo
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Izlazi danas za PC

     
    Sena likes this.
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da hoce one x patch usput zveknut.
    Zabava za mjesec dana.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Igram novi tomb raider, predobar mi, daleko najbolji u ovoj triologiji, pojma nemam zađto je dobio prosjecne ocjene.
    Nego jebem ti PC igranje. Znaci detalji medium 1080p 1060 3gb i5 4 generacije i 16gb rama uspjevam 55 - 50fps u gradovima 45 (cpu me koci) ugl. glava mi puca. Ako isklucim v sync imam screen tearing fuj izgleda, ako ga ukljucim glava me zaboli koliko šteka kada se frame rate mjenja. Ugl na ovom kompu se može samo igrati ako imaš mašinu da gura u konstantnih 60, ostalo katastrofa.
    Ne znam šta na konzolama koriste da 30 izgleda onako fluidno, ali tacno ću morati kupiti plejku i pordati grafiku.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jesi probao staviti prerendered frames na 4 u nvidia control panelu? Dobijes veliki fps boost i igre su generalno fluidnije. Navodno ima malo veci input lag ali ja ne primijetim. Mozes staviti i 2 ako osjetis lag.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nakon opcija u igri počeo sam šupkati po control panelu tako da sam tu opciju probao sa 1 :D probat ću i sa četri ili dva. Probao sam i v sync u igri off a u panelu adaptive ali opet imam tearing I trzuckavo sve.
     
  10. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Na konfiguraciji koju si naveo prije svega trebaš isključiti AA u svim igrama na 1080p da bi dobio željenih 60 FPS-a. Uveliko zavisi i od optimizacije grafičkog enginea koji igra koristi. Imam sličnu konfiguraciju kao ti i5-4590, 16GB DDR3 i R9 390X 8GB karticu i opet ne mogu dobiti konstantnih 60 FPS-a u novijim igrama. Ova kartica je na žalost već malo i zastarjela.
    Konzole koriste pretežno detalje na nivou medium sa ukljucenim AA i rezolucijom 720p uz upscale na 1080p i tek u nekim naslovima punih 1080p, zato ta razlika u performansama. Mislim da je Xbox One X nešto sasvim drugo ali to može potvrditi onaj ko ga posjeduje.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nije to baš tako, do sada sam u svakoj igri uspio bez problema 60fps.
    Ne znam za konzole mislim da PS4 radi i nativnoj 1080p i definitivno radi sa medium detaljima i TAA. Probao sam i off jednostavno stavio taa ili je frame rate je isti, mislim gdje mi padne da je do procesora.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    One x koristi adaptive resolution sa temporalnom rekonstrukcijom kod mnogih igara.
    Asseti su high u komparaciji sa pc.
    Iako u zadnje vrijeme skoro svaka AAA igra radi na 4K ili se rezolucija tuda vrti, oko 1900p pa do 2160p.
    Sto se shadowa tice na one x je 4k igra sa high assetima, na ps4 pro 1440p.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    4k sa medium...to nije ni poenta, meni je zanimljivo koliko je 30fps fluidnije nego kod mene 50. Meni detalji ne igraju neku ulogu sve dok nije mrtvi low
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Do cpua je, treba i7 na pofinom kloku da igra ide u 60 fpsa non stop.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa ne mozes bolan koristiti vsync i da ti pada ispod 60. Ili ga gasi ili spusti vsync na 30 lokanih. Na konzolama izgleda bolje jer koriste svoj vsync sa dosta motion blura i adaptivnom rez. A ako imas oko 50FPS, nemas ih lokanih. Na 60hz monitoru vidis manje od ti 50FPS jer nije sihronizovano sa refresh rateom i nisu konzistentni.

    Ugasi na konzoli vsync, motion blur i uzmi miš pa ces vidjeti kakvo je divno iskustvo. Na kraju ostaje PC port, optimizacija koja je kod vecine tih AAA igara grozna.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    To jednostavno nije istina, ja igram svakako na gamepadu.

    Svašta pročitah, ali gejmanja na igrivih 30 nema.[​IMG]
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije tacno sta? Quotao si nesto sto sam ti ja detaljnije objasnio. Cijeli problem sa frame pacingom koji je kod tebe katastrofalan jer koristis vsync a ne mozes imati stabilnih 60. Pa i za tih 30 na kraju sto pise sam ti vec rekao:

    [​IMG]

    Opet ponavljam, kada bi ugasio na konzoli vsync i motion blur, dobio bi isto PC iskustvo.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa lockao sam ga na 30, slide show dobijem.
    I ne koristim v syinc, probao sam gotovo sve do sada, opet mi bolje izgleda nego off pa mi slika puca po sredini svako par sec
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako si lokao na 30 ? Mora biti vsync na 30 a ne kroz config/ingame. Opet ce biti tering i slideshow.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stavio v sync na 30, I'ma opcija za 30 i 60.
    Jedino nisam još u Nvidia control panelu probao sa 30, to ću večeras.