Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    a nije zgoreg ni sobu usisati... wtf odakle toliko prasine, ja imam 9 ventova koji rade 24/7 i nemam filtera a prasine je vrlo malo u kucistu. Jedino sto nemam nikakvih prostirki, vjerovatno to 'proizvodi' tu prasinu.
     
    Last edited: Mar 21, 2018
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Prostirke, debeli tepih, prave problem. Jos ako ti kućište stoji na podu, moras svaki mjesec detaljno cistiti.
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    bas kao sto nails kaze, tepih+pod i nakupi se
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    al ako nema filtere dosta prasine samo prode kroz komp, udje i izadje :D
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    ima i ta mjesta mada se na ovom kucistu lijepila za pleksigas ili sta je vec na bocnoj strani i skroz ruzno izgledalo dok nije bilo nikakvih filtera

    razlog za ovoliko prasine na donjem ventu je i sam dizajn kucista koje je otvoreno samo sa donje strane i sa bocnih do pola kao sto se vidi na slikama koje je kolega black postavio, a sigurno pomazu ventovi koji pri maksimalnoj brzini provuku kroz sebe 110 CFM po navodima proizvodjaca
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. Scholl

    Scholl Aktivista

    Raja planiram prebaciti komponente u novo kuciste
    Mislio sam da kupim neko kuciste do 50KM, sa prozirnom stranicom lijevom.
    Gledao sam MS kucista , vidim mnogi ih hvale
    Koje mi preporucujete? I da ga mogu kupiti u TZ, ako znate neko prodajno mjesto
    Pitanje broj 2, nisam nikada sam prebacivao komponente niti sastavljao racunar, da li mi preporucujete da ja to odradim, gledajuci tutoriale sa youtube( ne djeluje mi komplikovano) :) ??
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa ne moras nista s ploce skidat bukvalno. Samo kablove iskopcas. Mozda da graficku skines ako je glomazno nesto. 7 sarafa i gotov.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja neku noc prebacio sve iz jednog kucista u drugo, pa iz tog drugog u prvo (zamjenio im kucista znaci) + zamjenio paste na procesorima. Dobrih 4-5 sati mi trebalo. Nema fule, samo sta moras pazit je kako kopcas one male zice od prekidaca kucista na maticnu (power, reset, hdd led itd), u upustvu maticne imas shemu gdje sta ide. I bitno je da ne zamjenis + i minus ili ground, nece raditi ako fulis.

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  10. Scholl

    Scholl Aktivista

    Sta je sa prvim pitanjem?
    Kuciste koje cu? I gdje da kupim u TZ?
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Uzmi neko koje ti je najljepše na izgled s' vana. Unutra su ista njiova kučišta.
     
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    Jedno pitanje, s stim da sam ograničen malo budžetom gledam napajanja koja bi mogla gurati otprilike R5 2600 + 2x8 GB Ram + GTX1060 ili RX570 + M.2 ili SSD + 2x HDD + 3x 12cm vent. Nisam tip sklon overclocku i sl.

    - SEASONIC S12-BRONZE 620W (SS-620GB)
    - Raidmax RX-735AP-R Modularno RGB, 80PLUS Bronze
    - Raidmax RX-600AE-M, 80PLUS Gold

    Sva tri su po cca. 135 KM.

    EDIT: Sorry, greškom sam u pogrešnu temu postavio pitanje.
     
    Last edited: Nov 7, 2018
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Seasonic vazda
     
  14. black

    black Komšija

    Samo Seasonic bajo
    Ja imam Seasonic Focus GOLD 550W

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  15. Soviet

    Soviet Aktivista

    Ja koristim Seasonic S12II 620W preko pet godina, prvo na Q8300 i HD 6870 a sada na 5820k i GTX 1060, oba procesora uvijek overklokana.
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    To je to, hvala na informacijama.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ziv se slomih u potrazi za kucistem jer ovi pikovci nemaju nista na stanju... izvorno sam htio ms titan, ali sada sam spreman da razmotrim razne opcije, sto i radim bar 3h, ali mozda neko ima ideju...
    Sta zelim:
    atx, filtere (gdje kacim aio), 280 aio, da dodje sa 2 venta i da nije preko 150 :D
     
  18. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Provjeri hoće li u Genelecu nabavljati ponovno Sharkoon PureSteel u crnoj ili bijeloj boji (proizvođač). Također mislim da bi ti trebalo odgovarati i ovo (mislim da se mogu odstraniti nosači HDD/DVD) ili ovo.

    Ja imam crnu verziju PureSteela, i s donje strane ima mjesta za 3x120mm. Po meni, kućište je poprilično kvalitetno, nema plastike, prozor je od stakla (par slika). Dođe s 2x120mm ventilatora, koji su u odnosu na neki ž CoolerMaster i AMDov hladnjak tiši.
     
  19. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Jesi li zainteresovan za nzxt s340 elite crna boja?
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma ganjaj MS kucista, neces se pokajati sigurno. Ima psu cover, dust filtere, odlican cable management i bruku prostora za radijatore.

    Ja imam ms cyclops iv, 50km bilo, nevjerovatno kuciste.